Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

Sprite

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
London!
Ταξίδι-Όνειρο
Φινλανδία
Τελικά έπειτα από άπειρες ώρες ψαξίματος (πραγματικά δεν αντέχω να δω άλλο ξενοδοχείο στην οθόνη! :Ρ), κλείσαμε στο tunes hotel, καθώς για την τιμή αυτή (550 ευρώ για 7 νύχτες) ήταν αυτό που μας άρεσε περισσότερο. Το concept είναι ακριβώς ίδιο με των easy hotels, αλλά το συγκεκριμένο είναι πολύ πιο καινούριο (έχει μόλις 1-2 χρόνια που χτίστηκε), άρα δεν έχει φθορές (και ελπίζουμε ούτε έντομα!) και οι κριτικές που έχει πάρει στο tripadvisor είναι σχεδόν άριστες (ουδεμία σχέση με τα easy hotels δηλαδή). Βέβαια είναι και πιο ακριβό. Το σημείο στο οποίο βρίσκεται είναι κεντρικότατο, άρα δεν πιστεύω να υπάρξει κάποιο πρόβλημα με τις μεταφορές. Ελπίζουμε για το καλύτερο...!
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Σας το ευχομαι... νεα παιδια ειστε δε σας πτοει τιποτα (εκτος απ'τα εντομα)! Κι εγω δεν εμεινα καπου σπουδαια αλλα το πρωι εφευγα και γυρνουσα αργα το βραδυ, δε μ'εβλεπε και πολυ το δωματιο. Αν σιχαινεσαι πολυ οπωσδηποτε μαξιλαροθηκη μαζι σου και σαγιοναρες για το μπανιο (εννοω για μεσα στη ντουζιερα), χωρις αυτα δεν αντεχω εγω.
Καλα να περασετε! :)
 

Sprite

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
London!
Ταξίδι-Όνειρο
Φινλανδία
Ευχαριστούμε πολύ :) Κι εμείς όλη μέρα έξω θα είμαστε, γι' αυτό και δεν έχουμε απαιτήσεις για τηλεόραση, wi-fi και τα σχετικά. Αλλά όσον αφορά την καθαριότητα και ένα άνετο κρεβάτι νομίζω είναι απαραίτητα! Thanks για τα tips! (Όντως χρήσιμο αυτό με τις σαγιονάρες!)
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Κι εμεις που ειχαμε τηλεοραση ουτε που ασχολουμασταν! Καλα ταξιδια Sprite κι αν θες κατι αλλο εδω ειμαστε...
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.612
Likes
9.907
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
H LΗ πάει στο Terminal 1.
Terminal 1 ειναι ναι .. τελικα ολα καλα απλα ειχαμε μια καθυστερηση 2 ωρες στη Γενευη,σημερα γυρισα με πτηση μεσω Φρανκφουρτης παλι με LH .. London Baby !!!!
 
Last edited by a moderator:

KRIKA

Member
Μηνύματα
16
Likes
5
Καλησπέρα παιδιά!Διάβασα πολλά από τα σχολιά σας και με έχετε ενθουσιάσει ήδη για το Λονδίνο!!! Γράφω για πρώτη φορά γιατί θέλω τα φώτα σας!Τον Αύγουστο θα πάω για πρώτη φορά στην Αγγλία με το αγόρι μου. Θέλουμε να πάμε και στο Λίβερπουλ και μάλλον θα μείνουμε 1-2 μέρες και μέτα με τρένο στο Λονδίνο για 5-6 μέρες.Έχω καθυστερήσει να κλείσω τα εισιτήρια -αλλά τα τσεκάρω κάθε τρεις και λίγο- γιατι έιχαμε προβλημα στο να συντονιστούν οι αδειές μας. Θ πάμε μέτα τον Δεκαπενταύγουστο τελικά..Ήθελα να ρωτήσω αν επιστρέψουμε από Λονδίνο όπως΄λέμε η πτήση που βρίσκουμε είναι 7.10 το πρώί από το Stansted..Θα μπορέσουμε να πάμε εύκολα τόσο πρωί?Με το ξενοδοχείο πως γίνεται?Δεν έχουμε πολλές επιλογές είμαστε στην επαρχία και έχει ryainair και easy, η easy ειναι πανάκριβη αυτή τη στιγμή..Ψάχνουμε κεντρικό ξενοδοχείο περίπου στα 100 ευρώ..Είδα 1-2 που προτείνατε πριν , αν έχει και κάποιο άλλο να προτείνει κάποιος καλοδεχούμενο..Ξέρετε καθόλου για τη σύνδεση Λίβερπουλ -Λονδίνο?Περιμένω ιδίως για το θέμα της μεταφοράς προς το stansted για να τα κλείσουμε επιτέλους!!! Ευχαριστώ πολύ!!
 

marilena83

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Παιδιά γεια σας κι από μένα!
Εμείς λέμε να πάμε Λονδίνο για Χριστούγεννα κι επειδή έχω την τάση να ενθουσιάζομαι και να οργανώνω τα ταξίδια μου καιρό πριν, έχω αρχίσει να το ψάχνω από τώρα!
Θα θελα να ρωτήσω από προσωπική εμπειρία όποιος έχει, ποιά αξιοθέατα του Λονδίνου αξίζει να πληρώσει κάποιος για να δει...Επειδή τα χουν όλα τσιμπημένα (εκτός από τα μουσεία ευτυχώς) θα θελα να ξεχωρίσω κάποια και να μην πάω με το μπουλούκι κάπου που ενδεχομένως να μην αξίζει τα λεφτά του κιόλας (οικονομική κρίση γαρ)! Ότι νομίζει ο καθένας ας πει! Ευχαριστώ!
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Καλησπέρα παιδιά!Διάβασα πολλά από τα σχολιά σας και με έχετε ενθουσιάσει ήδη για το Λονδίνο!!! Γράφω για πρώτη φορά γιατί θέλω τα φώτα σας!Τον Αύγουστο θα πάω για πρώτη φορά στην Αγγλία με το αγόρι μου. Θέλουμε να πάμε και στο Λίβερπουλ και μάλλον θα μείνουμε 1-2 μέρες και μέτα με τρένο στο Λονδίνο για 5-6 μέρες.Έχω καθυστερήσει να κλείσω τα εισιτήρια -αλλά τα τσεκάρω κάθε τρεις και λίγο- γιατι έιχαμε προβλημα στο να συντονιστούν οι αδειές μας. Θ πάμε μέτα τον Δεκαπενταύγουστο τελικά..Ήθελα να ρωτήσω αν επιστρέψουμε από Λονδίνο όπως΄λέμε η πτήση που βρίσκουμε είναι 7.10 το πρώί από το Stansted..Θα μπορέσουμε να πάμε εύκολα τόσο πρωί?Με το ξενοδοχείο πως γίνεται?Δεν έχουμε πολλές επιλογές είμαστε στην επαρχία και έχει ryainair και easy, η easy ειναι πανάκριβη αυτή τη στιγμή..Ψάχνουμε κεντρικό ξενοδοχείο περίπου στα 100 ευρώ..Είδα 1-2 που προτείνατε πριν , αν έχει και κάποιο άλλο να προτείνει κάποιος καλοδεχούμενο..Ξέρετε καθόλου για τη σύνδεση Λίβερπουλ -Λονδίνο?Περιμένω ιδίως για το θέμα της μεταφοράς προς το stansted για να τα κλείσουμε επιτέλους!!! Ευχαριστώ πολύ!!
Δυστυχως δεν γνωριζω κατι, ας βοηθησουν οι ειδικοι....

Παιδιά γεια σας κι από μένα!
Εμείς λέμε να πάμε Λονδίνο για Χριστούγεννα κι επειδή έχω την τάση να ενθουσιάζομαι και να οργανώνω τα ταξίδια μου καιρό πριν, έχω αρχίσει να το ψάχνω από τώρα!
Θα θελα να ρωτήσω από προσωπική εμπειρία όποιος έχει, ποιά αξιοθέατα του Λονδίνου αξίζει να πληρώσει κάποιος για να δει...Επειδή τα χουν όλα τσιμπημένα (εκτός από τα μουσεία ευτυχώς) θα θελα να ξεχωρίσω κάποια και να μην πάω με το μπουλούκι κάπου που ενδεχομένως να μην αξίζει τα λεφτά του κιόλας (οικονομική κρίση γαρ)! Ότι νομίζει ο καθένας ας πει! Ευχαριστώ!
Διαβασε λιγο το θεμα. Εχει αναλυθει αυτο το θεμα αρκετες φορες... Προσωπικα αυτο που πληρωσα αλλα μου αρεσε πολυ ηταν το London Eye κι αυτο που δε πληρωσα, δε πηγα και δε το μετανιωσα καθολου ηταν το μουσειο κερινων ομοιοματων. Ο Πυργος του Λονδινου επισης αξιζει πολυ αλλα οπως σου ειπα θα βρεις πολλα εδω μεσα. Εχεις πολυ χρονο για διαβασμα ;)
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Αν μπορείς να αποφύγεις τα μουσείο με τα κέρινα, πραγματικά δεν θα το μετανιώσεις! Προτίμησε να αναλώσεις το χρόνο σε κάτι άλλο!
 

marilena83

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Παιδιά σόρρυ η αλήθεια είναι οτι είχα διαβάσει αρκετές από τις δελίδες του θέματος και επειδή δεν είχα βρει μέχρι στιγμής τίποτα παρόμοιο βιάστηκα να ρωτήσω. Όσο για το μουσείο με τα κέρινα έχω πάει στο παρελθόν και όντως δε μου άρεσε οπότε θα προσπαθήσω να το αποφύγω (θέλει να πάει ο φίλος μου). Ευχαριστώ πάντως!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.150
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Όσο για το μουσείο με τα κέρινα έχω πάει στο παρελθόν και όντως δε μου άρεσε οπότε θα προσπαθήσω να το αποφύγω (θέλει να πάει ο φίλος μου).
Να τον αφησεις να παει μονο του.

Αν δεν εχεις ανεβει στη ροδα δεν ειναι ασχημα για μια φορα... Μιουζικαλ αξιζει να πληρωσεις, τιποτ' αλλο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.468
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom