Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
μια καλη ωρα επιστροφης(για μενα) ειναι γυρω στις 3-4 τ απογευμα(κερδιζεις ολο το πρωινο και δε ξεροσταλιαζεις μεχρι το βραδυ-κατι δηλ ενδιαμεσο) και στο πηγαινε 9-10 το πρωι απο Αθηνα...παντα για πτησεις εντος Ευρωπης
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
taver said:
... με μια χαμένη Δευτέρα.
χαμένη γιατί ;;;
Αν είσαι απο αυτούς που κάνουν 30 ταξίδια το χρόνο θα συμφωνήσω .
Δεν γίνετε να λείπεις 30 Δεύτερες το χρόνο
Αλλα αν κανεις 1 με 2 το χρόνο δεν έγινε και κάτι .

Οι εταιρείες δεν βγάζουν τα δρομολόγια τις ώρες που αρέσει σε μας αλλα όπως εξυπηρετεί αυτούς
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
χαμένη γιατί ;;;
Αν είσαι απο αυτούς που κάνουν 30 ταξίδια το χρόνο θα συμφωνήσω .
Δεν γίνετε να λείπεις 30 Δεύτερες το χρόνο
Αλλα αν κανεις 1 με 2 το χρόνο δεν έγινε και κάτι .

Οι εταιρείες δεν βγάζουν τα δρομολόγια τις ώρες που αρέσει σε μας αλλα όπως εξυπηρετεί αυτούς
Προτιμώ όμως να γυρίσω μια λογική ώρα την Κυριακή το βράδυ κι όχι το πρωί, κάνοντας μια ανταπόκριση κάπου στην Ευρώπη, από αυτό. Δεν υπάρχει καμιά πρεμούρα η πτήση να είναι απευθείας...
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
καλα ρε παιδια μην τσακωνεστε ας βρω εγω λεφτα να παω και ας χασω τη Δευτερα!:bleh::haha:
 

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλιανές άνδεις για σκι!
Αν είχε 2 πτήσεις ημερησίως ίσως μπορούσε να γίνει κάποιος συνδυασμός.Με 1 πτήση,δε γίνεται.Το κόστος παραμονής ενός α/φους σε ξένο αεροδρόμιο είναι μεγάλο και καμιά εταιρεία δεν το κάνει.

Ευτυχώς πήρα πίσω τα λεφτά που είχα δώσει στην MALEV και θα πάω στη Βουδαπέστη όπως είχα κανονίσει.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
taver said:
Προτιμώ όμως να γυρίσω μια λογική ώρα την Κυριακή το βράδυ κι όχι το πρωί, κάνοντας μια ανταπόκριση κάπου στην Ευρώπη, από αυτό. Δεν υπάρχει καμιά πρεμούρα η πτήση να είναι απευθείας...
Έγραψα Κώστα το αντίθετο ;;;
Το ιδανικό θα ήταν να γυρίζει αργά το βράδυ η πτηση να πηγαίνεις ΣΠΙΤΙ σου μέχρι τις 12μμ να κοιμάσαι 8 ώρες και να σηκώνεσαι το πρωι φρέσκος φρέσκος και να πηγαίνεις στην δουλειά σου αλλα .....
Όταν το πουλάει απευθείας 120 ευρω δεν μιλάμε για άλλη πτήση με connection
 

GIANA

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη
Αν είχε 2 πτήσεις ημερησίως ίσως μπορούσε να γίνει κάποιος συνδυασμός.Με 1 πτήση,δε γίνεται.Το κόστος παραμονής ενός α/φους σε ξένο αεροδρόμιο είναι μεγάλο και καμιά εταιρεία δεν το κάνει.

Ευτυχώς πήρα πίσω τα λεφτά που είχα δώσει στην MALEV και θα πάω στη Βουδαπέστη όπως είχα κανονίσει.
Πες μου σε παρακαλώ πως πήρες πίσω τα χρηματά σου από την Μalev?
 

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλιανές άνδεις για σκι!
Πες μου σε παρακαλώ πως πήρες πίσω τα χρηματά σου από την Μalev?

Είχα αγοράσει το εισιτήριο με την προπληρωμένη της Eurobank.Πήγα την προηγούμενη Δευτέρα στο υποκατάστημα που είναι κοντά μου,ζήτησα κι έκανα μια αμφισβήτηση συναλλαγής με την αιτιολογία ότι δεν μου παραδόθηκε το προϊόν και δεν θα παραδοθεί λόγω του κλεισίματος της MALEV και την επόμενη ημέρα-δεν κάνω πλάκα!-τα χρήματα ήταν στο λογαριασμό μου.Και η αξία του εισιτηρίου και της ασφάλειας με την Mondial Asistance που είχα κάνει μέσω της ιστοσελίδας της ΜALEV.Κι έτσι αγόρασα εισιτήριο με την Aegean στα 120?!!!
 

GIANA

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αλλά δεν καταλαβαίνω, η κάθε εταιρεία δεν πέρνει αμέσως τα χρηματά της από την πιστωτική κάρτα?
 

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλιανές άνδεις για σκι!
Το "αμέσως" είναι σχετικό,εφόσον μεσολαβεί μια εταιρεία.Δηλαδή,ανάμεσα στην Eurobank με την κάρτα της οποίας αγόρασα το εισιτήριο,και της Malev μεσολαβεί η εταιρεία Visa.Πότε αποδίδει τα λεφτά η Visa στην Malev δεν το ξέρω.Οπότε η Eurobank θα τα πάρει από τη visa που είναι η μεσολαβήτρια.
Άλλωστε και η MALEV το λέει στη σελίδα της!
if you paid by bank card or through PayPal (online, travel agency, Malév ticketing office), we suggest that you contact your bank to ask about the refund options;
 
Last edited by a moderator:

GIANA

Member
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη
Ευτυχώς στάθηκες τυχερός εσύ, να δω τι θα κάνω εγώ που έχω πληρώσει μετρητοίς στο ταξιδιωτικό γραφείο.
 

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλιανές άνδεις για σκι!
Κανονικά πρέπει να τα πάρεις από το ταξιδιωτικό γραφείο.Αυτοί δηλαδή πώς πλήρωσαν τον προμηθευτή τους (μπορεί να μην είναι η MALEV αλλά κάποιο ξένο γραφείο ως ενδιάμεσος);Και με έμβασμα να πλήρωσαν,πάλι μεσολαβεί ανάμεσα στο ταξιδιωτικό γραφείο και την malev ένας άλλος,ή για την ακρίβεια τουλάχιστον 2 άλλοι,δηλαδή οι τράπεζες του ταξιδιωτικού γραφείου και της malev.Πίεσε τους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom