Παλι απεργιες...τωρα πως πάμε??

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ταξίδι-Όνειρο
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Οταν με το κακο ακυρωθει επισημα η πτηση σου η εταιρια θελει δε θελει σου δινει την εξης επιλογη: να μπεις σε αλλη πτηση η αν δε σε βολευει καποια να παρεις πισω τα χρηματα σου. Εκαι βασιζοταν το σκεπτικο μου, πληρωνεις το νεο εισητηριο και μετα παιρνεις πισω τα χρηματα του προηγουμενου. Βεβαια ειναι πολυ δυσκολο να βρεις τελευταια στιγμη εισητηριο σε λογικη τιμη αλλα που και που βγαινουν last minute προσφορες (οχι super deal αλλα σε τιμες που ισως εβρισκες δυο τρεις μηνες πριν). Ετσι ειχα πεταξει εγω Βερολινο με 150Ε πηγαινε ελα με κρατηση 5 μερες πριν. Βεβαια ετσι εχω χασει απειρους αλλους προορισμους γιατι δεν καθοταν η δουλεια. Απλα αν δεν εχεις αλλη επιλογη να φτασεις στην ωρα σου δε χανεις κατι να κανεις ενα search..
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Απο την επισημη σελιδα της Ετζιαν στο φεισμπουκ, πριν κανα 10λεπτο (10.35πμ)


"Καλημέρα Giorgia! Δεν έχουμε ακόμα κάποια επίσημη ενημέρωση σχετικά με την απεργία. Αμέσως μόλις έχουμε μια τελική επίσημη ανακοίνωση, θα σας ενημερώσουμε με σχετικό post για τις όποιες αλλαγές στο πρόγραμμα πτήσεών μας."
 

kaonashi

Member
Μηνύματα
30
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία σου έρχομαι! :D
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου...
Επικοινώνησα σήμερα και με το ταξιδιωτικό πρακτορείο και με την aegean ... από το πρακτορείο μου είπανε ότι ακυρώθηκαν οι πτήσεις της τετάρτης αλλα δεν έχουν κανένα νέο για τις πτήσεις της πέμπτης.
Στην aegean μου είπανε ότι δεν υπάρχει κάτι επίσημο από την πλευρά των ελεγκτών και του αεροδρομίου (άσχετο που απο το αεροδρόμιο της Θεσσαλονικης μου είπαν από προχτές ότι έχει κυρηχτεί 48ωρη απεργία) και ότι περιμένουμε νεότερα.. θα ενημερωθούμε...ΑΥΡΙΟ.

ουφ... τα νεύρα μου...
 

pemi

Member
Μηνύματα
24
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο ακομα...
Ταξίδι-Όνειρο
να παω παντουυυυ!!!
και εμενα τα ιδια μου ειπε h klm κατα τις 4 που μιλησα...δεν ξερουν ακομα ουτε για τεταρτη ουτε για πεμπτη...παντως οι ελεγκτες το εχουν ανακοινωσει στο site τους για την απεργια.Πως γινεται να μην εχει βγει επισημη ανακοινωση...?τι περιμενουν δεν καταλαβαινω....τελος παντων, δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα αλλο απο το να περιμενουμε.
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Ολοι το εχουν τουμπανο εκτος απο τις εταιρειες.... και η λουφτχανσα δεν ξερει τιποτα μου ειπε! Λογικα οι ξενες δεν φταινε γιατι πρεπει να ειδοποιηθουν απο ελλαδα.... εδω οι δικες μας επρεπε να πιεσουν την ΥΠΑ για αυτο το κ...χαρτο που ολοι περιμενουμε για να μας κανονισουν.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
μιλησα προηγουμένως με αξιόπιστο και συγγενικό πρόσωπο στην υπηρεσία πολιτικής αεροπορίας...σήμα δεν εχει βγεί....αναμένεται...
πιθανον πηγαίνουν για 4ωρη σταση εργασίας για συμπαρασταση στην ΑΔΕΔΥ-ΓΕΣΕΕ...
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Κι εγω που μιλησα με Ετζιαν και Λουφτχανσα μου ειπαν οτι μεχρι στιγμης ολα ειναι οκ. Μαλλον φευγουμε κανονικα... ειδωμεν! Θα ειμαι πιο ησυχος απο την στιγμη που θα φυγει η Λουφτχανσα απο Φρανκφουρτη για Αθηνα το βραδυ.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Το πιθανότερο, σύμφωνα με τελευταία εκ των έσω ενημέρωση, είναι πως θα κριθεί λευκή. Μέχρι στιγμής πετάνε κανονικά. Από αύριο βλέπουμε...
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
αχ ρε Ελλαδα, μια ζωη να τρομοκρατουν τον κοσμο. Απο την στιγμη που δεν ειναι σιγουροι το τι θα κανουνε ρε παιδι μου τι λενε για 48ωρη απεργια κτλ κτλ??? σορρυ αλλα ειναι για φαπες οι τυποι.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
αχ ρε Ελλαδα, μια ζωη να τρομοκρατουν τον κοσμο. Απο την στιγμη που δεν ειναι σιγουροι το τι θα κανουνε ρε παιδι μου τι λενε για 48ωρη απεργια κτλ κτλ??? σορρυ αλλα ειναι για φαπες οι τυποι.

Η ανακοίνωση που αρχικά μπαίνει στην ιστοσελίδα των ελεγκτών εναέριας κυκλοφορίας είναι το κάλεσμα του ΔΣ προς τα μέλη να συμμετάσχουν στη 48ωρη απεργία της ΑΔΕΔΥ.
Τα μέλη λοιπόν, δεν έχουν αποφασίσει αν και ποιές ώρες μέσα σε αυτό το 48ωρο θα απεργήσουν.

Γι'αυτό οι αεροπορικές δεν έχουν ακόμα γνώση και περιμένουν την επίσημη ανακοίνωσή τους.
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
48ωρη τελικά.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom