Γενικά Οικονομικότεροι ευρωπαϊκοί προορισμοί;

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γυρος του Κοσμου
Καλησπερα παιδια!
Ειμαστε παρεα φοιτητων και θελουμε να ταξιδεψουμε για 5 μερες καπου στην Ευρωπη. Λεμε για Φλεβαρη η Μαρτη...εχετε να προτεινετε φτηνους προορισμους που να εχουν και καποια αξιοθεατα να δουμε?
Εμεις σκεφτομαστε για Μαλτα ή Πραγα...εχουμε ακουσει οτι ειναι πολυ φτηνα και στη Μπρατισλαβα και Βαρσοβια...ισχυει?

Το μπατζετ που σκεφτομαστε να διαθεσουμε ειναι 300-400 ευρω.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.151
Likes
5.414
εχουμε ακουσει οτι ειναι πολυ φτηνα και στη Μπρατισλαβα και Βαρσοβια...ισχυει?
Η Μπρατισλάβα είναι η πιο φθηνή από όλες γιατί μπορείς να βρεις σχετικά εύκολα αξιοπρεπές φαγητό, καφέ και ποτό(μπύρες, κρασί) σε πολύ χαμηλές τιμές. Υστερεί όμως σε αξιοθέατα.
 

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γυρος του Κοσμου
Η Μπρατισλάβα είναι η πιο φθηνή από όλες γιατί μπορείς να βρεις σχετικά εύκολα αξιοπρεπές φαγητό, καφέ και ποτό(μπύρες, κρασί) σε πολύ χαμηλές τιμές. Υστερεί όμως σε αξιοθέατα.
Εχεις αποψη για Βαρσοβια μηπως?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.094
Likes
41.338
Θα επέλεγα Μαλτα η Βαρσοβια. Η Μπρατισλάβα είναι πολύ λίγη, η Πράγα ίσως όχι τόσο φτηνή πια. Αν θέλετε και καλύτερες θερμοκρασίες και μεγαλύτερη διάρκεια ημέρας, Μαλτα.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.151
Likes
5.414
Καταρχάς ότι σου γράφω χρειάζεται οπωσδήποτε επιβεβαίωση και από αλλες πηγές γιατί και για την Κρακοβία η αποψη μου είναι στοιχειώδης.
Αλλά από τα λίγα που είδα, έχω την εντύπωση ότι πρέπει να έχει πολύ χαβαλέ, γενικώς.
Από αξιοθέατα τι περίπου σας αρέσει?
 

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γυρος του Κοσμου
Καταρχάς ότι σου γράφω χρειάζεται οπωσδήποτε επιβεβαίωση και από αλλες πηγές γιατί και για την Κρακοβία η αποψη μου είναι στοιχειώδης.
Αλλά από τα λίγα που είδα, έχω την εντύπωση ότι πρέπει να έχει πολύ χαβαλέ, γενικώς.
Από αξιοθέατα τι περίπου σας αρέσει?
Αρχαιολογικοι χωροι περισσοτερο,καστρα,αρχαια μνημεια και φυσικα τοπια.
Ξερω οτι το ιδανικο θα ηταν Ρωμη αλλα για φετος δεν το βλεπω...
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.519
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
Δείτε λίγο και την Κρακοβία σαν επιλογή, όπως είπαν και παραπάνω. Δεν έχω πάει, αλλά απ'όσο ξέρω συγκαταλέγεται στους πολύ οικονομικούς προορισμούς και είναι πολύ όμορφη. Τώρα γενικότερα μιλώντας, η Πράγα είναι κάτι μοναδικό που δε θα δείτε αλλού στην Ευρώπη. :)
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.151
Likes
5.414
Αρχαιολογικοι χωροι περισσοτερο,καστρα,αρχαια μνημεια και φυσικα τοπια.
Ξερω οτι το ιδανικο θα ηταν Ρωμη αλλα για φετος δεν το βλεπω...
Τότε γύρνα στις αρχικές επιλογές Μάλτα η Πράγα, και στις δύο περιπτώσεις όμως με εκδρομή στην ενδοχώρα, π.χ Cesky Krumlov.
 

alltheworld

Member
Μηνύματα
83
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Ταϋλάνδης
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Mάλτα πως θα πάτε φθηνά; Αφού δεν έχει φθηνά αεροπορικά! Επιπλέον δε τη θεωρώ φθηνή καθώς έχει ως κοινό Βρετανούς με ισχυρή λίρα. Βερολίνο να πάτε.Φθηνά αεροπορικά και φθηνή πόλη. Πράγα-Κρακοβία έχουν πάμφθηνο αλκοόλ και Πορτογαλία είναι ότι ποιο φθηνό μέρος υπάρχει απο τις "μεγάλες" χώρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.116
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom