Δανία Μια τζούρα Δανίας: Χριστούγεννα στην Κοπεγχάγη

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Εκπληκτικές φωτο! Λατρεύω Κοπεγχάγη!
Σ' ευχαριστώ πολύ. :) Είναι αξιολάτρευτη πόλη όντως!

Εγω λατρευω τους Δανους! Νομιζω οτι αυτοι και οι Ιρλανδοι ειναι πρωτα ξαδερφια των μεσογειακων!
Άντε για τους Ιρλανδούς το 'χω ξανακούσει πολλές φορές, εντυπωσιάζομαι όμως που το λες για τους Δανούς!
 

annoula

Member
Μηνύματα
259
Likes
530
Σ' ευχαριστώ πολύ. :) Είναι αξιολάτρευτη πόλη όντως!


Άντε για τους Ιρλανδούς το 'χω ξανακούσει πολλές φορές, εντυπωσιάζομαι όμως που το λες για τους Δανούς!
Και εγώ λατρεύω Δανούς! Ξέρουν να ζουν! Τους ζήλεψα πάρα πολυ! Ασε που δεν παιζεται η ευγενεια τους! Είχα τον χαρτη στο χερι κ με σταματουσαν μονοι τους να ρωτησουν αν θελω βοήθεια!
 

MVSylvia

Member
Μηνύματα
595
Likes
2.405
+ για τους Δανους, μπορει να πηγα ενα ΣΚ μονο αλλα οι εντυπωσεις μου οι καλυτερες. Δεν ειχα ξαναπαει Σκανδιναβια, περιμενα κρυους κ απομακρους ανθρωπους αλλα διαπιστωσα το ακριβως αντιθετο.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Ναι ειναι ωραιοι τυποι!
+ για τους Δανους, μπορει να πηγα ενα ΣΚ μονο αλλα οι εντυπωσεις μου οι καλυτερες. Δεν ειχα ξαναπαει Σκανδιναβια, περιμενα κρυους κ απομακρους ανθρωπους αλλα διαπιστωσα το ακριβως αντιθετο.
Έχω την ακριβώς αντίθετη άποψη για τους Σουηδούς ,ωστόσο είναι λογικό, μιλάμε για διαφορετικές χώρες στο φινάλε. Κι εγώ είχα καλές εντυπώσεις από τους Δανούς έστω και σ' αυτό το ελάχιστο χρονικό διάστημα, με το ρίσκο πάντα να κάνω λάθος.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.428
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Έχω την ακριβώς αντίθετη άποψη για τους Σουηδούς ,ωστόσο είναι λογικό, μιλάμε για διαφορετικές χώρες στο φινάλε. Κι εγώ είχα καλές εντυπώσεις από τους Δανούς έστω και σ' αυτό το ελάχιστο χρονικό διάστημα, με το ρίσκο πάντα να κάνω λάθος.
Θυμάμαι σε ένα war πριν 2- 3 χρόνια μεταξύ Στοκχόλμης- Κοπεγχάγης ήμουν στη μειοψηφία, δηλαδή στους υποστηρικτές της Κοπεγχάγης (ή Στοκχόλμη κέρδισε το war). Αν και μου άρεσε απίστευτα κ η Στοκχόλμη, η Κοπεγχάγη μου έβγαλε πολύ πιο θετικά συνολικά vibes και γενικά κάπως περισσοτερη εξωστρέφεια (πέρα από την απίστευτη ποιότητα ζωής). Ίσως τελικά να έχει να κάνει και με τους ανθρώπους.
Ωραιότατη η ιστορία σου Γιάννη για μία ακόμα φορά και σε συμβουλεύω να ξαναπάς στην πόλη, αλλά καλοκαίρι και περισσότερες μέρες
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Θυμάμαι σε ένα war πριν 2- 3 χρόνια μεταξύ Στοκχόλμης- Κοπεγχάγης ήμουν στη μειοψηφία, δηλαδή στους υποστηρικτές αυτών της Κοπεγχάγης (ή Στοκχόλμη κέρδισε το war). Αν και μου άρεσε απίστευτα κ η Στοκχόλμη, η Κοπεγχάγη μου έβγαλε πολύ πιο θετικά συνολικά vibes και γενικά κάπως περισσοτερη εξωστρέφεια (πέρα από την απίστευτη ποιότητα ζωής). Ίσως να έχει να κάνει και με τους ανθρώπους.
Ωραιότατη η ιστορία σου Γιάννη για μία ακόμα φορά και σε συμβουλεύω να ξαναπάς στην πόλη, αλλά καλοκαίρι και περισσότερες μέρες
Σ' ευχαριστώ για τα (πάντα) καλά σου λόγια.
Είναι η αλήθεια πως η αίσθηση που σ' αφήνει αυτή η πόλη δε μπορεί παρά να είναι θετική.
Θέλοντας και μη μπαίνουμε σε συγκρίσεις όπως είναι λογικό, ωστόσο θα ήθελα να χω την ευκαιρία να το επιβεβαιώσω κι εγώ με τη σειρά μου. ;)
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.572
Likes
12.779
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Αργοπορημένη, δικαιολογημένα όμως...διάβασα για το σπριντ σου σε μια αγαπημένη πόλη.
Βάσει κόστους δεν είναι για χόρταση, μια χαρά βλέπεις τα βασικά με λίγο τρέξιμο σε 2,3 μέρες .
Οι φώτο σου τα σπάνε!

Συμφωνώ για τους Δανούς, είναι ατομάρες κ ξέρουν να χαίρονται τα λεφτά κ το χρόνο τους.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.257
Likes
6.753
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Εκδρομή χωρίς πληθώρα πληροφοριών για μπαράκια, παμπ, μπυραρίες από τον Γιάννη είναι εκδρομή χωρίς νοστιμάδα.
Να μην επαναληφθεί γιατί θα επιβάλλω κυρώσεις! :haha:
Πάντως όπως πάντα ιστορία υψηλού επιπέδου.
Για τους Δανούς, από τους λίγους που έχω γνωρίσει, εκτός Δανίας, έχω σχηματίσει πολύ μέτρια ως κακή άποψη. Μακάρι να μην είναι έτσι..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom