Τσεχική Δημοκρατία ΠΑΩ ΠΡΑΓΑ τί προτείνετε

Μaria Krhth

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Εγω είχα μείνει στο Design Elephant,δεν ήταν ακριβώς στο κεντρο (δίπλα στον κεντρικο σταθμό τρένων κλπ) αλλά με τα πόδια (το κάναμε συνέχεια) περίπου 10min. Πολύ καθαρό, πολύ καλό πρωινό το είχαμε κλείσει 65€ αρχές Δεκεμβρίου είχαμε πάει απο το travel2prague. Αν θέλεις βοήθεια στείλε τους ενα email μπορουν να σε βοηθήσουν....Ειναι μια κοπέλα η Κατερίνα η οποία έχει το γραφείο στην Πράγα.
Nα εισαι καλα σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!!
 
Last edited by a moderator:

Vagelis V.

Member
Μηνύματα
72
Likes
192
Επόμενο Ταξίδι
Έλα ντε?
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς - Αλάσκα
Καλησπέρα παιδιά..Μόλις έκανα εγγραφή στο site σας και ομολογώ ότι είναι πάρα πολύ ωραίο..Σχεδιάζω ένα ταξίδι με την κοπέλα μου στην Πράγα τον Δεκέμβριο. Θα μείνουμε 7 μέρες οπότε σκεφτόμαστε να κάνουμε και καποιες μονοήμερες..Έχουμε στο μυαλό μας το Κάρλοβυ Βάρυ, τη Δρέσδη και το Τσεσκυ Κρουμλοβ..Απ ότι είδαμε στο Internet το κάστρο του Τσέσκυ Κρουμλοβ είναι κλειστό τον Δεκέμβριο..Ισχυει???Και αν ναι αξίζει η πόλη χωρίς επίσκεψη στο κάστρο??
 

Vagelis V.

Member
Μηνύματα
72
Likes
192
Επόμενο Ταξίδι
Έλα ντε?
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς - Αλάσκα
Έχω πάει Βιέννη! :) Και συν της άλλης έχω κλείσει εισιτήρια με aegean με επιστροφή από Πράγα γιατί είχε βγάλει προσφορά!!
 

Vagelis V.

Member
Μηνύματα
72
Likes
192
Επόμενο Ταξίδι
Έλα ντε?
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς - Αλάσκα
Απλά έχω κλείσει ήδη πτήση και διαμονή! Για αυτό σκέφτομαι να κάνω 3 μονοημερες! Για αυτό ρωτάω για το Τσεσκυ Κρουμλοβ γιατί αν δεν αξίζει να κοιτάξω να πάω κάπου αλλού!
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
O jimp προφανώς εννοεί να μείνεις Δρέσδη 1-2 μέρες και να ξαναγυρίσεις Πράγα.Μπορείς φτάνοντας να πάρεις το τρένο κατευθείαν για Δρέσδη,να μείνεις και μετά τις υπόλοιπες κάθεσαι Πράγα.

Edit: Σόρυ τώρα είδα ότι έκλεισες διαμονή.Έχεις προπληρώσει;
 
Last edited:

Dimitroulitsa24

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλησπέρα σε όλους!!! Φέτος θα κάνω πρωτοχρονιά στη Πράγα...Θα φύγουμε 27 Δεκεμβρίου και γυρνάμε 1 Ιανουαρίου το βράδυ στην Ελλάδα.. Απ΄τι διάβασα οι περισσότεροι έχουν πάει Χριστούγεννα..Φαντάζομαι ότι και πρωτοχρονιά πάνω κάτω τα ίδια θα είναι...Αν κάποιος έχει κάνει πρωτοχρονιά στη Πράγα ας γράψει κάτι να πάρουμε και εμείς μερικές ιδέες..!!!:xalara::xalara::xalara:
 

Μaria Krhth

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Καλησπερα κ απο εμενα θα παω πραγα 24 δεκεμβριου κ επιστρεφω 28 απο οτι καταλαβα θα ειμαστε πολυ ελληνες αν κ περυσι πρωτοχρονια εκανα Βιεννη φετος ειπα να παω κ εκει να δω κ να συγκρινω κ εγω...Αν κ εχω διαβασει τοσα πολλα απο εσας εδω μεσα κ πιστεψτεμε με εχει βοηθησει τοσο πολυ!!!Εχει καποιος να μου προτεινει κατι γιαυτες τις μερες απο θεμα διασκεδασεις κ φαγητου???Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων!!!!!!!!!!
 

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Κoύβα
Πήγα Πράγα το καλοκαίρι και προτείνω οπωσδήποτε να πάτε ένα βράδυ σε jazz bar!! Εμείς πήγαμε στο Agharta και περάσαμε πολύ ωραία, ήταν φανταστική εμπειρία!! Για φαγητό παραδοσιακό και αρκετά φτηνό προτείνω αυτό: http://www.staromacek.cz/.
 

carouzos

Member
Μηνύματα
218
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Μακαρι να ξερα...
σας ευχαριστουμε παιδια για τις προτασεις!!οπως ξανα ειπα το θεμα της Πρωτοχρονιας οταν εισαι στο εξωτερικο και εννοω που να παω τι να κανω ειναι απ τα μεγαλυτερα!!31 Δεκεμβριου πρωι ολα οδηγουν στην Πραγα!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.246
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom