Γενικά Ο γύρος της Ευρώπης με τρένο (?)

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Δωματιο με Αντρες-Γυναικες μαζι..Οπως υπαρχει το male και το female..Kραταω μια επιφυλαξη αλλα 99% ειναι αυτο..
 

greekwolf

Member
Μηνύματα
147
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip America
Σχεδιάζει κανείς να πάει Interrail το καλοκαίρι πρός Γαλλία-Ολλανδία-Γερμανία?Γιατί παίζει να πάω με έναν φίλο μου και έλεγα μήπως το σκέφτεται κανείς από εδώ μήπως πάμε παρέα όλοι! :D
 

dolly

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
γυρος της ευρωπης

Γεια σας και απο μενα και γω σκεφτομαι να κανω το γυρω της ευρωπης αυτο το καλοκαιρι με το inter.Αναρωτιεμαι ποσες μερες θα μου παρει? Θα τανε επικυνδυνο αν πηγαινα μονη? Πραγματικα στην Ελλαδα ειναι πολυ δυσκολο να πισεις καποιον να γυρναει με τρενο συνεχεια και να κοιμαται σε hostel:bleh:
 

Donnie darko

Banned
Μηνύματα
39
Likes
13
Και γω έχω στα σκαριά ταξιδί με interail το καλοκαίρι.Greekwolf έχεις κλείσει συγκεκριμένες ημερομηνίες;Πέρυσι έφαγα τελευταία στιγμή άκυρο απο την παρέα μου και φέτος είπα θα πάω,ακόμα και μόνος μου.....
 

turms

Member
Μηνύματα
2.080
Likes
2.863
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
interail ειχα παει στα φοιτητικα μου χρονια...εκπληκτικη εμπειρια...θα πηγαινα εστω κ μονος...ισως χρειαζεται λιγο παραπανω προσοχη βεβαια....

θα κανετε τρελες γνωριμιες στον δρομο...
α ρε τι θυμαμαι τωρα...αν γυρνουσα πισω 10 χρονια, καθε χρονο θα το εκανα...αλλα τοτε που μυαλο
 

ankon

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
τον Αυγουστο 25-30 έχουμε αποφασίσει να ταξιδέψουμε στο Σπα στο Βέλγιο για την F1 και θα θέλαμε να ξέρουμε που αλλού μπορούμε να πάμε οδικώς, σκεπτόμαστε να νοικιάσουμε από το αεροδρόμιο Ι.Χ. ίσως Ολλανδία...
και επίσης θα θέλαμε να μας δώσετε καμία ιδέα για τα αεροδρόμια άφιξης και αναχώρησης με δεδομένο ότι για τις ημερομηνίες 28-29 θέλουμε να είμαστε στο ΣΠΑ ή στις Βρυξέλλες.
ευχαριστούμε
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Νομιζω θα ηταν σωστο να ριξεις μια ματια στο forum πρωτα πριν γραψεις σε οποιδηποτε ποστ τυχαια..Αν ψαξεις λοιπον λιγο τις σελιδες σιγουρα θα βρεις πληροφοριες για τους προορισμους σου..Αλλιως ανοιξε ενα νεο θεμα στην αναζητηση πληροφοριων..Καλως ηρθες κ καλα ταξιδια!
 

greekwolf

Member
Μηνύματα
147
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip America
Και γω έχω στα σκαριά ταξιδί με interail το καλοκαίρι.Greekwolf έχεις κλείσει συγκεκριμένες ημερομηνίες;Πέρυσι έφαγα τελευταία στιγμή άκυρο απο την παρέα μου και φέτος είπα θα πάω,ακόμα και μόνος μου.....
Κοίτα εμείς έχουμε πει να φύγουμε 5-10 Ιουλίου(ανάλογα πότε θα τελειώσει η εξεταστική) μέχρι τέλη Ιουλίου ίσως να πίασει και 1-2 μέρες του Αυγούστου! Δεν έχουμε κλείσει απο τώρα τπτ βέβαια αλλά αυτές θα είναι οι ημερομηνίες πάνω κάτω!
 

Donnie darko

Banned
Μηνύματα
39
Likes
13
Μάλιστα κατάλαβα.Εγώ σκέφτομαι να ξεκινήσω λίγο μετά το πρώτο δεκαήμερο του ιουνίου με το που παραδώσω κάποιες εργασίες για τη σχολή.Θα κινηθώ Βόρεια Ιταλία,Φλωρεντία,περιοχή Τοσκάνης,Βενετία,Ελβετία,Αυστρία,Γερμανία και αν αντέξω Δανία.Λογικά με κάρτα 22 ημερών ή ενός μήνα.Το διάστημα που θα πάτε greekwolf είναι high season με οτι αυτό μπορεί να συνεπάγεται πολυκοσμία,γεμάτα τρένα,ίσως λίγο παραπάνω ταλαιπωρία......Τελοσπάντων,όπως και να χει καλά ταξίδια!
 

dolly

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
κ γω τελευταια στιγμη ακυρο ειχα φαει και ειπα φετος α ..δε μενδιαφερει ακομα και μονη θα παω το γυρο της ευρωπης!μαλλον ιουλιο θα παω γιατι τοτε τελειωνει η σεζον του μεταπτυχιακου μου εδω στην αγγλια..και ν α σου πω την αληθεια γενικα το χω γυρισει στο αμα θελω καπου παω και δε παρακαλαω κανενα πια γιατι κουραστηκα να πρεπει να βρω παρεα μου να θελει καμπινγκ η χοστελ...
 

Donnie darko

Banned
Μηνύματα
39
Likes
13
Σωστή σε βρίσκω dolly συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.Αυτή είναι κ η μαγεία αυτού του ταξιδιού να ξεκινήσεις έχοντας βέβαια κ ένα βασικό πλάνο και όπου σε βγάλει, χωρίς μουρμούρες,γκρίνιες και πολλές συζητήσεις.Όταν λές τον γύρο της Ευρώπης προς τα που ακριβώς θα ταξιδέψεις;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.283
Μηνύματα
886.602
Μέλη
38.952
Νεότερο μέλος
barkoulis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom