Μπραβο στην booking

pathfinder

Member
Μηνύματα
12
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
βιετναμ
Ταξίδι-Όνειρο
mars
Θα ήθελα να ευχαριστήσω δημόσια την εταιρεία booking για την άμεση αντίδραση της σε πρόβλημα που μου παρουσιάστηκε σχετικά σε κράτηση που έκανα σε ξενοδοχείο στο Μπανσκο την περίοδο της πρωτοχρονιάς η οποία ναι μεν πληρώθηκε σε μετρητά αλλά έγινε και χρέωση του ποσού και στην πιστωτική κάρτα μου από λάθος του ξενοδοχείου. Σε επικοινωνία με την booking και μέσα σε τέσσερις ημέρες από την ώρα που τους ενημέρωσα με ενημερώσανε για την επιστροφή των χρημάτων μου στην κάρτα μου .
Θα ήθελα επίσης να επισημάνω τον υψηλό επαγγελματισμό και την ευγένεια που διακρίνει το ανθρώπινο δυναμικό που στελεχώνει τα γραφεία της εταιρείας στην Ελλάδα που με κρατούσανε ενήμερο συνέχεια για την εξέλιξη της πορείας του προβλήματος μου και τηλεφωνικός και μέσω email
Μπράβο σας και πάλι στην booking
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Με κίνδυνο να θεωρηθούμε διαφήμιση στο τέλος..θα πω κι εγώ ότι είχα μια πολύ θετική εμπειρία από τη booking όταν, από δικό μου λάθος είχα καταλήξει να κάνω κράτηση σε δύο ξενοδοχεία ταυτόχρονα. Όταν το συνειδητοποίησα και τους πήρα τηλ φρόντισαν να μιλήσουν με τον ένα ξενοδόχο προκειμένου να μη μου χρεώσει τα ακυρωτικά που έπρεπε (χρέωση μιας βραδιάς) και γενικώς μου τα ξεμπέρδεψαν όλα. Μου είχαν γλιτώσει αρκετά λεφτά και απογοήτευση τότε, οπότε βρίσκω ευκαιρία από εδώ να πω ευχαριστώ και εγώ!
 

pathfinder

Member
Μηνύματα
12
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
βιετναμ
Ταξίδι-Όνειρο
mars
Ε και!!!. Ας θεωρηθεί διαφήμιση όπως και οι άσχημες εμπειρίεςs που γράφονται ας θεωρηθούν δυσφήμηση εξάλλου o σκοπός των forum είναι να αντλούμε πληροφορίες και να αλλάζουμε απόψεις για θέματα που μας απασχολούνε
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Συμφωνω με τον/την pathfinder.
 

xafper

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
εχετε ακουσει κανεις για καποιο site galahotels??? εχει πολυ καλες τιμες και με μεγαλη διαφορα αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστο
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.143
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
εχετε ακουσει κανεις για καποιο site galahotels??? εχει πολυ καλες τιμες και με μεγαλη διαφορα αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστο
Εχουμε ακουσει, ναι. Προκειται για scam. Ειναι το πρωην Hotelcollect με εδρα την Τουρκια και απο το οποιο εχει εξαπατηθει πολυς κοσμος. Μην κλεινεις απο κει μακρυα...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
και εγώ ειμαι πολύ ευχαριστημένη απο το Booking.....δεν ψάχνω πουθενα αλλου....
μου αρεσει που μπορώ να κάνω μια κρατηση χωρις να χρεωθεί κατι στην κάρτα μου αμέσως...δεν διαλεγω ποτε μη επιστρεψιμη χρεωση ..... και που εχω δικαιωμα ακυρωσης 1-2 μερες πριν χωρις πεναλτυ...
οποτε ειμαι ησυχη οτι δεν θα χάσω χρήματα αφου παντα κλεινω 3-4 μηνες νωριτερα και ποτε δεν ξερεις τι θα σου συμβεί....
μαλιστα μια φορα που ηθελα να επικοινωνησω με ενα ξενοδοχειο στο μοναχο που ειχα κράτηση και δεν απαντησε σε τηλεφωνημα μου ουτε σε mail σε ευλογο χρόνο...τους εστειλα μαιλ και σε λιγα λεπτα μου τηλεφωνησαν απο ολλανδια ...και μαλιστα η υπαλληλος ηταν ελληνιδα..και διαασταυρωσαμε οτι η κρατηση ηταν ok....
 

sophakos

Member
Μηνύματα
135
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία κ δε συμμαζεύεσαι!
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτος
Και μένα είναι η μόνη σελίδα που με βολεύει απίστευτα σε όλα! ΠΟλλές επιλογές αναζήτησης, σχόλια.....κλπ!Τα καλά να λέγονται!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Εχουμε ακουσει, ναι. Προκειται για scam. Ειναι το πρωην Hotelcollect με εδρα την Τουρκια και απο το οποιο εχει εξαπατηθει πολυς κοσμος. Μην κλεινεις απο κει μακρυα...

Eγω το έχω χρησιμοποιησει χωρις κανενα προβλημα....το προτεινα μαλιστα και σε γνωστους....:Dέχεις προσωπικη εμπειρια ή καποιες αξιοπιστες μαρτυριες που να επιβεβαιωνουν οτι ειναι απατη?θα ήθελα να ξερω για να το αποφυγω στο μελλον αν ειναι ετσι....
η εντυπωση που έχω ειναι οτι τα σαιτ αυτου του ειδους που υπαρχουν πολυ καιρο στο ιντερνετ,γενικα ειναι αξιοπιστα ...αυτα που ειναι απατες τα κλεινουν λιγο καιρο μετα την εμφανιση τους ,αφου βεβαια την πατησουν μερικοι.....αλλα ποιος ξερει? :roll:(αν βεβαια ξερει κανεις ας μας πεi.....)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.143
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Προσωπικη εμπειρια δεν εχω, οχι. Αν κανεις ομως μια αναζητηση στο internet θα δεις παρα πολλες καταγγελιες για τη συγκεκριμενη σελιδα (δε νομιζω να ειναι κανενα οργανωμενο σχεδιο)...
Επισης προκειται για την εταιρια Hotelcollect (απλα αλλαξε ονομα) που η σελιδα της εκλεισε γι' αυτον ακριβως το λογο (της απατης). Το οτι καποιες κρατησεις γινονται κανονικα μπορει να ειναι λογος για να εχουν καποιους να γραφουν οτι αυτοι δεν ειχαν κανενα προβλημα και ολα πηγαν ΟΚ με την κρατηση τους...
 

Michael

Member
Μηνύματα
20
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Συρία - 19/4/11
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Και εγώ όποτε επιθυμώ να κλείσω κάποιο ξενοδοχείο το πρώτο site που κοιτάω είναι το booking.com. Πολύ αξιόπιστο και πολύ καλές τιμές!!!! Το συνηστώ ανεπιφύλακτα...
 

Aptaliko

Member
Μηνύματα
57
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ε και!!!. Ας θεωρηθεί διαφήμιση όπως και οι άσχημες εμπειρίεςsπου γράφονται ας θεωρηθούν δυσφήμηση εξάλλου oσκοπός των forumείναι να αντλούμε πληροφορίες και να αλλάζουμε απόψεις για θέματα που μας απασχολούνε
Μόνο που αν έχουμε κάποια αρνητική εμπειρία και γράψουμε κάτι πέφτουν όλοι από επάνω και μιλάνε για δυσφήμηση και ζητάνε στοιχεία, αποδείξεις κ.λ.π. Αλήθεια γιατί στα θετικά δεν ζητάμε τα ανάλογα αποδεικτικά. Γνωρίζουμε όλοι και δεν αναφέρομαι στη συγκεκριμένη περίπτωση βέβαια ότι υπάρχουν μέχρι και στημένες ιστορίες για να εκθειάζουμε ανθρώπους και πρακτορεία με σκοπό την διαφήμιση. Μάλλον πίστευε το καλό και γύρνα την πλάτη στο κακό.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.877
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom