Ούτε ένας Έλληνας...

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
και σιγουρα ουτε οι ξενοι ειναι ολοι αγιοι...αλλα οσες φορες οδηγησα σε εξωτερικο δεν πετυχα καποιον να κατουραει στην ακρη του δρομου ακομα και οταν δεν υπηρχαν τουαλετες κλπ για μεγαλο χρονικο διαστημα...σιγουρα ομως θα υπαρχουν. αλλα μαλλον θα ειναι η εξαιρεση
Ναι σίγουρα, οι Σουηδοί στη Στοκχόλμη δεν το κάνουν στην άκρη του δρόμου. Το κάνουν στη μέση... (μιλάμε για απίστευτο κατούρημα και φτύσιμο ροχάλας στο δρόμο....)
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Και για τους Ολλανδούς έχει πάρει κάτι το αυτί μου.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.766
Στη Στοκχόλμη το περαμένο Μάιο που βρέθηκα για 3-4 μέρες, ούτε καν παρατήρησα τέτοιο πράγμα. Φαίνεται φτύνουν τον υπόλοιπο καιρό μόνο.
 

michalism1

Member
Μηνύματα
80
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Dubai & Abu Dhabi
Ταξίδι-Όνειρο
Σύδνευ
Επειδή δουλεύω καθημερινά με Γερμανούς, Βέλγους κτλ και έρχομαι συνέχεια σε επαφή μαζί τους, έχω λατρέψει τους Έλληνες!! Μπορεί να φωνάζουν και να δημιουργούν πανικό όπου βρεθούν αλλά πιστέψτε με εάν βρεθείτε σε ανάγκη, μόνο και μόνο επειδή είστε πατριωτάκια θα σας βοηθήσουν, ενώ αυτοί που θεωρείτε τόσο πολιτισμένους απλά θα σας γυρνούσαν την πλάτη χωρίς δεύτερη σκέψη...
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Εγώ δεν κατάλαβα πως μπερδέψαμε τη στοιχειώδη ευγένεια με την υποκρισία. Μάλλον είμαι μικροαστή.
 

michalism1

Member
Μηνύματα
80
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Dubai & Abu Dhabi
Ταξίδι-Όνειρο
Σύδνευ
Απλά βλέπεις όλο το πακέτο. Και εάν το δεις και χιουμοριστικά (όχι πάντα βέβαια) το απολαμβάνεις κιόλας. Και το ποιο βασικό: και εμείς Έλληνες δεν είμαστε????
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ναι σίγουρα, οι Σουηδοί στη Στοκχόλμη δεν το κάνουν στην άκρη του δρόμου. Το κάνουν στη μέση... (μιλάμε για απίστευτο κατούρημα και φτύσιμο ροχάλας στο δρόμο....)
Οι Σουηδοί;;;Κατούρημα;;Ροχάλες;;:shock: Έχω σοκαριστεί τώρα, ισχύει αυτό το πράγμα;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.133
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Στη Στοκχόλμη το περαμένο Μάιο που βρέθηκα για 3-4 μέρες, ούτε καν παρατήρησα τέτοιο πράγμα. Φαίνεται φτύνουν τον υπόλοιπο καιρό μόνο.
Τι να σου πω, αυτό με την παρατηρητικότητά σου να το κοιτάξεις...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Παλιά δούλευα σε Ξενοδοχείο στην Ουρουγουάη. Μια μέρα μου λέει ο υπεύθυνος ότι είναι κάτι πελάτες και δεν μπορεί να συνεννοηθεί κανείς μαζί τους και να πάω εγώ να προσπαθήσω.. Πλησιάζω και ακούω σε άπταιστα Ελληνικά: τι στο διάολο θα φάμε εδώ? Θα πεθάνουμε στην πείνα!! ήταν μια χαρά άνθρωποι αλλά αποφάσισαν να φύγουν εκτός γκρουπ για ένα βράδυ χωρίς να υπολογίσουν πως εάν δεν μιλάς εκεί ισπανικά την έχεις βαμμένη....
ΘΕΟΣ !!!!:clap::clap::clap:

Λιμνη Τιτιζε ,Γερμανια, προχωρουσαμε απογευμα, και καπου στη πλατεια με την ακρη των ματιων μου εντοπιζω ενα παππου να καθεται στο παγκακι
Μολις εφτασα μπροστα του ακουω....
- Ααααααααααααψψψουουουουου !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αυθορμητα τελειως του λεω..
-Ο Νονός
και παιρνω την απαντηση
Ευχαριστω κοπελα μου !!!!!:shock::shock::shock::shock:
Αντε να ελεγα και τιποτα αλλο......

Αιγυπτος Εντφου, (μαυρη ωρα που κατεβαινα απο το κρουαζιεροπλοιο, οποιος εχει παει θα καταλαβει :D:D)
Ανεβηκαμε σε αμαξες για να παμε στη ξεναγηση, ο αμαξας μας ηταν και ''γκαζοφωνιας'' οποτε φτασαμε πρωτοι
Με το που παταω το ποδι μου ακου μια φωνη.
Ευηηηηηηηηηηη!!!
Οχι ρε παιδια λεω.......δεν ξερω κανενα εδω.......μαλλον παρακουσα, δεν εβλεπα και κανενα αλλο γυρω μου
Δευτερη φορα ξανακουω το ονομα μου και αρχιζω να ανησυχώ.
Τελικα απο κατι μαγαζια( Ο Θεος να τα κανει) σκαει μυτη μια χωριανη μου που ειχα να την δω 20 χρονια...
Ειχε ερθει και αυτη απο Ηρακλειο , αλλα με αλλο γκρουπ.:shock::shock:
 

Glosoli

Member
Μηνύματα
403
Likes
314
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Καναδάς 2001...εγώ ήμουν τότε 15 χρονών...Λόγω δουλειάς του πατέρα μου είχαμε πάει για 2 βδομάδες στο Βανκούβερ επειδή είχε έρθει ελληνική αποστολή με μαθητές αθλητές για κάποιους αγώνες.

Οι γονείς μου είχαν νοικιάσει αυτοκίνητο και αρχίσαμε τις βόλτες στα βουνά, μην δει ο πατέρας μου χωματόδρομο, εκεί να χωθεί για να ανακαλύψουμε καινούργια μέρη, μας πιάνει λάστιχο και χάλασε και λίγο το αμάξι.

Φόραγα μία κοντομάνικι μπλούζα που έγαφρε "ΣΠΑΡΤΑΘΛΟΝ" δώρο από τους μαθητές από την Ελλάδα...μέσα στο πουθενά ακούγεται μια φωνή.....Ρεεεεεε ρεεεεεε ποιος είναι από τη Σπάρτη;;;;;;;

Περιττό να σας πω πως μείναμε μ....κες όλοι μας...φυσικά βρέθηκε ένας έλληνας που είχε ένα σπιτάκι εκεί κοντά...μέχρι και βενζίνη μας ΄εδωσε μας τάισε και μας έδωσε και έναν χάρτη!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.486
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom