Aegean Airlines Νέα κ Πληροφορίες για Aegean

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
alkistismaria said:
Παιδιά μόλις γύρισα απο Βουδαπέστη και όταν παρέλαβα την βαλίτσα μου ήταν σπασμένο το φερμουάρ ενώ την παρέδωσα στη Βουδαπέστη και ήταν μια χαρά και τώρα η βαλίτσα μου δεν κλειδώνει.Αν το αναφέρω στην Aegean ξέρετε τι γίνεται σε τέτοια περίπτωση;Ενός ακόμη παιδιού ξήλωσαν όλη την χειρολαβή και τα λουκέτα μας ήρθαν ψιλοδιαλυμένα.
Δεν ξέρω κατα πόσο είναι ευθύνη της Aegean αυτό. Μάλλον υπεύθυνη είναι η κακοποίηση που υφίστανται οι αποσκευές απο τους εργάτες που φορτώνουν τις βαλίτσες στο αεροσκάφος. Σαν σακιά τις πετάνε. Κάποιος ούγγρος την φόρτωσε και κάποιος έλληνας της goldair handling την ξεφορτωσε. Ανέφερε το αλλα δεν νομίζω να κερδίσεις κάτι. Όσο για τις ξηλωμενες χειρολαβες, αυτο είναι κάτι πολυ συνηθισμένο για βαλίτσες που κάνουν αεροπορικά. Για αυτο καλύτερα σκληρή βαλίτσα απο πλαστικό με πλαστικές χειρολαβες για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο.

Sent from my iPhone using Travel stories
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
H Aegean οφείλει να σε αποζημιώσει για τη χαλασμένη αποσκευή αν δηλώσεις τη ζημιά αφού την παραλάβεις και αν στο τσέκιν στη Βουδαπέστη δεν ήταν ήδη χαλασμένη.
Λουκέτα δεν πρέπει να μπαίνουν στις αποσκευές γιατί η ασφάλεια του εκάστοτε αεροδρομίου έχει δικαίωμα να την ανοίξει για έλεγχο.

Sent from my iPod using Travel stories
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Παιδιά μόλις γύρισα απο Βουδαπέστη και όταν παρέλαβα την βαλίτσα μου ήταν σπασμένο το φερμουάρ ενώ την παρέδωσα στη Βουδαπέστη και ήταν μια χαρά και τώρα η βαλίτσα μου δεν κλειδώνει.Αν το αναφέρω στην Aegean ξέρετε τι γίνεται σε τέτοια περίπτωση;Ενός ακόμη παιδιού ξήλωσαν όλη την χειρολαβή και τα λουκέτα μας ήρθαν ψιλοδιαλυμένα.
Σημείωση: κάθε δήλωση φθοράς σε αποσκευή θα πρέπει να πραγματοποιείται την ώρα άφιξης του επιβάτη στο αεροδρόμιο προορισμού, στους αντιπροσώπους της εταιρείας μας. Εν συνεχεία η έγγραφη διαμαρτυρία προς την εταιρεία θα πρέπει να γνωστοποιείται εντός 7 ημερών, προκειμένου να ξεκινά η διαδικασία αποζημίωσης ή επισκευής. Κάθε φθορά που δηλώνεται αφού ο επιβάτης έχει απομακρυνθεί από το χώρο των αφίξεων του αεροδρομίου δεν θα λαμβάνεται υπόψη από την εταιρεία.

Aegean Airlines | Αποσκευές καθυστερημένης παράδοσης
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις.Μάλλον τώρα δεν μπορώ να κάνω τίποτα αλλά άλλη φορά θα το ξέρω.Ελπίζω να βρώ τσαγκάρη να μου φτιάξει το φερμουάρ αλλιώς με βλέπω για καινούρια!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
Δεν θυμαμαι αν εχει γραφτει σε προηγουμενες σελιδες.Αν εχει,μια επαναληψη ειναι καλη!!

Αλλαγη στο προγραμμα για λονδινο.

Καινουρια πτηση για Gatwick,που ειναι καθημερινη.
Και καποιες μειωσεις για Heathrow.
Α!Και λαρνακα Heathrow αντι Gatwick.

Τελος παντων,στο παρακατω λινκ τα λεει καλυτερα!

Aegean Airlines Further Revises Planned London Operation in W12 | Airline Route – Worldwide Airline Route Updates
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Μετά τις 28/10 βλέπω στο σύστημα της Aegean οτι δεν υπάρχει η παραδοσιακή πτήση Ath-Rho στις 5:20 το πρωί. Έχει μόνο 2 πτήσεις την ημέρα προς Ρόδο πλέον.
Έχει ακούσει κανείς τίποτα?
Είναι οριστικό το κόψιμο τους ή ακόμα διαμορφώνεται το χειμερινό πρόγραμμα??
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Αλλάζει το αεροδρόμιο, όμως, και μπορεί μαζί μ' αυτό να αλλάζει και το αν το αεροπλάνο ανεφοδιάζεται ή όχι.
Επειδη το εκανα το ταξιδι, μεσα καθισαμε, μπηκαν οσοι εκαναν το SKG-ATH και συνεχισαμε μετα απο κανα μισαωρο...
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Δεν θυμαμαι αν εχει γραφτει σε προηγουμενες σελιδες.Αν εχει,μια επαναληψη ειναι καλη!!

Αλλαγη στο προγραμμα για λονδινο.

Καινουρια πτηση για Gatwick,που ειναι καθημερινη.
Και καποιες μειωσεις για Heathrow.
Α!Και λαρνακα Heathrow αντι Gatwick.

Τελος παντων,στο παρακατω λινκ τα λεει καλυτερα!

Aegean Airlines Further Revises Planned London Operation in W12 | Airline Route – Worldwide Airline Route Updates
κι εχει και φανταστικες τιμες, 23-26/12 η Α3 δινει το ATH-LGW-ATH με 410? ενω η ΒΑ τις ιδιες ημερομηνιες δινει το ATH-LHR-ATH με 215? και το ενα σκελος το κανεις και με wide-body
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
a_nikos said:
κι εχει και φανταστικες τιμες, 23-26/12 η Α3 δινει το ATH-LGW-ATH με 410? ενω η ΒΑ τις ιδιες ημερομηνιες δινει το ATH-LHR-ATH με 215? και το ενα σκελος το κανεις και με wide-body
Να σου βρω και 5 ημερομηνιες που η ΒΑ εχει διπλασια τιμη; Προφανως οι μερες των εορτων δεν ειναι χαρακτηριστικο δειγμα...

Sent from my Android phone using Travel stories
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
a_nikos said:
κι εχει και φανταστικες τιμες, 23-26/12 η Α3 δινει το ATH-LGW-ATH με 410? ενω η ΒΑ τις ιδιες ημερομηνιες δινει το ATH-LHR-ATH με 215? και το ενα σκελος το κανεις και με wide-body
Παντως τωρα το LHR στις ημερομηνιες που λες η Α3 το δινει 180...
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Κυριως το εγραψα για την τιμη οχι τοσο επειδη ειναι διπλασια της ΒΑ, 415? ειναι παρα πολλα για Λονδινο κι ειδικα Γκατγουικ. 180? ε? Αν δεν παω Μαντσεστερ, μπορει να το χτυπησω...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.378
Ανακοινώθηκαν τα οικ. αποτελέσματα για το πρώτο εξάμηνο 2012.Πτώση τζίρου κατά 9% αύξηση των ζημιών από 20 εκ. περίπου σε 38,5 εκ.Μείωση επιβατών κατα 8%(2% στις πτήσεις εξωτερικού και 14% στις πτήσεις εσωτερικού).

Η μείωση στις πτήσεις εξωτερικού προέρχεται κυρίως απο την Αθήνα καθώς υπάρχει αύξηση 6% απο τις υπόλοιπες πόλεις/βάσεις της εταιρείας(Θεσσαλονίκη,Ηράκλειο,Ρόδος,Κέρκυρα,Λάρνακα).

Ισως οι επιβάτες απο Αθήνα έχουν περισσότερες επιλογές(και πιό οικονομικές?) και σε καιρό κρίσης αυτό μετράει.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.425
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom