Γερμανία Μονοήμερη κοντά στη Φρανκφούρτη..

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.040
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ρε σεις τι Χαιδελβέργες και τι Κόμπλεντζ, γιατί το στέλνετε τον άνθρωπο τόσες δεκάδες χιλιόμετρα μακριά? Αν θέλει, θα πάει εκεί σε άλλο ταξίδι. Τόσα μέρη έχει η Φρανκφούρτη γύρω γύρω....
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ρε σεις τι Χαιδελβέργες και τι Κόμπλεντζ, γιατί το στέλνετε τον άνθρωπο τόσες δεκάδες χιλιόμετρα μακριά? Αν θέλει, θα πάει εκεί σε άλλο ταξίδι. Τόσα μέρη έχει η Φρανκφούρτη γύρω γύρω....
Τα οποια ειναι....???
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
460
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
σιγουρα θα έχεις τσεκάρει αυτό για αξιοθέατα στην Φρανκφούρτη
Frankfurt am Main Germany

στα βόρειοδυτικά έχει αρκετές λουτροπολεις εαν σε ενδιαφέρουν τα ιαματικά :D
οπως το Bad Soden, Bad Homburg, κλπ
στο τελευταίο βρέθηκα φέτος το καλοκαίρι, οκ δεν εχει τίποτα το σπουδαίο εκτος απο το παρκο και τα λουτρά και ειναι ενα ωραιο,πλουσιο γερμανικό προάστειο
 

crs83

Member
Μηνύματα
47
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Bologna
Παιδια ευχαριστώ για τις πληροφορίες... Νομίζω ότι έχω πειστεί για Χαιδελβέργη...
Οντως taver ποια μέρη εννοείς?

Σε ευχαριστώ Harilander, πολύ ωραίο το site για την πόλη, δεν το ήξερα, θα το μελετήσω...
 
Μηνύματα
13
Likes
0
καλημέρα, για να μην ανοίγω άλλο θέμα, μένω στη βρέμη και αύριο θα πάω φρανκφούρτη για 2 μέρες και 1 στην χαϊδελβέργη. εκεί που πάω μήπως έχει καμια ελληνική καφετερια - bar? εδώ που είμαι έχω πίξει στους γερμανούς...
επίσης για φτηνές μετακινήσεις βρήκα http://www.mitfahrgelegenheit.de/
πας συνοδηγός με αυτοκίνητο και σου έρχεται πολύ φτηνά (40 euro πήγαινε έλα από βρέμη)
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Σε 20 μέρες θα έχουμε 5.30 ώρες αναμονή στο αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης. Προλαβαίνουμε να πάμε για μια βόλτα 3 ωρίτσες στο Mainz; Είδα ότι έχει συχνά δρομολόγια απευθείας από το αεροδρόμιο και η διαδρομή είναι λιγότερο από μισή ώρα. Είναι όμως αξιόπιστα τα τρένα (έχει διάφορα είδη τρένων που πηγαίνουν) και αξίζει μια βόλτα εκεί;
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Νομιζω προλαβαινεις,γυρω στα 25 λεπτα ειναι,το ιστορικο κεντρο της πολης ειναι μικρο κι αρκετα ομορφο,η βολτα πλαι στο ποταμι γραφικη και το μουσειο της τυπογραφειας-αν σε παιρνει οχρονος-πολυ ενδιαφερον.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom