Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

fotast

Member
Μηνύματα
9.405
Likes
14.370
αυτό διάβασα και υπέθεσα οτι πήγες τελικά .
όποτε την επόμενη φορά που θα πάς ξερεις τι πρέπει να κάνεις
Καλά διάβασες.Δεν το έγραψα σωστά.Εκανα βόλτα στο St.James πέρασα απ' έξω και λίγο η ώρα λίγο που φάνηκε ακριβό δεν μπήκα μέσα.Με την ευκαιρία σημειώνω οτι στο πάνω μέρος του πάρκου πρός την πλευρά των κτιρίων,π.χ war rooms κτλ έφτιαχναν γήπεδα μπήτς βόλευ για το παγκόσμιο πρωτάθλημα.Θα είναι προσωρινά υποθέτω.
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Έχοντας χρησιμοποιησει ταξί και στις 4 πόλεις που αναφέρονται (δεν ξέρω πόσοι από τους ερωτηθέντες στο ερωτηματολόγιο το είχαν κάνει για να έχουν συγκριτικά δεδομένα), θα διαφωνήσω. Τα Λονδρέζικα ταξί είναι με διαφορά τα χειρότερα από τα 4.
Ελπίζω να το λες για πλάκα αυτό...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.126
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ελπίζω να το λες για πλάκα αυτό...
Όχι. Σπανίως ξέρουν τους δρόμους (παριστάνουν ότι τους ξέρουν βέβαια), ενώ συχνά πυκνά κάνουν και "ταριφιές" (π.χ. ένας μια φορά που προσπαθούσε να μου πουλήσει παραμύθι ότι το Heathrow express δε λειτουργούσε εκείνη τη μέρα, για να με πείσει να με πάει αυτός στο αεροδρόμιο). ΟΚ, δεν έχω πάρει ούτε το 1/10 των ταξί που έχω πάρει στη ΝΥ, αλλά για κάποιο περίεργο λόγο στα τελευταία δε βρίσκω απολύτως τίποτα μεμπτό (τώρα πια)!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Το φορουμ εχει 500 τοπικ σχετικα με το Λονδινο, αν τα βαλεις παντου θα παρεις 3-4 αεροπλανακια...
 

angelgio

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Συγνωμη...

Το φορουμ εχει 500 τοπικ σχετικα με το Λονδινο, αν τα βαλεις παντου θα παρεις 3-4 αεροπλανακια...
Δεν το ειχα καταλαβει οτι εγραψα και στα 2 συγνωμη και παλι, ειμαι νεο μελος και πρωτη φορα γραφω σε φορουμ.....
 

angelgio

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Συγνωμη...

Το φορουμ εχει 500 τοπικ σχετικα με το Λονδινο, αν τα βαλεις παντου θα παρεις 3-4 αεροπλανακια...
Δεν το ειχα καταλαβει οτι εγραψα και στα 2 συγνωμη και παλι, ειμαι νεο μελος και πρωτη φορα γραφω σε φορουμ.....
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν το ειχα καταλαβει οτι εγραψα και στα 2 συγνωμη και παλι, ειμαι νεο μελος και πρωτη φορα γραφω σε φορουμ.....
Τι ζητας συγνωμη βρε; Δεν εκανες εγκλημα...
 

alma

Member
Μηνύματα
3.748
Likes
15.194
Όχι. Σπανίως ξέρουν τους δρόμους (παριστάνουν ότι τους ξέρουν βέβαια), ενώ συχνά πυκνά κάνουν και "ταριφιές" (π.χ. ένας μια φορά που προσπαθούσε να μου πουλήσει παραμύθι ότι το Heathrow express δε λειτουργούσε εκείνη τη μέρα, για να με πείσει να με πάει αυτός στο αεροδρόμιο). ΟΚ, δεν έχω πάρει ούτε το 1/10 των ταξί που έχω πάρει στη ΝΥ, αλλά για κάποιο περίεργο λόγο στα τελευταία δε βρίσκω απολύτως τίποτα μεμπτό (τώρα πια)!

Το έχω ζήσει και εγώ αυτό με τα ταξί στο Λονδίνο αρκετές φορές.:(
Μάλιστα συνήθως με 'Αγγλο ταξιτζή.:shock:Ένας από τους καλύτερους οδηγούς ταξί ήταν ένας Λιβανέζος που είχαμε πετύχει την τελευταία φορά που πήγαμε.Ευγενικός και ήξερε καλά τη διαδρομή.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.044
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom