Παλι απεργιες...τωρα πως πάμε??

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
παιδια γεια χαρα και απο εμενα!!!! Καλως σας βρηκα.

Εχω ενα θεματακι τις τελευταιες ωρες που με τρωει αρκετα και με εχει προβληματισει γιατι πολυ απλα δεν μου εχει ξανατυχει κατι παρομοιο. Λοιπον, Τριτη (18/10) βραδυ πεταω απο Ροδο για Αθηνα (με Ετζιαν) και το επομενο πρωι, Τεταρτη (19/10) για Νεα Υορκη μεσω Φρανκφουρτης με την Λουφτχανσα. Οπως ολοι γνωριζουμε 19-20 εχουν απεργια οι ελεγκτες. Επειδη εγω πρεπει να ειμαι Παρασκευη Αμερικη δεν γινεται να φυγω μετα. Αμα ζητησω να μου γινει αλλαγη για Δευτερα βραδυ απο Ροδο-Αθηνα και Τριτη πρωι για ΝΥ λετε να δεχθουν? Υποχρεωμενοι δεν ειναι?? Εγω δηλ ρε αδερφια τι φταιω να το περασω ολο αυτο? Τωρα αυτο ειναι θεμα των εταιρειων που ταξιδευω ή ειναι θεμα τις ιστιοσελιδας που εκλεισα το ταξιδι?? (expedia). Μιλησα βεβαια με την Ετζιαν μεσω φεισμπουκ και μου ειπαν οτι ακομα δεν τους ηρθε καμια ειδοποιηση.... και αμα τους ερθει ειδοποιηση την τελευταια μερα εγω τη κανω??? Για πειτε μου γνωμες... Σας ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Απο τη στιγμη που τα εκλεισες απο expedia οι οποιες αλλαγες θα γινουν απο εκει. Επικοινωνησε μαζι τους...
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Απο τη στιγμη που τα εκλεισες απο expedia οι οποιες αλλαγες θα γινουν απο εκει. Επικοινωνησε μαζι τους...
θα δοκιμασω να παω στα γραφεια της Ετζιαν πρωτα να δω τι θα μου πουν. Αν ομως, λεω εγω τωρα, πες και παιρνω στο expedia δεν θα αναγκαστω να πληρωσω καποιο πεναλτυ που αλλαζω ημερομηνιες?? Κατι τετοιο φυσικα και δεν θα το δεχτω. Σε ευχαριστω για την απαντηση σου :)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αν τα αλλαζει η aegean θα στ' αλλαξουν κι απο την expedia. Αν δεν τ' αλλαζει η aegean δεν θα στ' αλλαξουν απο την expedia. Καλα θα κανεις και θα ρωτησεις αλλα αυτες ειναι αποφασεις της τελευταιας στιγμης. Αν πραγματικα πρεπει να εισαι στην ωρα σου στην Αμερικη δες ποσο ειναι αυτο το πεναλντυ κι αμα δεν ειναι πολυ αλλαξε για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.
Επισης πιστευω πως οι δυο πτησεις ειναι συνδεδεμενες γιατι αμα ειναι ανεξαρτητες η μια απο την αλλη τοτε η πρωτη δεν νομιζω πως υπαρχει περιπτωση να αλλαξει χωρις επιβαρυνση.
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Αν τα αλλαζει η aegean θα στ' αλλαξουν κι απο την expedia. Αν δεν τ' αλλαζει η aegean δεν θα στ' αλλαξουν απο την expedia. Καλα θα κανεις και θα ρωτησεις αλλα αυτες ειναι αποφασεις της τελευταιας στιγμης. Αν πραγματικα πρεπει να εισαι στην ωρα σου στην Αμερικη δες ποσο ειναι αυτο το πεναλντυ κι αμα δεν ειναι πολυ αλλαξε για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.
Επισης πιστευω πως οι δυο πτησεις ειναι συνδεδεμενες γιατι αμα ειναι ανεξαρτητες η μια απο την αλλη τοτε η πρωτη δεν νομιζω πως υπαρχει περιπτωση να αλλαξει χωρις επιβαρυνση.
Γιαυτο εχω τρελαθει γιατι ειναι ολα εγιναν τελευταια στιγμη και δεν εχω πολυ καιρο μπροστα μου. Ολες οι πτησεις ειναι συνδεδεμενες...Ειμαι πραγματικα εξοργησμενος. Δηλ για καποιους (που οτι δικιο και να εχουν το χανουν) να κατσω εγω να πληρωσω πεναλτυ και τετοια για χαρη αυτων. Ηταν που ηταν ακριβα φετος τα εισητηρια, να πληρωσω και αλλα μας ελειπε...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δες το θετικα, οπως και να 'χει εσυ θα φυγεις και θα γλιτωσεις...
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ειμαι πραγματικα εξοργησμενος. Δηλ για καποιους (που οτι δικιο και να εχουν το χανουν) να κατσω εγω να πληρωσω πεναλτυ και τετοια για χαρη αυτων. Ηταν που ηταν ακριβα φετος τα εισητηρια, να πληρωσω και αλλα μας ελειπε...
Μωρέ δίκιο έχεις, αλλά πού να τόβρεις!...
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ταξίδι-Όνειρο
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Καλα εγω δεν βρισκω οτι εχεις δικιο (οι ανθρωποι κοινοποιησαν την απεργεια τους καποιες μερες πριν, θεμα της εταιρειας ειναι να βρει λυση. Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να φανε την π@παρα αδιαμαρτηρητα επειδη καποιοι εχουν κανονισει ταξιδι) αλλα μην απελπιζεσαι, 9 στις 10 φορες τους βγαζουν την απεργεια παρανομη.
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Καλα εγω δεν βρισκω οτι εχεις δικιο (οι ανθρωποι κοινοποιησαν την απεργεια τους καποιες μερες πριν, θεμα της εταιρειας ειναι να βρει λυση. Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να φανε την π@παρα αδιαμαρτηρητα επειδη καποιοι εχουν κανονισει ταξιδι) αλλα μην απελπιζεσαι, 9 στις 10 φορες τους βγαζουν την απεργεια παρανομη.
Με ολο το σεβασμο αλλα εισαι λαθος. Οι ΕΕΕΚΕ εχθες μολις ανακοινωσε οτι θα συμμετασχει στην απεργια και μαλιστα 48ωρη. Εχεις σκεφτει οτι ο αλλος οταν κανονιζει ταξιδι μπορει να ειναι για δουλεια, για πρωσοπικους λογους κτλ κτλ και να πρεπει να φυγει την ημερα που γραφει το εισητηριο?? Κι εδω μιλαμε για καθε εβδομαδα και απεργια οι κ. Ελεγκτες. Στους τουριστες του χρονου πως θα τους φερουμε παλι??? Οτι μας εχει απομεινει ειναι ο τουρισμος σε αυτη τη χωρα.
 

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ταξίδι-Όνειρο
βολτα με τον υπερσiβηρικο
Ανακοινωνουν την Παρασκευη οτι θα απεργησουν την Τεταρτη (5 μερες πριν). Για να μην παρεξηγηθω οπου "κανονιζει ταξιδι" βαλε "κανονιζει να πεταξει", δεν εννοουσα οτι πας για διασκεδαση ντε και καλα. Κατα τα αλλα επειδη βγαινουμε off topic αν θες το συζηταμε περαιτερω μεσω pm.
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Ανακοινωνουν την Παρασκευη οτι θα απεργησουν την Τεταρτη (5 μερες πριν). Για να μην παρεξηγηθω οπου "κανονιζει ταξιδι" βαλε "κανονιζει να πεταξει", δεν εννοουσα οτι πας για διασκεδαση ντε και καλα. Κατα τα αλλα επειδη βγαινουμε off topic αν θες το συζηταμε περαιτερω μεσω pm.
Ολα καλα... συζητηση κανουμε. Απλα ειναι φοβερη ταλαιπωρεια και ειδικα για καποιον που το ''παθαίνει'' για πρωτη φορα. Και οταν ελεγα για δουλειες κτλ κτλ μιλουσα γενικα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.030
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom