Μεξικό Πάμε Μεξικό!

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Μόλις διάβασα την περιγραφή σου και θέλω κι εγώ να επαναλάβω ότι έχεις μεγάλο ταλέντο στο γράψιμο!
Καταπληκτικές περιγραφές και αμεσότητα στη γραφή. Ένιωσα σαν να βρισκόμουν εκεί.
Και επιπλέον κατόρθωσες να βάλεις το Μεξικό στον ταξιδιωτικό μου χάρτη!
Σ' ευχαριστώ
Υ.Γ.: Κρίμα που η ιστορία σου γράφτηκε Ιούνιο του 2007 και όχι του 2008, ώστε να την ψήφιζα.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ενα ακομα βιντεο μου απο το νησι Μουχερες αυτη τη φορα. Το βιντεο τραβηχτηκε λιγο μετα το περασμα του τυφωνα Βιλμα ο οποιος χτυπησε ασχημα το νησι που ακομα παλευε να συνελθει. Παρολα αυτα οι παραλιες ηταν πανεμορφες :)
 

YBONNH

Member
Μηνύματα
234
Likes
115
Ταξίδι-Όνειρο
γυρος του κοσμου
Ημουν στο isla mujeres τον Ιουνιο!
Το νησι ειναι παραδεισος, υπεροχες παραλιες, υπεροχοι ανθρωποι!
Και καταπληκτικος βυθος, γεματος ψαρια και κοραλια...

Ξυνεις πληγες , go2 , μ'αυτα τα βιντεο!
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Μολις τελείωσα την περιγραφή σου και κλαίω!! Κλαίω τα λεφτά που έδωσα για να πάρω στο αγόρι μου ταξιδιωτικό οδηγό για το Μεξικό που τόσο θέλει να πάει και πρέπει να αρχίσει να οργανώνει το ταξίδι του!! Αν τύπωνα την αφήγησή σου και πιο φθηνό θα μου ερχόταν και καλύτερο!! Βέβαια του έστειλα το λινκ γιατί δεν πρέπει να αρχίσει την οργάνωση χωρίς να σε διαβάσει, θα χάσει πολλά!! Ειδικά το δωμάτιο με τον βόα κατοικίδιο θα το λατρέψει (έχει 4-5 φίδια? δεν θυμάμαι)..

Πολλά συγχαρητήρια για την ανατροφή του junior!! Ταξιδιώτρια, αφηγήτρια και μάνα προς μίμηση.

Ταξίδεψα μαζί σου και μ' έκανες να ζηλέψω το αγόρι μου που εύχομαι να κάνει πραγματικότητα αυτό το ταξίδι που είναι το όνειρό του.
 
Last edited by a moderator:

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ιδιαίτερα κολακευτικό μήνυμα :) Ευχαριστώ πολύ που διάβασες την ιστορία και μπήκες στον κόπο να μου γράψεις τα σχόλιά σου.
Εύχομαι να μπορέσεις να πας κι εσύ με το αγόρι σου (γιατί δεν πας?) και να δεις από κοντά την πανέμορφη περιοχή του Γιουκατάν.

Πριν από λίγες μέρες επιστρέψαμε από Ταυλάνδη οπου πήγαμε πάλι με τον junior και ενώ ήμασταν εκεί πολλές φορές θυμηθήκαμε αυτό το ταξίδι στο Μεξικό. Μας έχει μείνει αξέχαστο και μαζί με το Μπελίζ αξεπέραστο σαν ταξιδιωτική εμπειρία!

Να είσαι καλά και να ταξιδεύεις!
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Ιδιαίτερα κολακευτικό μήνυμα :) Ευχαριστώ πολύ που διάβασες την ιστορία και μπήκες στον κόπο να μου γράψεις τα σχόλιά σου.
Εύχομαι να μπορέσεις να πας κι εσύ με το αγόρι σου (γιατί δεν πας?) και να δεις από κοντά την πανέμορφη περιοχή του Γιουκατάν.

Πριν από λίγες μέρες επιστρέψαμε από Ταυλάνδη οπου πήγαμε πάλι με τον junior και ενώ ήμασταν εκεί πολλές φορές θυμηθήκαμε αυτό το ταξίδι στο Μεξικό. Μας έχει μείνει αξέχαστο και μαζί με το Μπελίζ αξεπέραστο σαν ταξιδιωτική εμπειρία!

Να είσαι καλά και να ταξιδεύεις!
Σ' ευχαριστώ!! Αυτή είναι ευχή :clap:!!
Νομίζω πως θέλει να πάει με τους φίλους του και όσο να το θέλω δεν μπορώ να αυτοκαλεστώ :evil:..
Ταυλάνδη ε?? :clap: Σούπερ!! Πώς να μην ξαναθυμηθείς το ταξίδι στο Μεξικό όπου και να πας??

Και εσύ να είσαι πάντα καλά μαζί με τον Μr και τον Jr Go2dbeach και να μας φέρνεις τις πιο όμορφες travel stories να μας ξεσηκώνεις :D !!
 

demch1

Member
Μηνύματα
61
Likes
4
είχα πάει κρουαζιέρα καραιβική και είχε σταθμό consumel και πήγαμε εκδρομή στην πλάγια ντελ καρμεν και τουλούμ, μακρινό ταξίδι όμως θα ήθελα να ήταν στους προορισμούς μου...η άποψη για το μεξικό που είχα πριν για τις φτωχογειτονιές του μέξικο σίτυ, με το τι είδα δεν είχαν καμία σχέση, φιλόξενος κόσμος, πανέμορφα μέρη, μπυρίτσα, τεκίλα, ωραίο φαγητό...για όσους αντέχει η τσέπη σας συστείνω εκείνα τα μέρη για διακοπές...
 

kleanthis17

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
eurotrip
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα
Υπεροχο ταξιδι και περιγραφη....ποσο σου κοστισε συνολικα;
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Χαιρομαι που σου αρεσε , ηταν οντως καταπληκτικο ταξιδι. Ειχα κανει εναν οικονομικο απολογισμο , αλλα εχε υποψιν σου οτι το ταξιδι εγινε το 2006.
Οικονομικοs απολογισμοs:
Ολο το ταξιδι κοστισε 5400 ευρω.
Απο αυτα 2400 ηταν τα εισιτηρια για 3 ατομα με Iberia.
3000 ευρω ξοδεψαμε εκει για ολα.

Τα πιο χοντρα εξοδα που θυμαμαι ακριβωs ηταν
380 ευρω το αυτοκινητο για 15 μερεs ,
180 ευρω ολοημερη στο παρκο Xcaret ,
60 ευρω στο παρκο Xel-ha
120 ευρω το zipline στη ζουγκλα
80 ευρω ολοημερο snorkeling στο Shark Alley

Το ταξιδι συμπεριλαμβανε και το Μπελιζ που υπαρχει σε ξεχωριστη ιστορια εδω: http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...A%DE/110-%F0%DC%EC%E5-%EC%F0%E5%EB%DF%E6.html
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.831
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom