Παλι απεργιες...τωρα πως πάμε??

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Καλα εγω δεν βρισκω οτι εχεις δικιο (οι ανθρωποι κοινοποιησαν την απεργεια τους καποιες μερες πριν, θεμα της εταιρειας ειναι να βρει λυση. Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να φανε την π@παρα αδιαμαρτηρητα επειδη καποιοι εχουν κανονισει ταξιδι) αλλα μην απελπιζεσαι, 9 στις 10 φορες τους βγαζουν την απεργεια παρανομη.
Εσύ γιατί αποκλείεις οτι μπορεί και οι δύο πλευρές να έχουν δίκιο;
Και οι ελεγκτές μπορεί να έχουν δίκαια αιτήματα και αυτός που θέλει να πετάξει συγκεκριμένη ημερομηνία να έχει σοβαρούς λόγους προς τούτο, άρα έχει το δικό του δίκαιο...
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ταξίδι-Όνειρο
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Παιδια εγω δεν ειπα οτι ο ανθρωπος (και ο καθε αλλος επιβατης) δεν πρεπει να θελει να πεταξει στην ωρα του. Διαφωνω απλα στο οτι καποιος χανει το δικιο των επιχειρηματων του οταν απεργει. Οταν ανακοινωνεις την απεργεια σου εγκερως (οπως και εγινε) δικαιωμα σου ειναι να απεργησεις. Και ακριβως επειδη και ο πελατης που θελει να πεταξει εχει δικαιωματα ειναι δουλεια της εταιριας με την οποια πετα να του εξασφαλησει μια αλλη πτηση (πριν η μετα). Το ιδιο θα γινοταν και αν δεν εφευγε η πτηση λογω καιρικων συνθηκων η οτι αλλο. Αλλα νομιζω οτι ειμαστε στα ορια του off topic..
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ταξίδι-Όνειρο
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Νομιζω οτι συμφωνουμε

Ειμαι πραγματικα εξοργησμενος. Δηλ για καποιους (που οτι δικιο και να εχουν το χανουν)
Σε αυτο νομιζω οτι δεν ειχε δικιο και εξηγησα το γιατι. Κατα τα αλλα καμια ενσταση.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Σε αυτο νομιζω οτι δεν ειχε δικιο και εξηγησα το γιατι. Κατα τα αλλα καμια ενσταση.
Ναι, αλλά λογικό είναι να είναι θυμωμένος κάποιος αν πρέπει να αλλάξει με δικά του έξοδα την ημερομηνία του ταξιδιού: Ξέρεις τι γίνεται: οι αεροπορικές εταιρείες κάνουν την πάπια μέχρι τελευταία στιγμή (δεν ξέρουμε -δεν είδαμε, μπορεί να ματαιωθεί η απεργία κλπ) με συνέπεια κάποιος που έχει συγκεκριμένους λόγους να είναι μια ορισμένη ημέρα στον προορισμό του να πρέπει να κανονίσει με εξοδά του την αλλαγή πτήσης σε μια προηγούμενη της απεργίας, γιατί άμα περιμένει από την αεροπορική του εταιρεία να του τακτοποιήσει ανέξοδα το θέμα του, ζήτω που κάηκε, πιθανότατα είτε θα έχει παρέλθει πλέον η ημερομηνία στην οποία να μπορούσε να πετάξει ώστε να είναι εγκαίρως στον προορισμό του ή είτε δε θα έχει παρέλθει μεν αλλά δε θα βρίσκει πλέον θέση.
Άρα...λογικά θυμώνει, εφόσον θίγεται η τσέπη του...
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ταξίδι-Όνειρο
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Απλα κατα τη γνωμη μου θα επρεπε να θυμωνει με την εταιρια που κανει την παπια ενω εχει ανακοινωθει επισημα απο χτες το γεγονος (αν οντως δεν του εξασφαλισει αλλη πτηση που θα τον βολευει). Παντως καμποσα χρονια πριν φιλη ειχε πεταξει προηγουμενη μερα σε παρομοια περιπτωση. Βεβαια αυτη δεν αφηνει τιποτα να πεσει κατω και δεν ξερω και αν γινεται ακομα μιας και εχει περασει καιρος.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Απλα κατα τη γνωμη μου θα επρεπε να θυμωνει με την εταιρια που κανει την παπια
Δίκιο έχεις! Και με αυτούς θα έπρεπε να θυμώνει...
(Εντελώς μα εντελώς οφ τόπικ! Γιατί γράφεις οτι είσαι εντελώς ανορθόγραφη ενώ δεν είσαι καθόλου; )
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ταξίδι-Όνειρο
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Χαιρομαι που τα βρηκαμε! Ωστοσο ειπε ο ανθρωπος μια κουβεντα πανω στα νευρα του και την αναλυσαμε λεξη λεξη.. Roditis προφανως δεν πανε προσωπικα σε σενα τα παραπανω, κουβεντα κανουμε. Εγο βρε δεν ημαι ανορθωγραφη?
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Καλα εγω δεν το λεω "εγκαιρα" το 5 μερες (οταν ακομα περιμενω να το ανακοινωση η Ετζιαν) πριν. Οπως ειπα παραπανω, τους καταλαβαινω ως ενος σημειου για τις απεργιες (αν και στον δρομο θα επρεπε να βγουνε αυτοι που πραγματικα πρεπει. Παππουδες, γιαγιαδες, ανεργοι, νεοι) αλλα εμενα αυτοι με σκεφτονται??? και οταν αυτο γινεται καθε εβδομαδα τοτε χανουν καθε δικιο. Εγω τωρα αν χρειαστει να πληρωσω εξτρα για να αλλαξω ημερομηνιες τι γινεται???? Αν μου τα πληρωναν αυτοι δεν θα ειχα κανενα προβλημα.
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
λοιπον, μολις γυρισα απο τα γραφεια της Ετζιαν. Πολυ ευγενικη η κοπελα.... μου ειπε οτι προς το παρον δεν εχουν καμια ανακοινωση για τις απεργιες (ασχετα που στο σαιτ της ΕΕΕΚΕ υπαρχει απο εχτες ανακοινωση) και οταν την ρωταω "συνηθως ποτε σας ενημερωνουν?" παιρνω απαντηση "μια μερα πριν". Την ρωτησα αν γινεται αλλαγη για την Δευτερα κατα προτίμηση, μου ειπε οτι απο την στιγμη που δεν εχουν ανακοινωση, θα πρεπει να πληρωσω τα πεναλτυ της εταιρειας. Αλλα απο την στιγμη που βγει ανακοινωση απεργιας απο τους ελεγκτες τοτε αναλαμβανει η εταιρεια τα παντα.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Ετσι ειναι οι απεργιες.Καποιοες ομαδες πληττονται,περισσοτερο.Και εχουμε να δουμε πολυ χειροτερα.Ποιος ειπε οτι στις απεργιες,οι θιγμενοι σκεφτονται τους αλλους;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.040
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom