Γενικά Μιλια απο αεροπορικες!

taver

Member
Μηνύματα
12.502
Likes
29.158
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Σημερα μπηκα στο account μου στην aegean και ανακαλυψα οτι ο,τι μιλια εχω κανει με star alliance δεν εχουν μπει στην καρτα μου παροτι το ελεγα καθε φορα στο check in .. Εχει συμβει και σε αλλους αυτο; Καλο ειναι να κανετε ενα τσεκαρισμα οσοι εχετε λογαριασμο στην aegean ..
Δεν κερδίζουν όλα τα εισιτήρια με star alliance μίλια στην Aegean. Μόνο κάποια booking classes.
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Σημερα μπηκα στο account μου στην aegean και ανακαλυψα οτι ο,τι μιλια εχω κανει με star alliance δεν εχουν μπει στην καρτα μου παροτι το ελεγα καθε φορα στο check in .. Εχει συμβει και σε αλλους αυτο; Καλο ειναι να κανετε ενα τσεκαρισμα οσοι εχετε λογαριασμο στην aegean ..

όταν κλείνεις εισιτήριο με κάποια άλλη εταιρία της star alliance,εκτός aegean,θα πρέπει να κοιτάς τους όρους του συγκεκριμένου ναύλου,για να δεις αν κερδίζεις μίλια και πόσα.δεν δίνουν όλες οι εταιρίες κυρίως στα φτηνά εισιτήρια.
παρόλα αυτά με ένα τηλεφώνημα στην aegean θα μάθεις εύκολα και γρήγορα τι ισχύει στη συγκεκριμένη περίπτωση.
 

bluster11

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ταξίδι-Όνειρο
Bora Bora
Καλησπέρα έχω σκοπό να κάνω ένα ταξίδι μ έναν φίλο μου και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω την κάρτα μιλίων της Aegean για μένα και για τον φίλο μου ώστε να προσθεθούν τα μίλια κι απο τους δυο μας.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Όχι. Τα μίλια είναι προσωπικά.
 

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
όταν κλείνεις εισιτήριο με κάποια άλλη εταιρία της star alliance,εκτός aegean,θα πρέπει να κοιτάς τους όρους του συγκεκριμένου ναύλου,για να δεις αν κερδίζεις μίλια και πόσα.δεν δίνουν όλες οι εταιρίες κυρίως στα φτηνά εισιτήρια.
παρόλα αυτά με ένα τηλεφώνημα στην aegean θα μάθεις εύκολα και γρήγορα τι ισχύει στη συγκεκριμένη περίπτωση.
Το καλοκαίρι πήγα BKK με Turkish απευθείας από IST και πήρα 2550 στο πήγαινε και 3200 στο έλα! Σύνολο 5750. Δεν νομίζω ότι είναι άσχημα
 

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Σημερα μπηκα στο account μου στην aegean και ανακαλυψα οτι ο,τι μιλια εχω κανει με star alliance δεν εχουν μπει στην καρτα μου παροτι το ελεγα καθε φορα στο check in .. Εχει συμβει και σε αλλους αυτο; Καλο ειναι να κανετε ενα τσεκαρισμα οσοι εχετε λογαριασμο στην aegean ..
Ούτε εμένα είχαν μπει. Πήγα εκεί που λέει "Ανεύρεση μιλίων από πτήση" έβαλα τα στοιχεία της πτήσης, ημερομηνία, αρ. πτήσης κλπ και μετά από 2 εβδομάδες μπήκαν.
 

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
ακυρο ποστ. υπήρχε ποιο εξειδικευμένο θέμα
 

North66

Member
Μηνύματα
4.311
Likes
5.069
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αν μπείτε στο λογαριασμό σας Miles&Bonus στη δεξιά στήλη υπάρχει μία νέα ενέργεια χρήστη με το όνομα Πίστωση Μιλίων από Shell. Όταν το πατήσετε εμφανίζεται ένα κουπόνι επιβράβευσης 1000 μιλίων και ένα link για την εισαγωγή του αριθμού του κουπονιού.

Στο δικό μου λογαριασμό, αντί για αριθμό κουπονιού υπάρχουν χ της μορφής XXXXXXXXXXX. Βλέπει κανείς άλλος στο λογαριασμό του κανονικό νούμερο κουπονιού?

https://el.aegeanair.com/milesandbonus/ClaimCoupons (απαιτείται είσοδος με τα στοιχεία του λογαριασμού σας για να δείτε το link)
 

pkasta

Member
Μηνύματα
34
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Πρεπει να βαλεις 20 λιτρα vpower στην shell για να παρεις κουπονι και μετα το πιστωνεις στον λογαριασμο σου, αλλα μονο ενα κουπονι ανα χρηστη.
 

pkasta

Member
Μηνύματα
34
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Δεν ξερω περισσοτερα, και εμενα ο αδερφος μου που βαζει shell μου το εδωσε, για ρωτα σε κανενα πρατηριο μπορει να στα δωσουν και ετσι οτι και να βαλεις, αν κρινω απο δικια μου εμπειρια με κουπονια bp που τα εδιναν χυμα....
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Μήπως γνωρίζει κανεις αν μίλια μιας πτήσης που ενώ το εισιτήριο έχει πληρωθεί τελικά ο επιβατης δεν ταξίδεψε μετράνε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.285
Μηνύματα
886.635
Μέλη
38.954
Νεότερο μέλος
panatsitsi123

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom