Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
i timh 7.99 pou leei einai auth opws einai??den exei extra xrewseis??psema??
1. Μη γράφεις greeklish, απαγορεύεται από τους κανονισμούς του φόρουμ.
2. Όχι δεν είναι ψέμα, αυτή είναι η τιμή αλλά μετά αρχίζουν πρoαιρετικές έξτρα χρεώσεις για βαλίτσα, ασφάλεια κ.ά. Αναλόγως τι επιλέγεις πληρώνεις και τ' αντίστοιχα ποσά.
 

devez

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
1. Μη γράφεις greeklish, απαγορεύεται από τους κανονισμούς του φόρουμ.
2. Όχι δεν είναι ψέμα, αυτή είναι η τιμή αλλά μετά αρχίζουν πρoαιρετικές έξτρα χρεώσεις για βαλίτσα, ασφάλεια κ.ά. Αναλόγως τι επιλέγεις πληρώνεις και τ' αντίστοιχα ποσά.

to kserw alla kt exiei pa8ei to pc k d vgazei ellhnikous.t prwi eixe 7.99 k twra 50 eurw kapou.opote 8elei allazei timh?enas filos m eipe pws eixe kleisei me 10 euro,alla otan phge na plhrwsei,to systhma tou zhthse alla 10 euro.logika eixe zhthsei kt extra,etsi?sto site ths ryan twra leei pws exei special offer 10.99 pounds.ayto isxyei mexri shmera?giati leei pws prepei na kleisw mexri pempth.to kanei suxna??as diagrapsei o admin t sxolio se greeklish meta,suggnwmh
 

DixIt

Member
Μηνύματα
43
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
to kserw alla kt exiei pa8ei to pc k d vgazei ellhnikous.t prwi eixe 7.99 k twra 50 eurw kapou.opote 8elei allazei timh?enas filos m eipe pws eixe kleisei me 10 euro,alla otan phge na plhrwsei,to systhma tou zhthse alla 10 euro.logika eixe zhthsei kt extra,etsi?sto site ths ryan twra leei pws exei special offer 10.99 pounds.ayto isxyei mexri shmera?giati leei pws prepei na kleisw mexri pempth.to kanei suxna??as diagrapsei o admin t sxolio se greeklish meta,suggnwmh
Όπως σε όλες τις εταιρείες οι τιμές αλλάζουν ανάλογα με τη διαθεσιμότητα και μπορεί να αλλάξουν μέσα σε λίγα λεπτά.
Η τιμή του φίλου σου ίσως ανέβηκε λόγω της πιστωτικής που χρησιμοποιεί. Μόνο η prepaid της Πειραιώς (από ότι ξέρω, αλλά μπορεί να είναι και άλλη) δεν σε χρεώνει έξτρα.
Γενικά αν ρίξεις μια ματιά στο φόρουμ για συχνές ερωτήσεις σχετικά με την εταιρεία αυτή θα βρεις πολλές απαντήσεις.
 

aureli

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Γεια σας παιδια!
Ε ξ α ι ρ ε τ ι κ α χρησιμος ο οδηγός, ευχαριστούμε!

Πετάω απο Αραξο για Λονδινο την Τριτη και εχω την εξης -πιθανοτατα χαζη- απορία:
κανοντας check in σημερα για την τρίτη, μπορώ να κάνω καπάκι και για την πτήση της επιστροφής;

Ευχαριστω!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Όπως γράφει και στο mail που σου έστειλαν όταν έκανες την κράτηση, check in μπορείς να κάνεις από 15 ημέρες πριν την πτήση και μέχρι 4 ώρες πιο μπροστά.
Οπότε αν η επιστροφή είναι σε 15 ημέρες από σήμερα η και λιγότερο μπορείς να κάνεις check in για αυτήν.
 

aureli

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ!
Διάβασα σε άλλο σχετικό θέμα οτι στο πρώτο check in μου δινει την επιλογή να κάνω κατευθειαν και για τις δυο διαδρομες!
 

aureli

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επίσης, έληξε κανεις το θέμα με το Φ στον αριθμό ταυτότητας;

Να το γράψω f και δε θα εχω προβλημα λετε;:shock:
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Επίσης, έληξε κανεις το θέμα με το Φ στον αριθμό ταυτότητας;

Να το γράψω f και δε θα εχω προβλημα λετε;:shock:
Κάνε τον κόπο και διάβασε την πρώτη σελίδα... διευκρινίζεται χαρακτηριστικά η ερώτησή σου!
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
μπήκα να κάνω online check in για τη μητέρα μου που πρόκειται να ταξιδέψει την προσεχή Παρασκευή από Θεσσαλονίκη για Καρσλούη και να επιστρέψει λίγες ημέρες μετά.

Το θέμα είναι ότι... το όνομά της είναι γραμμένο διαφορετικά στη σελίδα της Ryan από ό,τι είναι στη ταυτότητα. Δηλαδή, όταν έκλεισε τα εισιτήρια το έγραψε προφανώς λάθος.

Συγκεκριμένα αντί για ANDROMACHI όπως γράφει στην ταυτότητά της, είναι γραμμένο ANDROMAHI. Λείπει δηλαδή ένα "C"!

Να θεωρήσω ότι θα κάνουν τα στραβά μάτια στα δύο αεροδρόμια;
Να προχωρήσω να κάνω check in ή όχι;

Είδα και την επιλογή να αλλάξεις το όνομα αλλά κοστίζει, λέει, 110 ευρώ! Και ναι, για ένα "C" δε ψήνω να τα σκάσω :)

Δώστε και σώστε!


Υ.Γ.: Τόσα ταξίδια έχω κάνει, τώρα έμαθα ότι πρέπει να γίνεται η διαδικασία αυτή σε πτήση της Ryan. Δεν έχω τύχει να πετάξω ποτέ μαζί της.
Ουάου, εντυπωσιάστηκα :p
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
είναι fat finger λάθος, και κάτα 99% δε θα παρουσιάσεις πρόβλημα. Έχω χειρότερα λάθη, και το πέρναγαν εύκολα (Στυλιανή - Στέλλα κτλ)
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
είναι fat finger λάθος, και κάτα 99% δε θα παρουσιάσεις πρόβλημα. Έχω χειρότερα λάθη, και το πέρναγαν εύκολα (Στυλιανή - Στέλλα κτλ)
Ευχαριστώ Θανάση (για την ΑΜΕΣΗ απάντηση)!

Προχωρώ αν είναι στο check in!

Καλό σου βράδι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom