Αυστρία Γερμανία Μόναχο - Σάλτσμπουργκ (Χριστούγεννα)

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Αγαπητέ @jimp για τις διαδρομές που θες ν' ακολουθήσεις δεν θα πρέπει να σε προβληματίζουν οι δρόμοι. Στη θέση σου, σου ξαναλέω, θα νοικιαζα αυτοκίνητο και από το αεροδρόμιο θα κατευθυνόμουν προς Νυρεμβέργη (2 δ/ν), από κει Σάλτσμπουργκ (2 δ/ν) και τέλος στο Μόναχο (1 δ/ν). Την μέρα της αναχώρησης αφήνεις το αμαξάκι σου στο αεροδρόμιο και επιστρέφεις κύριος.
Η Νυρεμβέργη απο Bamberg ειναι 62 km (λιγότερο απο 1 ώρα) και απο Rothenburg 86km (πεςριπου 1:15 λεπτα με το αυτοκινητο). Αρα οι αποστάσεις αυτες μην σε φοβίζουν για Γερμανια με τους τέλειους δρόμους.
Δεν με προβληματίζουν τόσο οι δρόμοι όσο το να ψάχνω να βρω που είναι το κάθε μέρος, που να παρκάρω, που να μην παρκάρω, που να στρίψω κτλ κτλ.
Θέλω να πάω ήρεμα με το κτελ μου σαν μία άλλη @dim kyr!

Αποφάσισα τελικά σε Μόναχο 1-Νυρεμβέργη 2- Σάλτσμπουργκ 1-Μόναχο 1.
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Δεν με προβληματίζουν τόσο οι δρόμοι όσο το να ψάχνω να βρω που είναι το κάθε μέρος, που να παρκάρω, που να μην παρκάρω, που να στρίψω κτλ κτλ.
Και που νομίζεις βρε αγόρι μου ότι πας; Στα Πατήσια ή στην Καλλιθέα για να σκοτίζεσαι τόσο;

Θέλω να πάω ήρεμα με το κτελ μου σαν μία άλλη @dim kyr!
Ου λήψει όνομα θεούλας του φόρουμ επί ματαίω! Πιπέρι!

Αποφάσισα τελικά σε Μόναχο 1-Νυρεμβέργη 2- Σάλτσμπουργκ 1-Μόναχο 1.
Σκότωμα! Δώμου τον αριθμό της καλής σου να της πω δυο λογάκια. :haha:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Σκότωμα! Δώμου τον αριθμό της καλής σου να της πω δυο λογάκια. :haha:
Άσε τώρα που την έπεισα μην αλλάξει γνώμη!

Γι' αυτό εδώ τι λέτε; Είδα χρόνο προς το κέντρο και λέει 6 λεπτά με το μετρό. 51 ευρώ με πρωινό!

http://el.otel.com/hotels/leonardo_...142937&set_language=el&ConversionID=327142937
 
Last edited by a moderator:

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.923
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Το συγκεκριμένο δεν το γνωρίζω, αλλά στο Leonardo της Νυρεμβέργης έχω μείνει. Απλό, καθαρό, αλλά μην περιμένεις πολυτέλειες. :)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Το συγκεκριμένο δεν το γνωρίζω, αλλά στο Leonardo της Νυρεμβέργης έχω μείνει. Απλό, καθαρό, αλλά μην περιμένεις πολυτέλειες. :)
Δεν περιμένω πολυτέλειες, απλά καθαρό να είναι και σε περιοχή που να βολεύει, έστω και με μετρό. Μέχρι Sendlinger Tor λέει πως κάνει 4 λεπτά.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.923
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Δεν περιμένω πολυτέλειες, απλά καθαρό να είναι και σε περιοχή που να βολεύει, έστω και με μετρό. Μέχρι Sendlinger Tor λέει πως κάνει 4 λεπτά.
Στο χάρτη βλέπω πως έχει κοντά 2 στάσεις μετρό. Οπότε βολεύει.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.923
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Θα το συνιστούσες αυτό της Νυρεμβέργης;
Ναι. Είναι αρκετά κεντρικό και ήσυχο. Δεν ξέρω βέβαια την τιμή του. Εμείς το είχαμε βρει σε πολύ καλή τιμή 39 ευρώ το δίκλινο χωρίς πρωινό.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ναι. Είναι αρκετά κεντρικό και ήσυχο. Δεν ξέρω βέβαια την τιμή του. Εμείς το είχαμε βρει σε πολύ καλή τιμή 39 ευρώ το δίκλινο χωρίς πρωινό.
Έχω βρει αυτό, φαίνεται και όπως και διαβάζω από τα σχόλια κεντρικότερο και είναι και φθηνότερο https://www.booking.com/hotel/de/nu...dbc3727c9c4d3477311bX1;highlight_room=4618607
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.923
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
τελικα κατέληξα σε αυτη την διαδρομή. εχετε να μου προτείνετε κατι αλλο ? ειναι υπερ πλήρης για τις 7 μερες ? Ξεκινώντας απο Munich για Fussen - Neuschwanstein - Innsbruck 0 Kizbuhel - Saltzburg - Hallstatt - Munich

 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.506
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom