Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
absolut ice bar ΛΟΝΔΙΝΟ

Καλησπέρα σε όλους! Έψαξα πληροφορίες στο forum για το absolut ice bar στο Λονδίνο αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Έχει πάει κανείς? Αν μπορεί κάποιος ας μου δώσει πληροφορίες...αξίζει τον κόπο, ή θα χάσω το χρόνο μου -που θα είναι πολύ περιορισμένος- και τα λεφτά μου...?
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Καλησπέρα σε όλους! Έψαξα πληροφορίες στο forum για το absolut ice bar στο Λονδίνο αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Έχει πάει κανείς? Αν μπορεί κάποιος ας μου δώσει πληροφορίες...αξίζει τον κόπο, ή θα χάσω το χρόνο μου -που θα είναι πολύ περιορισμένος- και τα λεφτά μου...?
Δεν έχω πάει στο συγκεκριμένο απλά έχω πάει σε ice bar στο Όσλο. Είναι ένα παγωμένο μέρος με καθίσματα, τραπέζια και διακόσμιση από πάγο και σου δίνουν το ποτό σου σε ποτήρι από πάγο. Μένεις μέσα για max 45 λεπτά. Δεν ξετρελάθηκα να πω την αλήθεια οπότε μιας και το Λονδίνο προσφέρει τόσα άλλα πράγματα, προτείνω να το αφήσεις για άλλη φορά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.119
Likes
41.408
Είναι ένα παγωμένο μέρος με καθίσματα, τραπέζια και διακόσμιση από πάγο και σου δίνουν το ποτό σου σε ποτήρι από πάγο. Μένεις μέσα για max 45 λεπτά.
Έτσι όπως το περιγράφεις, μάλλον έπρεπε να πληρώνεσαι παρά να πληρώνεις για να το υποστείς :D
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Έτσι όπως το περιγράφεις, μάλλον έπρεπε να πληρώνεσαι παρά να πληρώνεις για να το υποστείς :D
Τώρα που το λες δεν έχεις και άδικο! Και λεφτά να μην μου έδιναν έστω τζάμπα βρε αδερφέ :bleh: Το θέμα είναι ότι για μια φορά οκ είναι μια εμπειρία. Απλά το Λονδίνο έχει τόσα να δεις και τόσα να κάνεις που δεν νομίζω ότι αξίζει να πάει κανείς σε ice bar..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.164
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλησπέρα σε όλους! Έψαξα πληροφορίες στο forum για το absolut ice bar στο Λονδίνο αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Έχει πάει κανείς? Αν μπορεί κάποιος ας μου δώσει πληροφορίες...αξίζει τον κόπο, ή θα χάσω το χρόνο μου -που θα είναι πολύ περιορισμένος- και τα λεφτά μου...?
Τι να σου πω; Αν σκασεις στο Λονδινο και θελησεις ενα μερος για να ξεπαγιασεις πηγαινε... Πιστευω πως ως τουριστρια θα εχεις αναγκη ενα μερος για να ζεσταθεις παρα να παγωσεις (σου δινουν βεβαια κατι ισοθερμικες στολες).

Τωρα αν θες τοσο πολυ να πας για να σου φυγει πηγαινε. Σε κεντρικοτατο σημειο ειναι και ευκολα θα βρεθεις στο δρομο του.
 

sgatz

Member
Μηνύματα
33
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο!!
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Καλησπέρα σε όλους! Έψαξα πληροφορίες στο forum για το absolut ice bar στο Λονδίνο αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Έχει πάει κανείς? Αν μπορεί κάποιος ας μου δώσει πληροφορίες...αξίζει τον κόπο, ή θα χάσω το χρόνο μου -που θα είναι πολύ περιορισμένος- και τα λεφτά μου...?
Είναι κοντά στο oxford circus.Για περισσότερες πληροφορίες δες εδώ

Πάντως κι εγώ θα σου έλεγα άστο,έχει τόσα ωραία πράγματα το Λονδίνο...Δεν θα άφηνα την tate για να πάω σε αυτό πάντως,γνώμη μου!
 

maraki-25

Member
Μηνύματα
159
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Road trip στην Τοσκάνη!
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλά, στο Λονδίνο έτσι και αλλιώς θα ξεπαγιάσω, μιας και είναι η πρώτη φορά που πάω Αγγλία...να σας πω την αλήθεια εγώ δεν σκοτώνομαι να πάω σε ice bar, αλλά καποιοι από την παρέα πιστεύουν ότι είναι καλή ιδέα...Δυστυχώς όταν πηγαίνεις ταξίδι με φίλους πρέπει να είσαι προετοιμασμένος να ακολουθήσεις την παρέα και σε μέρη που δεν σου αρέσουν και πολύ, έτσι δεν είναι?

Είναι κοντά στο oxford circus.Για περισσότερες πληροφορίες δες εδώ

Πάντως κι εγώ θα σου έλεγα άστο,έχει τόσα ωραία πράγματα το Λονδίνο...Δεν θα άφηνα την tate για να πάω σε αυτό πάντως,γνώμη μου!
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες squatz...νομίζω ότι με πείσατε! Μάλλον θα το αφήσω για την επόμενη φορά.
 

aggelikiio

Member
Μηνύματα
50
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Madrid
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.164
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Για πρωτη φορα κατα τη γνωμη μου δεν ειναι καλη, εκτος κι το βρισκεις σε πολυ καλη τιμη.
 

aggelikiio

Member
Μηνύματα
50
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Madrid
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.164
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Χμ δεν θεωρειται και απο τις πιο ασφαλεις περιοχες. Κι αν εισαι του φοβου καλυτερα να την αποφυγεις. Αν θες γραψε ημερομηνιες και τυπος δωματιου που σε ενδιαφερει, καθως και max τιμη για να σου γινουν καποιες προτασεις.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Το πρώτο είναι δίπλα σε μια από τις πιο hip περιοχές του Λονδίνου, το Angel. όλοι θέλουμε κάποια στιγμή της ζωής μας να μετακομίσουμε εκεί καθώς είναι τίγκα στα εστιατόρια, καφετέριες, bars (ειδικότερα στο Camden Walk, παράλληλο της Upper Str.)
To Shepherd's Bush και συγκεκριμένα σε αυτή την περιοχή, το έχω περπατήσει από πάνω ως κάτω. Πρωινή ώρα και μου φάνηκε μια χαρά. Έχεις ακούσει κάτι διαφορετικό?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.860
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom