Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.040
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Να θεωρήσω ότι θα κάνουν τα στραβά μάτια στα δύο αεροδρόμια;
Ε, μην το δέσεις κιόλας... Το πιθανότερο είναι όντως να κάνουν τα στραβά μάτια, αλλά μπορείς να πέσεις και σε κανένα τυπολάτρη. Καλύτερα μίλα με την εταιρία πρώτα...
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Ε, μην το δέσεις κιόλας... Το πιθανότερο είναι όντως να κάνουν τα στραβά μάτια, αλλά μπορείς να πέσεις και σε κανένα τυπολάτρη. Καλύτερα μίλα με την εταιρία πρώτα...
Thanks taver!
Ταξιδεύει η μητέρα μου και ήδη έχει... αγχωθεί με το όλο θέμα! εγώ, πάλι, έχω πεθάνει στο γέλιο :p

Anyway, έκανα το check in πάντως... Οκ, θα μιλήσω και με την εταιρεία για τα περαιτέρω.
 

boukas

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Γεια σας παιδια! Ειμαι καινουργια στο φορουμ και θελω την βοηθεια σας. Εχω δυο θεματα...
1) σε check in που εκανα ηδη στο επιπεδο ημερομηνια ληξης της ταυτοτητας μου εβγαλε μηνυμα οτι αν δεν εχει η ταυτοτητα μου ημερομηνια ληξης πρεπει να βαλω την ημερομηνια επιστροφης μου απο το ταξιδι σαν οριστικη ημερομηνια και ετσι εκανα. Δεν το βλεπω ομως να λεγετε πουθενα εδω μεσα και γι αυτο σας ρωταω αν εκανα καλα και αν το εχει πετυχει και καποιος αλλος.
2) Θελω να κανω αγορα εισητηριου για την μητερα μου η οποια εχει ταυτοτητα με λατινικους χαρακτηρες αλλα απο τις πρωτες που ητανε ακομα χειρογραφες και οχι εκτυπωμενες απο κομπιουτερ. Υπαρχει περιπτωση να εχει προβλημα? Εχει τυχει σε κανεναν αυτο? Δεν ξερω και αγγλικα για να επικοινωνησω με την εταιρεια και να τους ρωτησω οποτε θα με βοηθουσατε πολυ αν ξερετε να μου απαντησετε!
 

thakaran

Member
Μηνύματα
21
Likes
3
Για την ημερομηνία λήξης που λες όντως έτσι είναι, βάζεις την ημερομηνία της επιστροφής, όσο για τα στοιχεία που είναι χειρόγραφα περνάει κανονικά! Κι η δική μου έτσι είναι κι έχω ταξιδέψει!
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Για την ημερομηνία λήξης που λες όντως έτσι είναι, βάζεις την ημερομηνία της επιστροφής, όσο για τα στοιχεία που είναι χειρόγραφα περνάει κανονικά! Κι η δική μου έτσι είναι κι έχω ταξιδέψει!
Κι αν κάτι πάει στραβά και δεν πετάξεις την αναμενόμενη ημερομηνία επιστροφής τι γίνεται?
Συνήθως βάζουμε ημερομηνία λήξης της ταυτότητας 15 χρόνια μετά την ημερομηνία έκδοσής της.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.792
και αν για οποιοδηποτε λογο η πτηση μεταφερθει για την επομενη (απεργια,καιρικες συνθηκες κλπ) τι κανεις τοτε;
 

thakaran

Member
Μηνύματα
21
Likes
3
Έχετε δίκιο, δε μου έχει τύχει αυτό, απλά έτσι είναι οι οδηγίες που δίνουν κι αυτό έκανα αν και στο boarding pass δε γράφει καν τον αριθμό της ταυτότητας σου, πόσο μάλλον την ημερομηνία λήξης, όπως και να 'χει σε καλύπτει και στην περίπτωση που αλλάξεις πτήση καθώς κάνεις εκ νέου checkin για την καινούρια πτήση και εκδίδεται άλλο boarding pass ;)
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.881
Likes
26.792
Η πτηση σου ειναι πηγαινελα.Οταν η ταυτοτητα σου στο πηγαινε εχει μια ημερομηνια
ληξης,δεν μπορει να ειναι διαφορετικη στο ελα.
 

thakaran

Member
Μηνύματα
21
Likes
3
"καθώς κάνεις εκ νέου checkin"
δηλώνεις απ' την αρχή τα στοιχεία σου οπότε μπορείς να βάλεις άλλη ημερομηνία

Όπως και να 'χει δε νομίζω ότι έχει και πολύ νόημα που το συζητάμε :p Απλά βάλε κάποιο καιρό μετά την επιστροφή για σιγουριά αν θέλεις
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Παιδια τη βοηθεια σας.

Βαζω να κανω τσεκ ιν,παταω διαβατηριο,και εκει που λεει nationality βγαζει μονο greece και οχι hellenic που λεει το διαβατηριο.

Θα υπαρξει καποιο προβλημα?Αλλα δεν εχει αλλη επιλογη.

ThanasisU2 τιτανομεγιστοτεραστιε τι λες?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Παιδια τη βοηθεια σας.

Βαζω να κανω τσεκ ιν,παταω διαβατηριο,και εκει που λεει nationality βγαζει μονο greece και οχι hellenic που λεει το διαβατηριο.

Θα υπαρξει καποιο προβλημα?Αλλα δεν εχει αλλη επιλογη.

ThanasisU2 τιτανομεγιστοτεραστιε τι λες?
Καποιος/α που να αντιμετωπισε το ιδιο προβλημα(αν ειναι προβλημα βασικα!).

Τοσοι βορεοελλαδιτες εχουμε στο φορουμ,κανενας δεν εχει κανει τσεκ ιν με ryanair?

Ενταξει μπορει να ειναι χαζη η ερωτηση μου και αυτο να πρεπει να βαλω αλλα σκεφτομαι αν θα εχω προβλημα,γιατι και στο δευτερο ατομο που πεταμε μαζι,που εχει ταυτοτητα,ουτε εκει βγαζει hellenic.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.985
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom