Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Γεια σας παιδια εχω παλι μια απορια για το τσεκ ιν οσο αφορα τις δωρεαν θεσεις.όταν θα παω να κανω τσεκ ιν κατά την διαρκεια των 7 ημερων που λενε ότι δινουν δωρεαν θεση.η διαδικασια θα είναι η ιδια όπως πριν και όταν θα πατησω τελος θα μου βγει το εισητηριο που θα λεει και την θεση ή όταν θα παω να κανω τσεκ ιν θα πρεπει να επιλεξω κατι ώστε στο τελος στο εισητηριο να μου βγαλει την δωρεαν θεση??συγνωμη αμα γινομαι κουραστικη
Θα κάνεις ότι έκανες και πριν απλά τώρα στο boarding pass θα σου γράφει και θέση.
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Σύμφωνα με τους πρόσφατους κανόνες της εταιρίας μπορείς να έχεις και μια 2η τσάντα στο αεροπλάνο 35χ20χ20. Ήθελα να ρωτήσω αν αυτή την τσάντα τη μετράνε κι αν είναι μαλακή και τη συμπιέσω μπορώ να την περάσω. Π.χ. μια σχολική τσάντα πλάτης τεντωμένη είναι μεγαλύτερη αλλά επειδή συνήθως το πάνω μέρος είναι άδειο μπορεί να γίνει 35 εκ. Έχει κανείς εμπειρία;
Και κάτι άλλο. Έκανα τσεκ ιν το πρωί γύρω στις 12 και μετά από κανένα 2ωρο μου έστειλαν μήνυμα στο κινητό ότι δεν έχω κάνει τσεκ ιν. Εγώ όμως έχω κανονικά τις κάρτες επιβίβασης κλπ. Να το αγνοήσω;
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Σύμφωνα με τους πρόσφατους κανόνες της εταιρίας μπορείς να έχεις και μια 2η τσάντα στο αεροπλάνο 35χ20χ20. Ήθελα να ρωτήσω αν αυτή την τσάντα τη μετράνε κι αν είναι μαλακή και τη συμπιέσω μπορώ να την περάσω. Π.χ. μια σχολική τσάντα πλάτης τεντωμένη είναι μεγαλύτερη αλλά επειδή συνήθως το πάνω μέρος είναι άδειο μπορεί να γίνει 35 εκ. Έχει κανείς εμπειρία;
Και κάτι άλλο. Έκανα τσεκ ιν το πρωί γύρω στις 12 και μετά από κανένα 2ωρο μου έστειλαν μήνυμα στο κινητό ότι δεν έχω κάνει τσεκ ιν. Εγώ όμως έχω κανονικά τις κάρτες επιβίβασης κλπ. Να το αγνοήσω;

Εαν είναι μαλακή και χωρέσει μέσα στο πλαίσιο που έχουν , δεν έχεις πρόβλημα απλα μην τον γεμίσεις ολο ,έτσι πέταξα και εγω το καλοκαίρι είναι για 5-10 εκ πιο μεγάλος ο σάκος μου , εμενα βαρκα γυαλο πηγαιναν τα πράγματα μεσα και τον δοκίμασα μονη μου χωρις να μου πουν .
Προτιμώ και εγω σάκο παρα βαλίτσα να σου πω την αλήθεια για χειραποσκευη;)

Τωρα για το αλλο που λες ,εγω θα έλεγα μπες και προσπάθησε να κάνεις πάλι check in εαν σου βγάλει οτι έκανες ήδη, εισαι οκ.
Αλλιως καντο παλι ,1 στις 1000 κάτι να μην έγινε σωστά το ρισκάρεις?? nooop:D


Καλό ταξίδι!!!!
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Τελικά έχουν βάλει ένα 2ο μικρό κουτάκι στο σταντ για τις βαλίτσες για να δουν αν χωράει η 2η χειραποσκευή. Εμάς και στις 2 πτήσεις δεν ασχολήθηκε κανείς αλλά απ' ότι είδα με μια τσάντα πλάτης σχολική περνάς άνετα. Είδα και κάποιους που την είχαν τίγκα. Αλλά αν είναι μαλακή και τη διπλώσεις δεν έχεις θέμα.
Όσο για το τσεκ ιν, όλα καλά, δεν έκανα τίποτα, αφού είχα ήδη εκτυπώσεις κάρτες επιβίβασης με τα ονόματα κλπ.
 

MARI@

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
καλησπέρα παιδια, αποφασισα να κλεισω θεση στο αεροπλανο.μπορω να το κανω όταν θα κανω τσεκ ιν?θα μ ζητησει παλι τα στοιχεια της καρτας μου η θα επιλεξω κατευθείαν την θεση και μετα μου βγαζει να εκτυπωσω τ εισητηριο?δεν το εχω ξανακανει μεσω τσεκ ιν και αγχωνομαι...
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
καλησπέρα παιδια, αποφασισα να κλεισω θεση στο αεροπλανο.μπορω να το κανω όταν θα κανω τσεκ ιν?θα μ ζητησει παλι τα στοιχεια της καρτας μου η θα επιλεξω κατευθείαν την θεση και μετα μου βγαζει να εκτυπωσω τ εισητηριο?δεν το εχω ξανακανει μεσω τσεκ ιν και αγχωνομαι...
να κανεις τσεκ-ιν >7 μερες πριν την πτηση θα σου δωσει θεση χωρις να την πληρωσεις...
 

MARI@

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
να κανεις τσεκ-ιν >7 μερες πριν την πτηση θα σου δωσει θεση χωρις να την πληρωσεις...
ναι το γνωριζα..πηγα να κανω τωρα τσεκ ιν και μ εβγαλε ότι μπορω να τ πληρωσω η να μ δωσουν ελευθερη θεση και από κατω ελεγε συνεχεια στα αγγλικα αλλα το εκλεισα δεν το συνεχισα.για να το κανω αμα είναι κατά την διαρκεια των 7 ημερων.πειραζει τωρα που μπηκα και τν εκλεισα την σελιδα???αλλα δεν τ πηγα μεχρι το τελος...
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
ναι το γνωριζα..πηγα να κανω τωρα τσεκ ιν και μ εβγαλε ότι μπορω να τ πληρωσω η να μ δωσουν ελευθερη θεση και από κατω ελεγε συνεχεια στα αγγλικα αλλα το εκλεισα δεν το συνεχισα.για να το κανω αμα είναι κατά την διαρκεια των 7 ημερων.πειραζει τωρα που μπηκα και τν εκλεισα την σελιδα???αλλα δεν τ πηγα μεχρι το τελος...
οχι δεν πειραζει...καντο 2-3 μερες πριν φυγεις
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
περιμενω κι εγω να ερθει η ωρα για το checkin.

το θεμα ειναι οτι εκλεισα 5 εισητηρια αλλα μονο δυο θεσεις (ήθελα να σιγουρεψω παραθυρο για τα παιδια που ταξιδευουν πρωτη φορα με αεροπλανο)
Λογικα θα μου δωσουν και τις αλλες 3 θεσεις κοντα, ή ειναι ευσεβείς πόθοι; :innocent:
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
περιμενω κι εγω να ερθει η ωρα για το checkin.

το θεμα ειναι οτι εκλεισα 5 εισητηρια αλλα μονο δυο θεσεις (ήθελα να σιγουρεψω παραθυρο για τα παιδια που ταξιδευουν πρωτη φορα με αεροπλανο)
Λογικα θα μου δωσουν και τις αλλες 3 θεσεις κοντα, ή ειναι ευσεβείς πόθοι; :innocent:
τυχαίες θα ειναι οι αλλες 3 . Ισως αυτες οι τρεις να ειναι μαζι αλλα κοντα με τις αλλες δυο ??..κερδιζεις τζακ-ποτ...αλλα "αν εχεις τυχη διαβαινε"" :haha:
 

despoina87

Member
Μηνύματα
28
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλια,Καναδας
αν καταλαβα καλα απο τα παραπανω αν κανω το check in μεσα σε 7 μερες απο τη μερα που θα φυγω εχω τη δυνατοτητα να επιλεξω θεση χωρις να πληρωσω;; εγω φευγω σε 2 εβδομάδες οπότε με συμφερει να το κανω μια βδομαδα πριν;;;
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
αν καταλαβα καλα απο τα παραπανω αν κανω το check in μεσα σε 7 μερες απο τη μερα που θα φυγω εχω τη δυνατοτητα να επιλεξω θεση χωρις να πληρωσω;; εγω φευγω σε 2 εβδομάδες οπότε με συμφερει να το κανω μια βδομαδα πριν;;;
Δεν την επιλέγεις αλλα σου δινει το σύστημα μια τυχαια θεση ..χωρίς να πληρωσεις
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom