Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Θα φτιάξει η κατάσταση από 1 Φεβρουαρίου που θα δίνει στον καθένα συγκεκριμένη θέση, όπως κάνει η easyjet.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.790
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Άιντε να δούμε,γιατί όπως είναι τώρα η κατάσταση,σε ΚΤΕΛ της Ινδίας(δεν έχω πάει) φαντάζομαι κάπως έτσι είανι

ειδικά από Ελλάδα,κάνουν όλοι σαν τρελοί να προλάβουν θέση
ο τυπάς δίπλα μου δυσανασχέτησε και κατέβασε μούτρα όταν του ζητήθηκε από επιβάτη να κάνει μια θέση πιο κει(καθόμουν εγώ παράθυρο,αυτός είχε βάλει τη βαλίτσα του,που ήταν σχεδόν διπλάσια απ το επιτρεπτό μέγεθος,στο διπλανό κάθισμα-και φυσικά δε γινόταν να κάτσει παρά μόνο οκλαδόν,και καθόταν άνετος στην παραδίπλα θέση)
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Γιατί δεν την έβαζε κάτω από το μπροστινό του κάθισμα;
Γενικά πολλά τέτοια μπορούν να συμβούν. Σε πρόσφατη πτήση με την easyjet ένας τύπος είχα το μπουφάν, τεράστιο βασικά με κάτι σαν γούνα για να καταλάβεις, στα ντουλαπάκια. Δεν χωρέσανε 2 χειραποσκευές και τις πήραν κάτω, χωρίς χρέωση. Είπα σε μια στιγμή να φερθώ σαν κύριος και να το πετάξω κάτω, γιατί είδα ποιος το έβαλε εκεί και αδιαφορούσε τόση ώρα που μας έβλεπε ότι προσπαθούσαμε να χωρέσουμε τις χειραποσκευές μας και δεν έκανε καμία κίνηση να πάρει το μπουφάν, αλλά δεν ήθελα να τσακωθώ.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.790
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Άπειρα τέτοια έγιναν κι εδώ με τα μπουφάν.Οι άλλοι είχαν αγοράσει 15 πράγματα απ τα duty free,έβαζαν και τα μπουφάν τους και "την έλεγαν" σε όποιον προσπαθούσε να χωρέσει τη βαλίτσα του "να μην τα πιέζει και πολύ,γιατί έχει πράγματα μέσα".Αυτός(ο διπλανός)ήθελε να έχει μια θέση για τη βαλίτσα του και μια για τον ίδιο,να πληρώσει δηλαδή 1 και να πάρει 2,άσχετα που αν εφαρμοζόταν η πολιτική της εταιρίας,θα γινόταν το αντίθετο,αφού θα πλήρωνε σίγουρα λεφτά και για τη βαλίτσα.
 

MARI@

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
παιδια εκανα σημερα check-in και παρατηρησα ότι βαλανε ξανα την ληξη για την ταυτοτητα. εγω εβαλα 5 χρονια μετα
 

mel_90

Member
Μηνύματα
60
Likes
4
Παιδια καλημερα!!για επιβεβαιωση περισσοτερο ειναι η ερωτηση μου καθως διαβασα και τις 33 σελιδες!Ταξιδευουμε 2 ατομα και εχω κλεισει 2 εισιτηρια...στο ονλαιν τσεκ ιν απλα γραφω τα στοιχεια και των 2?ή πρεπει να ξανακανω την διαδιακασια 2 φορες??
 

strgaza

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
καλησπερα παιδια, και εγω πρεπει να κανω ονλαιν τσεκ ιν. Ισχυει τελικά το πεντε χρονια μετά η βαξεις την ημερομηνια που γυρνάς σαν ημερομηνια ληξης?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.792
καλησπερα παιδια, και εγω πρεπει να κανω ονλαιν τσεκ ιν. Ισχυει τελικά το πεντε χρονια μετά η βαξεις την ημερομηνια που γυρνάς σαν ημερομηνια ληξης?
ποτέ.Αν για κάποιο λογο δεν πετάξεις η εταιρία θα αρνηθεί να σε βάλει σε επόμενης ημέρας πτήσης
με την δικαιολογία ότι η ταυτότητα σου έληξε.
http://www.astynomia.gr/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=139&Itemid=132
Βάζετε 15 χρόνια μετά την ημερομηνία έκδοσης.

1. Σε περίπτωση που έχει αλλάξει οποιοδήποτε στοιχείο της ταυτότητας σας
2. Σε περίπτωση που δεν αναγράφεται στο δελτίο ταυτότητας η ιθαγένεια ή τα στοιχεία σας με λατινικούς χαρακτήρες
3. Σε περίπτωση που έχει φθαρεί
4. Όταν έχει περάσει δεκαπενταετία από την έκδοσή του
5. Σε περίπτωση απώλειας ή κλοπής.
 

strgaza

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
ναι αλλα αν βαλω 5 χρονια δεν ειναι το ιδιο? υπαρχει περιπτωση να μην πεταξω για πεντε χρονια? ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom