Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Αν το οργανώσεις καλά θα βγει πιστεύω και ναι όλα είναι γύρω γύρω. ...με το london pass έχεις fast entry???γτ στο london eye έχει πολύ χρόνο αναμονή και 3 ώρες κάποιες φορές. ..Επίσης αν πας madame tusssaud και δεν έχεις fast entry πάνε μετά της 15.00 που χαλαρώνει το πράγμα. ...
 
Μηνύματα
5
Likes
1
ναι ναι εχει! κοιτα London eye ολοι λενε οτι δεν εχει και καμια τρελη θεα αν και ειναι γουστα αυτα...θα δουμε ουρα και αναλογως θα πραξουμε! για το madame tussaud δεν το συζητησαμε καν, ειναι κατι αδιαφορο!
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Καλημέρα... Θα παμε πρωτοχρονια λονδινο και εχω μια ερωτηση....στην αλλαγη του χρονου που να παμε, σε ποιο σημείο εννοώ για να βλέπουμε και να μην ζοριστουμε και τρέλα(οτι θα γίνεται κοσμοσυρροή το γνωρίζω απο εμπειρία πρωτοχρονιάς Παρίσι Βιέννη) για να ειναι πιο καλα και περιπου τι ωρα; για να φυγουμε επειδη διαβασα καπου οτι δεν σε αφηνουν οι αστυνομικοι να περασεις μπορουμε να φυγουμε ανετα οταν τελειωσει??? Για μετρο και μεσα μεταφορας δεν αγχωνομαι γτ εκλεισα ξενοδοχειο αρκετα κοντα...παω και με τα ποδια. μπορείτε να μου δώσετε τα φώτα σας ;;;;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.150
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
To show (καμμια σχεση με αυτο που εχεις δει στο Παρισι) λαμβανει χωρα αναμεσα στις γεφυρες Westminster και Waterloo. Αυτη ειναι η ιδανικη τοποθεσια για να το δεις. Φετος ομως για πρωτη φορα θα εχει εισιτηριο που στοιχιζει 10£ (αν κλεισεις προσεχε να ειναι απο τη μερια που ειναι το ξενοδοχειο σου γιατι αλλιως δεν θα εχεις προσβαση). Διαφορετικα Trafalgar ή Piccadilly ειναι σημεια που μαζευουν παρα πολυ κοσμο. Η πρωτοχρονια στο Λονδινο θεωρειται απο πολλους η μεγαλυτερη γιορτη παγκοσμιως κι αν εισαι στο κεντρο εκεινη τη μερα σιγουρα θα νιωσεις την αυρα της οπου κι αν βρεθεις.

Για περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με το show http://www.london.gov.uk/get-involved/events/london-nye-fireworks-2014
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Έχω ακούσει οτι έχει διαφορά απο Παρίσι Βιέννη και γι αυτό πάω Λονδίνο πρωτοχρονιά....το ξενοδοχείο μου είναι κοντα euston pancras οποτε που προτεινεις να πάω???
Και που κλεινεις το εισητηριο???

Το εισητήριο NORTH AREA 1 λέει not available....
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.150
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ανοιξε το λινκ που εδωσα. North 1 ή north 2 θα κλεισεις.

Το εισητήριο NORTH AREA 1 λέει not available....
Λογικο...ειναι το καλυτερο σημειο και τα εισιτηρια ειναι περιορισμενα (μονο 100.000, οταν περυσι υπολογιζεται πως πηγαν να το δουν 500.000).
 
Last edited by a moderator:

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Το ανοιξα...north 2 θα κλείσω γτ north 1 λέει tickets not available....ευχαριστωωωω.....:clap:

Λογικο...ειναι το καλυτερο σημειο και τα εισιτηρια ειναι περιορισμενα (μονο 100.000, οταν περυσι υπολογιζεται πως πηγαν να το δουν 500.000).
Να ρωτησω κάτι ακόμα???τι να δηλωσω για τα εισητήρια να μου έρθουν στην διεύθυνση μου η να τα πάρω απο box office που λέει και που είναι τα box office αυτά???
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.150
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Λογικα τα box offices θα στηθουν στις εισοδους. Διαφορετικα βαλε διευθυνση. Οπως προτιμας.
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Μολίς έκλεισα τα εισητήρια και πήρα το mail επιβεβαίωσης οπου λέει οτι θα στηθούν κιόσκια στην Trafalgar square 29-31 Δεκεμβρίου 08.00 με 20.00 για εισητήρια, αν εχεις κλείσει online μπορεις να τα παραλαβεις την ημερα του event, όσοι δηλώσουν να τους έρθουν στη διεύθυνση τους οπως εγώ λέει πως αν δεν τα παραλάβουν μέχρι και δυο ημερες πριν το event να επικοινωνήσουν με το seetickets.com για να τους βρουν λύση.
 

Jenny

Member
Μηνύματα
31
Likes
0
Γεια σας,

Στο επόμενο ταξίδι μου, και πάλι στο Λονδίνο, θα συμβεί να είμαι μόνη μια ολόκληρη Κυριακή...!
Τι μπορώ να κάνω? Από το πρωί μέχρι το βράδυ.

Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.464
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom