Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Το πρώτο είναι δίπλα σε μια από τις πιο hip περιοχές του Λονδίνου, το Angel. όλοι θέλουμε κάποια στιγμή της ζωής μας να μετακομίσουμε εκεί καθώς είναι τίγκα στα εστιατόρια, καφετέριες, bars (ειδικότερα στο Camden Walk, παράλληλο της Upper Str.)
Τι να σου πω; Για πρωτη φορα δεν το θεωρω βολικο.

To Shepherd's Bush και συγκεκριμένα σε αυτή την περιοχή, το έχω περπατήσει από πάνω ως κάτω. Πρωινή ώρα και μου φάνηκε μια χαρά. Έχεις ακούσει κάτι διαφορετικό?
Φυσικα και μερα ειναι μια χαρα. Περιεργο που δεν εχεις ακουσει εσυ τιποτα.

Κάτι σχετικό με Λονδίνο -James Bond ( με αφορμή την τελευταία ταινία ) βρήκα ενα site με το top 10 James Bond house for sale .

Ακίνητα που έχουν ''παίξει ''σε κάποιες απο τις ταινίες του Ian Fleming

Top 10: James Bond homes for sale | PrimeLocation
Αμα ειναι επαγγελματιας ο ανθρωπος!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
kalspiro εσυ θα με συμβουλευες να μεινω πρωτη φορα εκει???
Δε θα σε συμβουλεύσω να κάνεις τίποτα. Θα σου προτείνω όμως να το προτιμήσεις. Να ζητήσεις παράθυρο από την πίσω πλευρά καθώς από μπροστά περνάει ο δακτύλιος και έχει πολύ και μόνιμο μπούγιο. Το Angel είναι πάνω στη Northern άρα για να κατεβείς κέντρο πόλης θα αλλάζεις και γραμμή. Θα μπορούσες όμως να το κόψεις μέχρι και με τα πόδια (τουλάχιστον τη πρώτη φορά καθώς είναι και 3-4 χιλιόμετρα). Τη συγκεκριμένη διαδρομή (κέντρο- ξενοδοχείο) προσωπικά θα την έκανα και βράδυ χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

Φυσικα και μερα ειναι μια χαρα. Περιεργο που δεν εχεις ακουσει εσυ τιποτα.
Ναι. Δεν έχω ακούσει τίποτα. Έχω φίλο που μένει εκεί (Westwick Gardens) τα τελευταία 2,5 χρόνια. Είναι απόλυτα ικανοποιημένος
 

aggelikiio

Member
Μηνύματα
50
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Madrid
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
ειναι πολυ μακρια απο το κεντρο? εχω κλεισει ξενοδοχειο στην Βayswater αλλα ειναι τραγικο τουλαχιστον... και αυτο μου φανηκε πολυ καλο ,αλλα να μην ειναι και στην αλλη ακρη...
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
ειναι πολυ μακρια απο το κεντρο? εχω κλεισει ξενοδοχειο στην Βayswater αλλα ειναι τραγικο τουλαχιστον... και αυτο μου φανηκε πολυ καλο ,αλλα να μην ειναι και στην αλλη ακρη...
Θα μπορούσες όμως να το κόψεις μέχρι και με τα πόδια (τουλάχιστον τη πρώτη φορά καθώς είναι και 3-4 χιλιόμετρα). Τη συγκεκριμένη διαδρομή (κέντρο- ξενοδοχείο) προσωπικά θα την έκανα και βράδυ χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.
τι δεν κατάλαβες?
 

aggelikiio

Member
Μηνύματα
50
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Madrid
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
hmmmm ναι εχεις δικιο απλα 3-4 χιλιομετρα με τα ποδια δν ειναι κ λιγο με μετρο ομος ειναι καλη τοποθεσια αυτο με νοιαζει... ετσι???
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ναι. Δεν έχω ακούσει τίποτα. Έχω φίλο που μένει εκεί (Westwick Gardens) τα τελευταία 2,5 χρόνια. Είναι απόλυτα ικανοποιημένος
Ρε Kalspire, κι εγω εχω φιλο στην Αγ. Κωνσταντινου που μενει εκει τα τελευταια 30 χρονια και ειναι απολυτα ικανοποιημενος αλλα δεν θα προτεινα καποιον που παει διακοπες να μεινει εκει.

Μ' αυτη τη λογικη μπορεις να μεινεις παντου στο Λονδινο, το δεχομαι. Δεν ειναι ομως καθολου ευχαριστο για καποιον να φοβαται να γυρισει στο ξενοδοχειο του.
Αν λοιπον εχει αυτο το φοβο καλυτερα να τ' αποφυγει.

Η περιοχη που ειναι το ξενοδοχειο που μας εδειξε η φιλη μας βαθμολογειται απο τη μητροπολιτικη αστυνομια με βαθμο 113+ οταν ο μεσος ορος στο Λονδινο ειναι 8.5 . Μονο και μονο αυτο νομιζω πως κατι λεει...
 

aggelikiio

Member
Μηνύματα
50
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Madrid
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
λοιπον νωμιζω οτι εχει γινει μια παρεξηγηση εγω ρωταω για το πρωτο ξενεδοχειο στο λονδινο οχι για το δευτερο! θα ειμαστε 5 ατομα οποτε και εγω να μην εχω προβλημα με εγκηματικοτητες κ λοιπα δεν μπορω να απο αποφασησω για τους αλλους...! ευχαριστω πολυ πολυ για τη βοηθεια και αν εχετε κατι να μου πειτε για το πρωτο ξενοδοχειο γιατι ειμαι πολυ κοντα στο να το κλεισω θα με βοηθουσατε παρα πολυ!!!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Άσε ρε συ, δηλαδή τώρα μου λες ότι θα κατέβαινα Αγ. Κωνσταντίνο και δε θα ήμουν σε θέση να καταλάβω ότι κάτι τρέχει. Στο Shepherd’s Bush έχω περάσει δεκάδες φορές εκτός από το περπατητό που σου περιέγραψα, γνωρίζω ανθρώπους υψηλών εισοδημάτων που μένουν εκεί (χτύπα ένα street view έτσι για πλάκα στην Western Gardens) και, καθώς εμπιστεύομαι την κρίση μου, επαναλαμβάνω τα όσα προείπα. Όμως εδώ έχουμε θέμα. Όπως έχεις καταλάβει την έχω γυρίσει την πόλη απ’ άκρη σ’ άκρη. Κατά καιρούς έρχονται στο forum άνθρωποι που ρωτάνε για την τάδε περιοχή και απαντώ σύμφωνα με τα όσα είδα και με τη δική μου κρίση, όπερ σημαίνει ότι θα πρέπει και οι ερωτηθέντες να την δεχθούν. Καθώς το S. Bush είναι, όπως αναφέρεται από την αστυνομία, μια επικίνδυνη περιοχή, σε παρακαλώ παρέθεσε τη σελίδα εδώ ώστε να παραπέμπουμε τους ερωτηθέντες εκεί και να τελειώνει το ζήτημά τους.

aggelikiio περίμενε τη σελίδα και ψάξτο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εμπιστεύομαι την κρίση μου..
απαντώ σύμφωνα με τα όσα είδα και με τη δική μου κρίση, όπερ σημαίνει ότι θα πρέπει και οι ερωτηθέντες να την δεχθούν..
κι εγώ εμπιστεύομαι την κρίση σου και θα αφεθώ στα χέρια σου στο Λονδίνο..;)
την καθαρεύουσα σου όμως όχι...:D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom