Πάτρα-Χριστουγεννιάτικη συνάντηση!!!!!

STAV

Member
Μηνύματα
235
Likes
907
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΓΓΟΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Δ.ΑΦΡΙΚΗ
Τζίφος ........3 κομμάτια από τα 17 έφαγα και ούτε ένα φλουρί.
Η ANEL τους ευχαρίστησε όλους, αλλά εμείς θα την ευχαριστήσουμε για την ωραία πίτα. Του χρόνου να έχει 3 φλουριά μέσα. Και να το λέτε ότι το φλουρί αντιστοιχεί σε 4 ημέρες στη Βουλγαρία.
ΝΤΙΝΑ ευχαριαστούμε για να παιχνίδια. Κάποιοι θα γίνουν ίσως για λίγο περισσότερο ευτυχισμένοι με αυτά.
Γιατί δε γίνεται και μια κοπή πίτας στην Κωνσταντινούπολη;;;;;
Κάθε πόλη και πίτα ..... μάλλον κάθε πόλη και dimos
Ευχαριστούμε πολύ για την ωραία παρέα
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Η χθεσινή συνάντηση ήταν ένα ...ταξίδι σε διάφορα πλάτη και μήκη της γης.
Ο Leonidas με τη σύζυγο ,εξαιρετικοι οικοδεσπότες(τι φοβερά ταξίδια,αλλά και οι μπύρες πολύ καλές !!!!)
η Ντινα με τον άντρα της και τη μικρή, που είχαμε την ευκαιρία να τα πουμε αρκετά μαζί τους μας κράτησαν πολύ καλή παρέα και μου άνοιξαν και την όρεξη για νέα ταξίδια
η Anel με την ωραία βασιλότπιτα και την πολύ συμπαθητική της παρουσία
ο Stav με την ionna Karagianni,καλά οι άνθρωποι δεν παίζονται,οι εμπειρία τους σε μακρινούς και δύσκολους προορισμους είναι αξιοζήλευτη....τουλάχιστον(merci και για τα ωραία γλυκά)
το χελιδόνι με τη φίλη της τη Δ. ,η τυχερή της παρεας που πήρε και το δώρο της βασιλόπιτας...
αυτοι λοιοπόν είμαστε μαζί με μένα και το leon00 στην χθεσινή συνάντηση για την κοπή της πίτας και δεν περιοριστηκε εκεί ....
με υγεία και πολλά ταξίδια λοιπόν το 2010 για όλους
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Με βαριά καρδιά αποχαιρέτησα και εγώ σήμερα τη Ναύπακτο.
Σαββατοκύριακο σε μια υπέροχη πόλη με την παρέα της Πάτρας.
Για τον οικοδεσπότη Λεωνίδα τα λόγια είναι περιττά.Άρχοντας!!!!
Με πολλές εκπλήξεις που μας άφησαν άναυδους.
Η πίτα της ANEL τραβελστορική.Το τυχερό Helidoni σάρωσε.
Ο Leon00 σε ζωντανή ανταπόκριση έδινε αναφορά όλη τη βραδιά.
Dafni η μοναδική εμπειρία σου στην πόλη του φωτός πρέπει να δημοσιοποιηθεί.
Stav και Ιωάννα τολμηροί ταξιδευτές οι περιπέτειές σας μου άναψαν φωτιές.
Ο οκτάχρονος πιτσιρίκος της παρέας με κατέπληξε με τις γνώσεις του,
περί αεροπλάνων.Προορισμοί,δρομολόγια,εταιρείες,μοντέλα,προσφορές,
δεν του ξέφευγε τίποτα.
Γνώρισα όμως και τα παιδιά που σε κάποια χώρα της Ανατολής ταξίδεψαν
στην οροφή ενός λεωφορείου.
Έμαθα ότι Βλάχικα δεν έχει μόνο η Αθήνα αλλά και η Ναύπακτος.
Γεύτηκα φρέσκια μπύρα.

Δήμο,Θάνο,Bahari,Patty μας λείψατε.
Samion σε περιμέναμε και ελπίζαμε ότι θα σε γνωρίσουμε.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ για τις στιγμές που έζησα μαζί σας:lol:
 
Μηνύματα
108
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
Βουκουρέστι
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
ANEL, DAFNI & ΝΤΙΝΑ είστε υπερβολικοί για τους οικοδεσπότες.Χαρά μας θα είναι να ξαναέρθετε και όντως να σας φιλοξενήσουμε , αλά ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!Ολοι στη μικροπαρέα μας είναι πρόσχαροι και καλλιεργημένοι και αυτό είναι που κάνει τη διαφορά και μένει στο τέλος.Να είστε όλοι καλά και πάλι καλή χρονιά.
 
Last edited by a moderator:

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Ευχαριστούμε πολύ-πολύ που μας μεταφέρατε μερικές από τις στιγμές που ζήσατε στην όμορφη Ναύπακτο. Εννοείται ότι κι εγώ σας σκεφτόμουν χθες το απόγευμα και θα ήθελα να είμαι και πάλι ανάμεσά σας και να συζητάμε για το αγαπημένο μας θέμα: τα ταξίδια! :lol:
Χαίρομαι που περάσατε υπέροχα και ελπίζω ότι θα τα πούμε πολύ σύντομα και πάλι!
 

STAV

Member
Μηνύματα
235
Likes
907
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΓΓΟΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Δ.ΑΦΡΙΚΗ
ANEL, DAFNI & ΝΤΙΝΑ είστε υπερβολικοί για τους οικοδεσπότες.Χαρά μας θα είναι να ξαναέρθετε και όντως να σας φιλοξενήσουμε , αλά ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!Ολοι στη μικροπαρέα μας είναι πρόσχαροι και καλλιεργημένοι και αυτό είναι που κάνει τη διαφορά και μένει στο τέλος.Να είστε όλοι καλά και πάλι καλή χρονιά.
Λεωνίδα ,

τα κορίτσια δεν ήταν καθόλου υπερβολικά για τους οικοδεσπότες. Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στην Αγγελική. Θα έρθουμε για καφέ πάλι:clap::clap::clap:
 
Last edited by a moderator:

STAV

Member
Μηνύματα
235
Likes
907
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΓΓΟΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Δ.ΑΦΡΙΚΗ

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Αχ, τι όμορφα! Διαβάζω αυτά που γράφετε και ζηλεύω που δεν ήμουν εκεί! Λήδα μου είναι η τυχερή - ταξιδιωτική σου χρονιά φέτος! Ελπίζω να τα ξαναπούμε όλοι σύντομα! Καλή χρονιά με μοναδικά ταξίδια, εύχομαι σε όλους!
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Δέκα μέρες μετά ανακαλύπτω ότι με τα black out που παθαίνει ο υπολογιστής μου στο γραφείο δεν υπάρχει δικό μου μήνυμα για την κοπή πίτας της Πάτρα, στην αρχή σκέφτηκα να κάνω την πάπια αλλά τώρα σκέφτομαι ότι τα καλά πρέπει να λέγονται έστω και καθυστερημένα.
Ο Λεωνίδας μετά της συζύγου του ήταν τέλειοι οικοδεσπότες το στυλ των ανθρώπων που η αρχοντιά είναι πηγαία.
Η Ανελ γέμισε την παρέα με την πίτα της και με την πληθωρική παρουσία των τρομερών παιδιών της.
Η Dafni και ο Leo00 κεφάτοι, γλυκομίλητοι ζωήρεψαν την παρέα
Η Ντίνα με το Γιώργο και την μικρή ταξιδιώτισσα τους, φιλικοί, άνετοι νομίζεις ότι τους ξέρεις χρόνια
Το Χελιδόνι με την φίλη της κορίτσια ολόφρεσκα.
Οι αναμνήσεις μου που σας κρατάνε έτσι στην θύμηση μου δύο βδομάδες μετά, αποδεικνύουν ότι δεν μιλάω με απλό ενθουσιασμό αλλά με .. αργοπορημένη ..ειλικρίνεια και με την σειρά μου θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για την υπέροχη βραδιά.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.471
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom