Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ράδιο αρβύλα επίσημη ανακοίνωση της ΕΛΑΣ..??
Ράδιο αρβύλα η αναγωγή του σε ημερομηνία λήξης της ταυτότητας (το έγραψε ένας εξυπνάκιας κάπου, κι έχει αναπαραχθεί δεκάδες φορές σε διάφορα φορουμ και blogs). Δεν υπάρχει ημερομηνία λήξης στις Ελληνικές ταυτότητες. Τα υπόλοιπα εμπαθή σχόλια που γίνονται μόνο επειδή το σχόλιο το έγραψε κάποιος συγκεκριμένος, απλά τα αντιπαρέρχομαι. Οι παροικούντες το forum γνωρίζουν πρόσωπα και πράγματα, και αξιοπιστία λόγων κλπ.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Συμφωνώ με τον τάβερ, νομίζω είναι από τα θέματα που έχουν παραποιηθεί τόσο πολύ εντός διαδικτύου που δε μπορείς να βρεις πια τι ισχύει. Στα 15 χρόνια καλό είναι να πας να αλλάξεις (αν μη τι άλλο γιατί μια δεκαπενταετία είναι αρκετός χρόνος για να αλλάξει και η εμφάνισή σου κάπως) χωρίς να σημαίνει προφανώς ότι κάποιος μετράει πότε θα πάει 15 χρόνια και μία μέρα για να μη σου κάνει δεκτή την ταυτότητα!! Επομένως δε "λήγει" με την τυπική έννοια του όρου, απλώς το κράτος προσπαθεί να ενθαρρύνει την ανανέωσή της ανά τακτά διαστήματα.
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
Ράδιο αρβύλα η αναγωγή του σε ημερομηνία λήξης της ταυτότητας (το έγραψε ένας εξυπνάκιας κάπου, κι έχει αναπαραχθεί δεκάδες φορές σε διάφορα φορουμ και blogs). Δεν υπάρχει ημερομηνία λήξης στις Ελληνικές ταυτότητες. Τα υπόλοιπα εμπαθή σχόλια που γίνονται μόνο επειδή το σχόλιο το έγραψε κάποιος συγκεκριμένος, απλά τα αντιπαρέρχομαι. Οι παροικούντες το forum γνωρίζουν πρόσωπα και πράγματα, και αξιοπιστία λόγων κλπ.


Like,αγαπούλα..
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
μόνο όταν κάνω ονλάιν τσεκ ιν μπορώ να δηλώσω και έξτρα βαλίτσα; μετά δεν μπορώ;
και επίσης αν δηλώσω έξτρα βαλίτσα και την θέλω μόνο για 1 δρομολόγιο(πχ. για την επιστροφή μόνο) γίνεται; ή πρέπει να χρεωθώ και τις 2 διαδρομές;
ευχαριστώ πολύ
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
252
οταν κανεις ονλαιν τσεκ ιν μπορεις να δηλωσεις βαλιτσα, μονο για τη μια διαδρομη αν θες,
Μετ το τσεκ ιν δε γινετε να δηλωσεις, αν πασ στο αεροδρομιο με βαλιτσα, πληρωνεις νομιζω 35 ευρω
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
έκανα τσέκ ιν..αλλά δεν έχω καταλάβει αν έχει γίνει σωστά.. στην επιστροφή πρόσθεσα και 2η βαλίτσα αλλά πάνω στο εισιτήριο δεν βλέπω πουθενά να το γράφει..
πάντως την έχω χρεωθεί νομίζω γιατί πριν να κάνω το τσεκ ιν πάτησα πρώτα την επιλογή add bag, έκανα την προσθήκη και μου έβγαλε να τυπώσω την σελίδα και εκεί γράφει για 2η βαλίτσα και μου δείχει και την αύξηση στην τιμή.. βέβαια δεν γράφει για πότε είναι αν και σε προηγουμένως είχα επιλέξει μόνο στην επιστροφή..
μπορείτε μήπως να με διαφωτίσετε ..;; Προστέθηκε ή όχι η βαλίτσα;
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
190
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Θα πετυχω να κανω εγω ολα αυτα???????????????????
Α καλα.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Θα πετυχω να κανω εγω ολα αυτα???????????????????
Α καλα.
Δεν είναι δύσκολο. Δες τις οδηγίες του Θανάση. Απλώς πολύ προσοχή στα στοιχεία, ακριβώς όπως είναι στην ταυτότητα ή το διαβατήριο.
 

papias

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Τελικά με το γράμμα Φ τι έγινε;
Με ενδιαφέρει γιατί έχω κι εγώ το ίδιο γράμμα και φεύγω για Ρώμη αρχές Μαίου....
ευχαριστώ
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Δυστυχώς εγώ (αν αναφέρεσαι σε δικό μου σχετικό μήνυμα παραπάνω) δε μπορώ να σε βοηθήσω γιατί ο συγγενής μου εξέδωσε διαβατήριο και έκανε online check in με αυτό.
Γιατί δε βγάζεις νέα ταυτότητα (αν προλαβαίνεις χρονικά;). Μια μέρα παίρνει - άσε που σε άλλο τόπικ έμαθα ότι μπορεί και κατευθείαν να την πάρεις - και είσαι ήσυχος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.401
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom