Γενικά Μιλια απο αεροπορικες!

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Αν θες μας λες τις εμπειρίες σου από την εταιρεία?

Εκτός και αν θες να τις ξεχάσεις!
Εγώ δεν έχω πρόβλημα να τις πω, απλά φοβάμαι μήπως παραβαίνω κάποιον κανόνα περί δυσφημίσεως κλπ... Ας τοποθετηθεί κάποιος mod επί του θέματος πρώτα ;)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Εγώ δεν έχω πρόβλημα να τις πω, απλά φοβάμαι μήπως παραβαίνω κάποιον κανόνα περί δυσφημίσεως κλπ... Ας τοποθετηθεί κάποιος mod επί του θέματος πρώτα ;)
Υπαρχει τετοιο ζητημα?

Τοσα site υπαρχουν οπου γραφουν τις αποψεις τους για τις εταιρειες,την εξυπηρετηση γενικα,απο το αεροδρομιο μεχρι το αεροπλανο.
Να πως λεμε τωρα για τα μιλια?Δεν ειναι δυσφημιση αυτο.

Τελος παντων,εσυ θα πεις,εσυ αποφασιζεις ποτε θα το κανεις;)
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
Απο την στιγμή που υπάρχουν οι κάρτες επιβίβασης γιατί δεν λύνει το πρόβλημα η Aegean;
Ακόμη και αν η Egyptair εχει πρόβλημα με τις διασταυρώσεις δεν θά έπρεπε η Α3 για λόγους καλής θέλησης να πιστώσει τα μίλια;
η aegean απαντα ως εξης στο αιτημα σου ,

Αναφορικά στο ερώτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχουμε προβεί σε ειδικό αίτημα προς τον αερομεταφορέα, σύμφωνα με τις διαδικασίες της Star Alliance, με δεδομένο ότι η απάντηση που λάβαμε ήταν αρνητική και αναμένουμε την τελική τους απάντηση.

Η εταιρεία μας κινείται βάσει της απάντησης που λαμβάνει από τον εκάστοτε αερομεταφορέα από τον οποίο πραγματοποιήθηκε η πτήση, ο οποίος είναι και ο αρμόδιος να δώσει την απάντηση αν πληρούνται οι προϋποθέσεις για πίστωση μιλίων. Σε καμία περίπτωση δεν μπορούμε να προβούμε σε οποιαδήποτε ενέργεια χωρίς την έγκριση του αερομεταφορέα από τον οποίο πραγματοποιήθηκε η πτήση.

και ετσι ο καθενας απο μας περιμενει μεχρι την .......δικαιωση :bleh::bleh:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Θα επιμείνω παιδιά, θα τους πρήξω τα.... ξέρετε! 5000 μίλια εγώ δε χάνω, αφήστε που πείσμωσα απίστευτα με την Egypt η οποία ειλικρινά το εννοώ όταν λέω ότι μου προκάλεσε τρομερά προβλήματα - αυτό ήταν το κερασάκι στην τούρτα! Έβαλα τις φωνές στο Κάιρο, με άκουσε όλο το αεροδρόμιο και δεν ήξερε από πού να τα μαζέψει ο προϊστάμενος του check in counter... Θα τους κυνηγήσω με κάθε δυνατό μέσο και βλέπουμε, για το γαμώτο δηλαδή! Εξάλλου δε τους είναι και τίποτα τα μίλια αυτά, τόσα και τόσα δίνουν καθημερινά!

Ευχαριστώ άπαντες για τις συμβουλές/εμπειρίες!
Πραγματικά θα ήθελα να μας πεις δυο κουβέντες για την Egypt Air εμπειρία σου... που ξέρεις, σε λίγα χρόνια ίσως κάποιος τις συγκεντρώσει και γράψει βιβλίο τι εστί Egypt Air...
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Δεν είναι καλύτερα όταν πετάς με Swiss ή Lufthansa να τα βάζεις στο miles and more αντι για το miles and bonus?

Sent from my iPhone using Travel stories
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Δεν είναι καλύτερα όταν πετάς με Swiss ή Lufthansa να τα βάζεις στο miles and more αντι για το miles and bonus?
προσωπικά, δεν έχω ιδέα! απλά είχα βγάλει τη miles&bonus και είπα να δω τί παίζει με αυτά :p
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Πραγματικά θα ήθελα να μας πεις δυο κουβέντες για την Egypt Air εμπειρία σου... που ξέρεις, σε λίγα χρόνια ίσως κάποιος τις συγκεντρώσει και γράψει βιβλίο τι εστί Egypt Air...
Όλα ξεκίνησαν από το Ελ. Βενιζέλος όπου μας κάνανε τρελό σαματά επειδή δεν είχαμε όλοι τις πιστωτικές μας κάρτες μαζί (κάναμε ο καθένας ξεχωριστά κράτηση). Όχι απλά μας δημιούργησαν θέμα, αλλά μας κάνανε και ειρωνικά σχόλια του τύπου "Τα εισιτήρια σας ποιος τα αγοράζει;" με τόνο φωνής σα να 'μαστε τα μούλικα που πετάνε με τα λεφτά του μπαμπά. Εμένα ειδικά με ρώταγε ποιος μου έκανε την κράτησή μου, ενώ η πιστωτική κάρτα ήταν στο όνομά μου... Τέλος πάντων τα ψιλοβρίσκουμε αφού κάναμε σαματά ωστόσο και μας αφήνουν να πετάξουμε (ειλικρινά δεν μου είναι νέο να ακούω ότι ζητάνε να δουν ενίοτε πιστωτικές, αλλά ρε παιδιά κάθε χρόνο πετάω με 6-7 διαφορετικές εταιρίες και μόνο αυτοί μου τη ζήτησαν τόσο επίμονα την κάρτα!).

Τους ρωτάμε αν θα έχουμε πρόβλημα στην επιστροφή με αυτό το θέμα, μας διαβεβαιώνουν πως όχι. Όχι μόνο είχαμε πρόβλημα, αλλά στο Κάιρο κάλεσαν μέχρι και τον υπεύθυνο να μας κάνει εξακρίβωση στοιχείων, λες και ήμασταν τίποτα παράνομοι μετανάστες και μας κάνανε ειρωνικά σχόλια του τύπου "τις ξεχάσαμε στο σπίτι τις κάρτες, ε;" και τέτοια.

Σε ένα τεχνικό stopover που κάναμε (μισή ώρα, αφήναμε τα μη πολύτιμα πράγματα μέσα στο αεροπλάνο) άφησα ο άνθρωπος το περιοδικό μου δίπλα στο κάθισμά μου και μου το πέταξαν, όπως και άλλων επιβατών και παραπονέθηκαν 2-3 άνθρωποι για αυτό. Η αεροσυνοδός επέμενε ότι εμείς φταίγαμε και ότι δεν έπρεπε να το είχαμε αφήσει εκεί. Επαναλαμβάνω τεχνικό stopover, η ανακοίνωση έλεγε ξεκάθαρα πάρτε τα ΤΙΜΑΛΦΗ σας μαζί, όχι ό,τι έχετε κουβαλήσει στο αεροπλάνο!!!

Και μέσα σε όλα αυτά, μου σπάσανε και την κυριολεκτικά ΑΘΡΑΥΣΤΗ βαλίτσα μου, να φανταστείτε είναι τόσο σκληρή που την χτύπαγα με το σφυρί απανωτές φορές στο σπίτι, προκειμένου να πεταχτεί έξω η γούβα που είχε δημιουργηθεί. Τι στο καλό την κάνανε τη βαλίτσα, από γκρεμό την έριξαν;;;

Και τώρα δε μου χουν περάσει και τα μίλια... Απογοήτευση σκέτη...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Βρε δεν λες που γυρίσατε μια χαρά σπίτια σας... αυτά που λες δεν είναι τίποτε μπρος στο μεγαλείο των Αιγυπτίων... με διαφορά η χειρότερη εταιρία που έχω πετάξει... κι αν δεν έχω πετάξει... η αστροσυμμαχία τους μάρανε... μακριά ή μάλλον πολύ μακριά και αγαπημένοι... βέβαια υπάρχουν τολμηροί που κοστολογούν την ασφάλεια τους για να μην πω τίποτε πιο βαρύ για 100 ευρώ διαφορά... καλή τους τύχη...
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.528
Likes
7.818
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
... εγω παλι και η ρενατα εχουμε κανει απο 10 πτησεις η καθε μια με την egypt και δεν ζοριστηκαμε καθολου....μαλλον τυχερες ειμαστε!!!!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
και πες του αυτουνου του άσχετου που μας την κατηγορει οτι ειχε αεροπλαναρες,φυσουνα,68 κιλα εκαστος for free,φασολια γιαχνι που μοσχομύριζαν στην πτηση,κολωνια στις τουαλέτες με ανατολιτικο πατσουλι,και ενα σωρο άλλα tips που δεν θυμαμαι!!:shock:
ορσε μας!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.256
Μηνύματα
885.309
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom