Μηχανές αναζήτησης ξενοδοχείων

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Προφανώς και αξιολογείς τις κριτικές που διαβάζεις.
Όσον αφορά την πανίδα, εννοείται οτι θα με χάλαγαν τα τρωκτικά στα δωμάτια, παντός χρώματος και μεγέθους, αλλά προσωπικά δεν έχω πρόβλημα σε συγκατοίκηση με σιαμιαμίδια στην εξοχή και μάλλον κατατασσω στην υστερική κατηγορία όσους διαμαρτύρονται και δίνουν κακή κριτική επειδή βρίσκουν κάποιου τέτοιου τύπου ζώα σε καλοκαιρινά καταλύματα. Όπως επίσης δε δίνω σημασία οταν το ίδιο το site του ξενοδοχείου δηλώνει την απόστασή του από το σημείο ενδιαφέροντος και ο πελάτης γράφει κακή κριτική εξαιτίας αυτού του γεγονότος. Άμα δεν ξέρει να διαβάζει, το ξενοδοχείο του έφταιξε;
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
εντάξει η αλήθεια είναι ότι εκεί στα μειονεκτήματα κάθε hotel στο booking έχω διαβάσει διάφορα. δεν έχει λέει υπηρεσία να σου φέρει καφέ στο δωμάτιο, δεν έχει parking, έχει λερωμένη μοκέτα, στο μπάνιο το κρεμοσάπουνο δεν ήταν από γάλα καρύδας αλλά από αμυγδαλελαιο... οι πίνακες στους τοίχους είχαν κάτι μορφές πολύ creepy και δεν μπορούσα να κοιμηθώ...

ο καθένας γράφει ότι θέλει.. :)
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.379
Likes
6.931
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
καλο ειναι να διαβαζουμε τις κριτικές ενος ξενοδοχειου και μετά το πέρας της επισκεψής μας εκει.
να ελεγξουμε αυτά που εγραψαν και διαβασαμε πριν το επισκεφτουμε, ανταποκρινονταν στην πραγματικότητα;
:cool:
 
Μηνύματα
78
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σχέδια για την ώρα...
Ποια η εμπειρία σας με το yeego.com?? Δεν έχω εμπειρία με on line booκing και το σκέφτομαι (γιατί πρωτη φορά εδώ το είδα μαζί με πολλα άλλα)?

Υπάρχει γενικά καποια μηχανή αναζήτησης που τη θεωρειτε αναξιόπιστη ή προβληματική????

Ευχαριστώ εκ των προτερων....
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.788
Likes
1.118
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Ποια η εμπειρία σας με το yeego.com?? Δεν έχω εμπειρία με on line booκing και το σκέφτομαι (γιατί πρωτη φορά εδώ το είδα μαζί με πολλα άλλα)?

Υπάρχει γενικά καποια μηχανή αναζήτησης που τη θεωρειτε αναξιόπιστη ή προβληματική????

Ευχαριστώ εκ των προτερων....
διάβασε αν θέλεις στην σελίδα 6 το έχουμε κάπως συζητήσει το θέμα για το yeego
 

grtt

Member
Μηνύματα
123
Likes
263
Επόμενο Ταξίδι
Όπου μας βγάλει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πάντως το hotelscombined.com το ανακάλυψα πρόσφατα και νομίζω είναι πολύ καλό. Βρήκα αρκετά μεγάλες διαφορές στις τιμές ξενοδοχείων ανάμεσα στα site που ψάχνει.
Στο παρελθόν έχω χρησιμοποιήσει τρεις φορές το booking.com και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με την κράτηση μου.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
ψαχνοντας για ιμπιζα καταλυμμα,διαπιστωσα οτι τις καλυτερες τιμες μεχρι και 300% διαφορα απο booking kai venere, εχει το gta.και αυτο φενεται αν χρησιμοποιεις το compined διοτι σου βγαζει best price kai την αμεσως επομενη τιμη... δοκιμαστε και θα δειτε.
μειονεκτημα του gta h αμεση χρεωση ολοκληρου του ποσου.
 

trapper

Member
Μηνύματα
355
Likes
54
Το GTA (Gulliver's Travel Associates) είναι η ίδια επιχείρηση με το Otel.com. Οι τιμές είναι πάντα οι ίδιες, μερικές φορές 1-2 παραπάνω ξενοδοχεία. Προσοχή όμως όταν χρειαστεί να γίνει επιστροφή των χρημάτων λόγω ακύρωσης. αν κα δεν είχα εμπειρίες.
http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...5%ED%EF%E4%EF%F7%E5%DF%F9%ED-5.html#post41731

Οι τιμές είναι όπως σε όλα τα site που χρεώνουν αμέσως. Δηλαδή άλλοτε είναι φθηνότερα και άλλοτε ακριβότερα. Ποτέ δεν ξέρεις ποιο site θα έχει την καλύτερη τιμή. Ανάλογα με την πόλη και την ημερομηνία. Γι αυτό χρειάζεται να ψάχνει κανείς όλα τα site. Το hotelscombined κάνει ακριβώς αυτό, ψάχνει μέσα σε site, αλλά όχι σε όλα. Δεν έχει κυρίως τα Γερμανικά, όπως τα μεγάλα site HRS και το Book 210,000 hotels around the world at great prices | 500,000 hotel reviews.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Το GTA (Gulliver's Travel Associates) είναι η ίδια επιχείρηση με το Otel.com. Οι τιμές είναι πάντα οι ίδιες, μερικές φορές 1-2 παραπάνω ξενοδοχεία. Προσοχή όμως όταν χρειαστεί να γίνει επιστροφή των χρημάτων λόγω ακύρωσης. αν κα δεν είχα εμπειρίες.
http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...5%ED%EF%E4%EF%F7%E5%DF%F9%ED-5.html#post41731

Οι τιμές είναι όπως σε όλα τα site που χρεώνουν αμέσως. Δηλαδή άλλοτε είναι φθηνότερα και άλλοτε ακριβότερα. Ποτέ δεν ξέρεις ποιο site θα έχει την καλύτερη τιμή. Ανάλογα με την πόλη και την ημερομηνία. Γι αυτό χρειάζεται να ψάχνει κανείς όλα τα site. Το hotelscombined κάνει ακριβώς αυτό, ψάχνει μέσα σε site, αλλά όχι σε όλα. Δεν έχει κυρίως τα Γερμανικά, όπως τα μεγάλα site HRS και το Book 210,000 hotels around the world at great prices | 500,000 hotel reviews.
εγω για ιμπιζα ειδα με τα ματια μου πανω απο 20 ξενοδοχεια sto combined να δινει τιμη το booking 300+eyrv και το gda 100-.
de pisteya ta matia moy.τελικα εκλεισα μεσω booking γιατι δεν ηθελα να προπληρωσω.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.159
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ψαχνοντας για ιμπιζα καταλυμμα,διαπιστωσα οτι τις καλυτερες τιμες μεχρι και 300% διαφορα απο booking kai venere, εχει το gta.και αυτο φενεται αν χρησιμοποιεις το compined διοτι σου βγαζει best price kai την αμεσως επομενη τιμη... δοκιμαστε και θα δειτε.
μειονεκτημα του gta h αμεση χρεωση ολοκληρου του ποσου.
Έχοντας κλείσει ~20 διαμονές από το gta, το συμπέρασμα μου είναι ότι κατά πασα πιθανότητα οι σκοτωμένες του τιμές είναι σκοτωμένες από το ίδιο το ξενοδοχείο. Πιθανόν για διάφορους λόγους το ξενοδοχείο αφήνει κάποια συγκεκριμένα δωμάτια στη διάθεση του gta/otel.com. Σχεδόν πάντα, στις περιπτώσεις αυτές, το δωμάτιο που κλείνεις είναι το χειρότερο του ξενοδοχείου (με περίεργη διαρύθμιση, χωριστή είσοδο, ή άλλα "προβλήματα").
Όταν μια φορά έσκασα μύτη μια μέρα νωρίτερα σε ξενοδοχείο που είχα κλείσει με το gta, μου είπαν ότι δε θα μπορούσαν να μου δώσουν το ίδιο δωμάτιο για τη μια μέρα παραπάνω, παρότι ήταν άδειο, και μου έδωσαν κάποιο άλλο, σημαντικά καλύτερο (και μου έκαναν και έκπτωση για να έρθει στην ίδια τιμή).
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
...αυτο ειναι πολυ ασχημο αν συμβαινει...ομολογω δε ειχα σκεφτει αυτη τη περιπτωση.νομιζα οτι η φτηνη τιμη σχετιζεται αποκλειστικα με το early booking.
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Εγώ η πρωτάρα λοιπόν έχω κλείσει μεσα απο το venere ενα b&b στη Ρώμη για το Πάσχα δεν εχω πιστωτική γιαυτό χρησημοποίησα προπληρωμένη κάρτα και μου έκανε κανονικά τη κράτηση Μου έστειλαν όμως e-mail απο το ξενοδοχείο και μου ζηταν 30%προκαταβολή σε λογαριασμό τράπεζας ενα μήνα πριν παω Αυτό με παραξένεψε γιατί εγω ειχα καταλά βει οτι μπορώ να ακυρώσω 48 ώρες πριν χωρίς πρόστιμο Τι εχετε να μου πείτε γιαυτό;μήπως εξαιτίας της προπληρωμένης συνέβη;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.292
Μηνύματα
886.925
Μέλη
38.962
Νεότερο μέλος
blue_vayeros

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom