Να 'μαι και γω!!!!

kimigaz

Member
Μηνύματα
55
Likes
5
Άλλο ενα μέλος σε αυτή την παρέα! Λέγομαι Κιμ και βρήκα το site εντελώς τυχαία είναι η αλήθεια. Βασικά εντυπωσιάστηκα γιατί αγαπώ πολύ τα ταξίδια κ δεν περίμενα να βρω κάτι τόσο ενημερωμένο.. Θα ήθελα τη βοήθεια σας, σκέφτομαι να παω ενα τριήμερο μέχρι τέλη Μαρτίου αλλά δεν εχω βρει ακόμα προορισμό. Ψάχνω κάποια ευρωπαική πολη κατα προτιμηση σε οικονομικά πλαίσια μιας και είμαι φοιτήτρια! ... Όλες οι ιδέες ειναι δεκτές και ευχαριστώ εκ των προτέρων!:clap:
 

panos1979

Member
Μηνύματα
12
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Aιγυπτο
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Κορεα
Καλησπερα Κιμ.Υπαρχουν πολλες καλες και οικονομικες προτασεις. . Μια απο αυτες και στην συνιστω ανεπιφυλακτα,ειναι το Μοναχο.Εχω παει 2 φορες και περασα καταπληκτικα.Αν κ μεγαλωσα στη Γερμανια κ βρισκομαι συχνα εκει ωστοσο το Μοναχο δεν το ειχα γνωρισει.Το επισκευθηκα πρωτη φορα το 2008 και μια ακομη τον Απριλιο του '10..Επελεξα και τις 2 φορες το ξενοδοχειο Germania στην Schwantalerstrasse,πολυ κεντρικο 4αρι και πολυ ανετο!Σε αποσταση μοις 18χλμ(πηγαινεις με προαστικο) βρισκεται η πανεμορφη πολη του Νταχαου(φανταζομαι παρεξηγημενη στο μυαλο του μεσου ελληνα)με το ομωνυμο στρατοεπδο συγκεντρωσης!Ενα 2ωρο με το τρενο ειναι η Αλπικη πολη Fuessen με τις υπεροχες λιμνες και τα παλατια του λουδοβικου σκαρφαλωμενα στις απιστευτες πλαγιες!Δες Νeuschwanstein στο google και θα καταλαβεις.Τα τρενα στη Γερμανια οταν προκειται για ταξιδια εντος κρατιδιου(Η Γερμνια ειναι χωρισμενη σε αυτονομα κρατιδια) κοστιζουν 30 ευρω για 5 ατομα,δηλαδη με 60 ευρω πανε κι ερχονται 5 ατομα στο Fuessen!Aν σ ενδιαφερει ο προορισμος στειλε μου,εχω κι αλλες προτασεις . .Να σαι καλα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.499
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom