Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
άσε, χθες έπρεπε να πάει 10.30 για να νυχτώσει. Και 4 το πρωί μπορείς να κυκλοφορείς άνετα μέσα στο σπίτι χωρίς φως. Θα βρικολακιάσουμε το καλοκαίρι...Δεν έχουν και παντζούρια αυτοί οι Γερμανοι!
το χειμώνα φαντάζομαι ότι θα πρέπει να είναι πολύ πίκρα πάντως...
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Για το Μουσείο της Περγάμου, μπορούμε να κλείσουμε online τα εισιτήρια από κάπου? Με μία ματιά που έριξα δεν υπάρχει κάτι σχετικό στο νετ...
δεν νομιζω οτι χρειαζεται!!δεν εχει φοβερες ουρες στα εισιτηρια!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Στα διάφορα booking sites υπάρχουν πολύ καλές προσφορές για ξενοδοχεία στο Βερολίνο το τριήμερο, για όποιον ενδιαφέρεται τελευταία στιγμή. Εγώ έκλεισα στο Agon-Alexander με 60 ευρώ/βράδυ (με πρωϊνό), τιμή σκάνδαλο για την εποχή....

Με 110 ευρώ με EasyJet & 60 το βράδυ, τύφλα να έχει το Ελλάντα....
και εγω εχω μεινει στο agon!ειναι τελειο!δεν θα σε απογοητευσει!!αν εισαι και τυχερος και σε βαλουν σε καποιον απο τους πανω πανω οροφους, ακομη καλυτερα!!!
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Για το Μουσείο της Περγάμου, μπορούμε να κλείσουμε online τα εισιτήρια από κάπου? Με μία ματιά που έριξα δεν υπάρχει κάτι σχετικό στο νετ...
και αν πας Πέμπτη απόγευμα, από τις 6μμ είναι δωρεάν. Αλλά μέχρι τις 10μμ δεν ξερω τι θα προλάβεις να δεις. Δεν αξιώθηκα να πάω ακόμα. Ας που αυτοί που έχουν πάει, αν προλαβαίνει το παιδί να δει τπτ μέσα σε 4 ώρες;)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.499
Likes
29.142
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
και αν πας Πέμπτη απόγευμα, από τις 6μμ είναι δωρεάν. Αλλά μέχρι τις 10μμ δεν ξερω τι θα προλάβεις να δεις. Δεν αξιώθηκα να πάω ακόμα. Ας που αυτοί που έχουν πάει, αν προλαβαίνει το παιδί να δει τπτ μέσα σε 4 ώρες;)
Άνετα όλο το μουσείο 2 φορες....:)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.768
Φτάνω Πέμπτη λίγο αργά, οπότε ξενοδοχείο και για δείπνο.....ευχαριστώ Λατίνα για τη πληροφορία, θα πάω μάλλον τη Παρασκευή το πρωϊ, μετά από τη πρεσβεία της Ζάμπια (εκεί καταντήσαμε)....ήδη έχω μπει σε mood Βερολίνου, θα πάμε να δούμε και το αρχηγείο του φοβερού Γκέρινγκ, αυτή η πόλη είναι γεμάτη ιστορία...
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Φτάνω Πέμπτη λίγο αργά, οπότε ξενοδοχείο και για δείπνο.....ευχαριστώ Λατίνα για τη πληροφορία, θα πάω μάλλον τη Παρασκευή το πρωϊ, μετά από τη πρεσβεία της Ζάμπια (εκεί καταντήσαμε)....ήδη έχω μπει σε mood Βερολίνου, θα πάμε να δούμε και το αρχηγείο του φοβερού Γκέρινγκ, αυτή η πόλη είναι γεμάτη ιστορία...
Θα περιμενουμε να μας γραψεις και καμμια ιστορια απο ευρωπαικο προορισμο γιατι το ξεχνας μου φαινεται οταν επιστρεφεις.
Αν το θυμηθεις κρατα μου και μια κουπα με τη μουρη του αδολφου να πινω τα τσαγια που εφερα απο τη Δαμασκο.
Ελπιζω να τα καταφερεις με τη βιζα της Ζαμπια.
Καλο ταξιδι.Το Μπαλι περιμενει.:D
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
προς Schoenefeld εχει πιο φθηνές πτήσεις, με διαφορά. Αλλά δεν ξέρω αν όντως εννοούσες τι συμφέρει από οικονομικής πλευράς ή πρακτικής(συγκοινωνίες ή κάτι άλλο).
Πάντως και πρακτικής, το ίδιο είναι πάνω κάτω...
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
προς Schoenefeld εχει πιο φθηνές πτήσεις, με διαφορά. Αλλά δεν ξέρω αν όντως εννοούσες τι συμφέρει από οικονομικής πλευράς ή πρακτικής(συγκοινωνίες ή κάτι άλλο).
Πάντως και πρακτικής, το ίδιο είναι πάνω κάτω...
μ' ενδιαφέρει να μην αργήσω, μην μπερδευτώ και μην ταλαιπωρηθώ μέχρι να φτάσω στο
ξενοδοχείο μου. Σ' ευχαριστώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
885.940
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom