Ινδονησία Μπαλί

GTS

Member
Μηνύματα
6.818
Likes
18.759
Φαντάζομαι είναι αξιόπιστο δηλαδή έγκυρο το εισητήριο ε??? Δεν υπάρχει πρακτορείο που να εκδίδει e-εισιτήρια.

Δεν βρίσκω ρε γ΄μτ το αλί , γιατί δεν μου το βγάζει όταν βάζω μπαλί??
Ναι, με κάρτα κλείσε άφοβα....

http://www.travelstories.gr/%E1%F3%...-%E7-%FE%F1%E1-%F4%EF%F5-%EC%F0%E1%EB%DF.html
 
Μηνύματα
28
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σε αναζήτηση
Μηνύματα
28
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σε αναζήτηση
Νά τα μας, σκάσαν οι μπόμπες στην Jakarta!!!! Λες να είμαστε από τους τυχερούς ??
 
Μηνύματα
28
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σε αναζήτηση
Παιδιά εσείς που έχετε πάει, φαντάζομαι θα έχει κάνα εμπορικό κέντρο με φτηνά αθλητικά παπούτσια, ρούχα κλπ.

Αν έχετε υπόψιν κάποιο μπορείτε να μου πείτε όνομα κ σε ποια περιοχή?

Thanks
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Παιδιά εσείς που έχετε πάει, φαντάζομαι θα έχει κάνα εμπορικό κέντρο με φτηνά αθλητικά παπούτσια, ρούχα κλπ.

Αν έχετε υπόψιν κάποιο μπορείτε να μου πείτε όνομα κ σε ποια περιοχή?

Thanks
Υπαρχει καρφουρ στο Ντεπανσαρ και το ματαχαρι στην ιδια περιοχη.
Οταν πας εκει θα τα βρεις ολα ευκολα.
Θα βρεις πολλους προθυμους να σε εξυπηρετησουν.
 
Μηνύματα
28
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σε αναζήτηση
Παιδιά εσείς που έχετε πετάξει με Air Asia μπορείτε να μου πείτε εάν είναι αυστηροί στα κιλά της βαλίτσας?? Ψάχνονται για extra χρεώσεις??? Και από ότι βλέπω normal θεωρούν τα 15 κιλά και όχι τα 20.

Ευχαριστώ
 

FOXYS

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί Ινδονησία
Ταξίδι-Όνειρο
Άγιο Μαυρίκιο
Το ερώτημα αγαπητέ Μιχάλη είναι πολύ γενικό και δεν μπορεί να απαντηθεί πλήρως και κανοποιητικά από κανέναν. Εγώ θα σου προτείνω να πάρεις έναν οδηγό για το νησί και μαζί με το Internet να δεις αυτά που θέλεις. Εντελώς γενικά όμως, καταρχήν να αποφύγεις 100% τη Nusa Dua που έμεινε η φίλη από πάνω, εκεί είναι τα γκρουπ μαντρωμένα, μακριά από το πραγματικό Μπαλί. Τα πιο τουριστικά μέρη για διαμονή είναι στη παραθαλάσσια περιοχή των Kuta-Legian-Seminyak, όπου θα σου πρότεινα να αποφύγεις τη Kuta και να ανηφορίσεις προς τις άλλες δύο περιοχές. Μετά είναι το Ubud, όπου όλοι στάζουν μέλι για το μέρος. Κατόπιν, υπάρχουν τόσα και τόσα χωριά, μακριά από τους τουρίστες (αν το θες αυτό)....

Εγώ πάντως, αν σε βοηθάει αυτό, θα μείνω 2 νύχτες Seminyak, 1 στο νησάκι Nusa Lembongan και 6 στο Ubud (και μετά άλλες 3 στο Gili T).

Για δραστηριότητες ρίξε μια ματιά εδώ:

Bali Day Trip | Bali Tour Packages Information

Για διαμονή, the Internet is your kingdom...διαλέγεις και παίρνεις....

Καλή αναζήτηση...
Καλησπερα σας Κυριε GTS,

Θα πάω και εγώ στο μπαλί στον σεπτέμβριο και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάποια πράγματα. Πρώτον, που σας άρεσε πιο πολύ, στα Γκίλι T Island η στο Νούσα Lembongan? Επίσης που μείνατε στα νησακια και αν σας άρεσε. Δεύτερο, Seminyak πως σας φάνηκε? Σκέφτομαι και εγώ εκεί να να πάω 2 νύχτες περίπου. Είμαι μεταξύ Σανούρ και Seminyak βασικά. Επίσης που μείνατε Seminyak και αν σας αρεσε το ξενοδοχειο.Στο Ubud θα μείνω περίπου 5-6 νύχτες. Έχετε καμια εισήγηση για ξενοδοχείο?

Σας ευχαριστω πολυ
 

FOXYS

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί Ινδονησία
Ταξίδι-Όνειρο
Άγιο Μαυρίκιο
Αγαπητέ Μιχάλη, δε με ενόχλησες καθόλου. Θα σου παραθέσω αυτό που σου έγραψα και πιο πάνω και ίσως δεν έχεις λάβει υπόψιν σου καθόλου:

Το ερώτημα αγαπητέ Μιχάλη είναι πολύ γενικό και δεν μπορεί να απαντηθεί πλήρως και κανοποιητικά από κανέναν. Εγώ θα σου προτείνω να πάρεις έναν οδηγό για το νησί και μαζί με το Internet να δεις αυτά που θέλεις. Εντελώς γενικά όμως, καταρχήν να αποφύγεις 100% τη Nusa Dua που έμεινε η φίλη από πάνω, εκεί είναι τα γκρουπ μαντρωμένα, μακριά από το πραγματικό Μπαλί. Τα πιο τουριστικά μέρη για διαμονή είναι στη παραθαλάσσια περιοχή των Kuta-Legian-Seminyak, όπου θα σου πρότεινα να αποφύγεις τη Kuta και να ανηφορίσεις προς τις άλλες δύο περιοχές. Μετά είναι το Ubud, όπου όλοι στάζουν μέλι για το μέρος. Κατόπιν, υπάρχουν τόσα και τόσα χωριά, μακριά από τους τουρίστες (αν το θες αυτό)....

Εγώ πάντως, αν σε βοηθάει αυτό, θα μείνω 2 νύχτες Seminyak, 1 στο νησάκι Nusa Lembongan και 6 στο Ubud (και μετά άλλες 3 στο Gili T).

Για δραστηριότητες ρίξε μια ματιά εδώ:

Bali Day Trip | Bali Tour Packages Information

Για διαμονή, the Internet is your kingdom...διαλέγεις και παίρνεις....

Καλή αναζήτηση...

Με έναν σκελετό στο ταξίδι σου (που πιστεύω σου δίνω από πάνω) μπορείς μετά να αρχίσεις να βάζεις εσύ τις πινελιές και τις λεπτομέρειες....αν περιμένεις από κάποιον να σου βγάλει ημερήσιο πρόγραμμα δραστηριοτήτων και εκδρομών, σε λάθος μέρος ψάχνεις νομίζω....καλύτερα ίσως να ψάξεις σε κάποιο πρακτορείο. Το μεμονωμένο ταξίδι εμπεριέχει και τη γλυκιά κούραση της μελέτης, αναπόσπαστο και απολαυστικό κομμάτι του ταξιδιού.

Καλό ταξίδι να έχεις.


Καλησπέρα σας GTS,

Θέλω την βοήθεια σας. Μου έχουν μείνει 3 μέρες επιπλέον στο Μπαλι και είμαι μεταξυ Lembongan Islands, Gili Islands και Lombok. Εσείς που έχετε ξαναπάει τουλάχιστο στα 2 που μου συστείνετε να πάμε;

Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.351
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom