Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.007
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλημερα σε ολους! Εαν κλεισω εισητηριο flex με aegean τοτε εαν χρειαστει η αλλαγη της ημερομηνιας δεν υπαρχει καμια επιβαρυνση?
Δε θα σε χρεωσουν τέλη αλλαγής. Αν όμως η τιμή του εισιτηρίου για τη μέρα που θα ταξιδέψεις τελικά διαφέρει, θα πληρώσεις τη διαφορά.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.613
Likes
12.436
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Λόγω καθυστέρησης μιας πτήσης από Λάρνακα για Αθήνα μου έδωσαν το κλασικό χαρτί για ένα δωρεάν εισιτήριο με την Aegean . Λογικά η διαθεσιμότητα είναι ακριβως ίδια με την εξαργύρωση μιλίων ; Επίσης από τη στιγμή που δεν μπορείς να το κλείνεις Online όπως με την εξαργύρωση... αν το κλείσω τηλεφωνικά θα με χρεώσουν το κλασικό 20άρικο του call center?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.007
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Λόγω καθυστέρησης μιας πτήσης από Λάρνακα για Αθήνα μου έδωσαν το κλασικό χαρτί για ένα δωρεάν εισιτήριο με την Aegean .
Σου έδωσαν για οποιαδήποτε πτήση εξωτερικού;

Λογικά η διαθεσιμότητα είναι ακριβως ίδια με την εξαργύρωση μιλίων ;
Όχι, είναι άλλο booking class, άλλος "κουβάς" διαθεσιμότητας.

Επίσης από τη στιγμή που δεν μπορείς να το κλείνεις Online όπως με την εξαργύρωση... αν το κλείσω τηλεφωνικά θα με χρεώσουν το κλασικό 20άρικο του call center?
Όχι, είναι δωρεάν.
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Είχε 1 ώρα και 30 λεπτά καθυστέρηση. Το χαρτί που μας έδωσαν γράφει "Η επιστολή μπορεί να εξαργυρωθεί σε δρομολόγιο αντίστοιχο ατού που πραγματοποίησε ο επιβάτης (Εσωτερικό/Εξωτερικό) και στην ίδια κατηγορία θέσης (οικονομική/διακεκριμένη)
Άρα αφού η πτήση ήταν από Λάρνακα για Αθήνα καταλαβαίνω ότι δικαιούμαι εισιτήριο εξωτερικού.

Σε έναν όρο λέει όμως ότι Δεν συμπεριλαμβάνονται φόροι αεροδρομίων (λογικό) και η χρέωση παρεχόμενων υπηρεσιών (service charge) οπότε υπέθεσα ότι θα μου χρεώσουν και το κλασικό 20άρικο του call center


Edit: Μόλις πηρα και τηλ την aegean για επιβεβαίωση και όντως μου είπαν ότι εκτός από τους φόρους έχει και τέλος έκδοσης εισιτηρίου 20 ευρώ.. Είτε τηλεφωνικά είτε στα εκδοτήρια
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Είχε 1 ώρα και 30 λεπτά καθυστέρηση. Το χαρτί που μας έδωσαν γράφει "Η επιστολή μπορεί να εξαργυρωθεί σε δρομολόγιο αντίστοιχο ατού που πραγματοποίησε ο επιβάτης (Εσωτερικό/Εξωτερικό) και στην ίδια κατηγορία θέσης (οικονομική/διακεκριμένη)
Άρα αφού η πτήση ήταν από Λάρνακα για Αθήνα καταλαβαίνω ότι δικαιούμαι εισιτήριο εξωτερικού.

Σε έναν όρο λέει όμως ότι Δεν συμπεριλαμβάνονται φόροι αεροδρομίων (λογικό) και η χρέωση παρεχόμενων υπηρεσιών (service charge) οπότε υπέθεσα ότι θα μου χρεώσουν και το κλασικό 20άρικο του call center


Edit: Μόλις πηρα και τηλ την aegean για επιβεβαίωση και όντως μου είπαν ότι εκτός από τους φόρους έχει και τέλος έκδοσης εισιτηρίου 20 ευρώ.. Είτε τηλεφωνικά είτε στα εκδοτήρια
Σε ποσό διάστημα πρέπει να εξαργυρωθεί αυτή η επιστολή;Η είναι απεριορίστου ισχύος;
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Γράφει έως 1 χρόνο από την έκδοσή της. Και φυσικά εξαιρείται το διάστημα 20/12 έως 3/01 , Πάσχα καθώς και Ιούλιος, Αύγουστος

 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γράφει έως 1 χρόνο από την έκδοσή της. Και φυσικά..
Παντα ετσι ηταν...εκπληκτικό που σου εδωσαν τετοια με μονο 1,5 ωρα καθυστέρηση!! Κ φυσικα αξιοποιησε τη σε ενα πολυ ακριβοτερο δρομολογιο...κουβειτ, τεχερανη κλπ...
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
235
Likes
117
Παντα ετσι ηταν...εκπληκτικό που σου εδωσαν τετοια με μονο 1,5 ωρα καθυστέρηση!! Κ φυσικα αξιοποιησε τη σε ενα πολυ ακριβοτερο δρομολογιο...κουβειτ, τεχερανη κλπ...
Δηλαδή πότε δίνουν το εισιτήριο? Αφού στις 3 ώρες δικαιούσαι αποζημίωση.. Ήταν καθαρά δικό τους θέμα η καθυστέρηση και δεν έδωσαν και εξηγήσεις... ή μάλλον έδωσαν ότι λόγω κακοκαιρίας στη Ρωσία καθυστέρησαν πολλές πτήσεις την ημέρα εκείνη (??) :shock: Άσχετα που το αεροπλάνο έρχονταν από Αθήνα...

Πράγματι μόνο οι πτήσεις που λες συμφέρουν.. γιατί φόροι + 20 ευρώ χρέωση δεν αξίζει και τόσο στους προορισμούς τους στην Ευρώπη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.863
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom