Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

heavenb

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Να ρωτήσω και εγώ κάτι ρε παιδιά.Ξεκίνησα το online check in συμπλήρωσα κανονικά την πρώτη σελίδα με τα στοιχεία και με πήγε σε μια δεύτερη σελίδα για να κλείσω αν θέλω συγκεκριμένη θέση στο αεροπλάνο.Εκεί επέλεξα Νο thanks και με πήγε σε μια τρίτη σελίδα η οποία είναι αυτή στην οποία αν θέλουμε μπορούμε να προσθέσουμε άλλη βαλίτσα κλπ..Να σημειώσω πως ενώ στην δεύτερη σελίδα φαίνεται κανονικά στο πλάι πως έχω πληρώσει exra για μια βαλίτσα στην επιστροφή αυτό δεν φαίνεται στην τρίτη σελίδα.Δείχνει μόνο το κόστος των εισιτηρίων με χειραποσκευές.Είναι φυσιολογικό αυτό;Να συνεχισω και να πατήσω check-in;
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Να ρωτήσω και εγώ κάτι ρε παιδιά.Ξεκίνησα το online check in συμπλήρωσα κανονικά την πρώτη σελίδα με τα στοιχεία και με πήγε σε μια δεύτερη σελίδα για να κλείσω αν θέλω συγκεκριμένη θέση στο αεροπλάνο.Εκεί επέλεξα Νο thanks και με πήγε σε μια τρίτη σελίδα η οποία είναι αυτή στην οποία αν θέλουμε μπορούμε να προσθέσουμε άλλη βαλίτσα κλπ..Να σημειώσω πως ενώ στην δεύτερη σελίδα φαίνεται κανονικά στο πλάι πως έχω πληρώσει exra για μια βαλίτσα στην επιστροφή αυτό δεν φαίνεται στην τρίτη σελίδα.Δείχνει μόνο το κόστος των εισιτηρίων με χειραποσκευές.Είναι φυσιολογικό αυτό;Να συνεχισω και να πατήσω check-in;
Μου έτυχε κι εμένα και ήταν όλα εντάξει (δλδ είχε προστεθεί κανονικά η βαλίτσα). Απλώς πριν ολοκληρώσεις το τσεκ-ιν ξανατσέκαρε το εμαιλ που σου στείλανε με την κράτηση, αν εκεί αναφέρει βαλίτσα είσαι οκ.

(όταν εκτυπώσεις το boarding pass θα φαίνεται σημειωμένο ότι έχεις αγοράσει και 1 βαλίτσα)
 

spentz12

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
παιδια παιζει να εχω κανει πατατα.Εχω την εντύπωση οτι εγραψα τα στοιχεια της ταυτοτητας με ελληνικα γραμματα χωρις να ειμαι συγουρος ομως και χωρις κανενα γραμμα να ειναι διαφορετικο εμφανισιακα απο το αντιστοιχο λατινικο.Θα εχω προβλημα??????
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
267
παιδια παιζει να εχω κανει πατατα.Εχω την εντύπωση οτι εγραψα τα στοιχεια της ταυτοτητας με ελληνικα γραμματα χωρις να ειμαι συγουρος ομως και χωρις κανενα γραμμα να ειναι διαφορετικο εμφανισιακα απο το αντιστοιχο λατινικο.Θα εχω προβλημα??????
κανενα προβλημα
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.411
spentz12 said:
παιδια παιζει να εχω κανει πατατα.Εχω την εντύπωση οτι εγραψα τα στοιχεια της ταυτοτητας με ελληνικα γραμματα χωρις να ειμαι συγουρος ομως και χωρις κανενα γραμμα να ειναι διαφορετικο εμφανισιακα απο το αντιστοιχο λατινικο.Θα εχω προβλημα??????
Προσπαθώ,αν και πρωί,να σκεφτώ ποιο όνομα ελληνικό γράφεται το ίδιο με λατινικούς χαρακτήρες.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.502
Likes
29.157
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Προσπαθώ,αν και πρωί,να σκεφτώ ποιο όνομα ελληνικό γράφεται το ίδιο με λατινικούς χαρακτήρες.
ANNA, MAPIA, BIBH, BEPA, EIPHNH, κλπ (τα έγραψα όλα με λατινικούς χαρακτήρες...).

Αν και αναφέρεται στον αριθμό ταυτότητας κι όχι στο όνομα...


Υ.Γ. Αν τα στοιχεία τα εξετάσει απλά άνθρωπος, τότε κανένα πρόβλημα. Αν τα εξετάσει μηχανή (=αν ταξιδεύεις προς UK/Ireland), τότε ενδεχομένως πρόβλημα (όταν περνάς τον έλεγχο διαβατηρίων θα σηκωθεί "καμπανάκι" σε κάποιον υπεύθυνο ότι δεν ήσουν στα APIS, αλλά μάλλον δεν θα κάνει τίποτα γι αυτό).
 

spentz12

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ακριβως το κωδικο εκανα λαθος οχι τα ονόματα (ΑΖ... ΑΗ.... ΑΕ....). Τωρα για Ρωμη πετάω.Αυτό που φοβάμαι είναι εάν το σύστημα τα μεταφράσει τίποτα σε "συμβολα". Μήπως υπάρχει κανένα νούμερο απο γραφείο της rynair για να ρωτήσω?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.411
taver said:
ANNA, MAPIA, BIBH, BEPA, EIPHNH, κλπ (τα έγραψα όλα με λατινικούς χαρακτήρες...).
Το Ειρήνη με λατινικούς χαρακτήρες δεν γράφεται eirini?

Το Μαρία,MARIA?

Θα μου πεις για ένα γράμμα κανείς έτσι αλλά ποτέ δεν ξέρεις πως θα μπλοκάρει αυτός που τα ελέγχει.

Αλλά τελικά άλλο ήταν το θέμα και το λύσαμε,οπότε ας μη βγούμε οφτοπικ.
 

Μαρια12

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
γεια σας παιδια.. εχω κλεισει εισητηρια με την ryanair και στο check-in στον αριθμο ταυτοτητας εβαλα ακ οπως ειναι αλλα οχι με λατινικους χαρακτηρες.αλλα στ ελληνικα.στ ελληνικα κ στ λατινικα το α κ ειναι τ ιδιο λετε ν προκυψει καποιο προβλημα????..ολα τα αλλα στοιχεια μου ειναι με λατινικους χαρακτηρες
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.411
Στην αρχη ψαρωσα και γω.

Λεω κατσε να δω πριν απο ποσα ποστ ειχαμε αναφερθει στο ιδιο θεμα.
Και εκει που ετοιμαζομαι να γυρισω πισω την σελιδα κανω καταλαθος ενα roll up και βρηκα το φως το αληθινο!!

Μολις ενα ποστ απο πανω απο τη Μαρια12 λεμε τα ιδια.Οποτε αγαπητη ενα απλο βλεφαρο να εριχνες θα σου ειχε λυθει η απορια.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.282
Μηνύματα
886.538
Μέλη
38.952
Νεότερο μέλος
barkoulis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom