Παραλιες που αγαπησαμε....

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καθηστε κοροιδα στην Αθηνα !!(και βαζω και τον εαυτο μου μεσα )
Ποσο μου τη δινει να μπορω να φυγω απο Αθηνα οποτε γουσταρω και να μην μπορουν οι αλλοι!!!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πανάθεμά σε, επίτηδες το κάνεις! :shock:
Ναι, βγαζω το αχτι μου που ολο το καλοκαιρι δεν μπορεσα να χαρω τη θαλασσα. Αλλα με 32 βαθμους μου δινει την ευκαιρια ο Σεπτεμβρης να το κανω...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Αθανατο Ελληνικο καλοκαιρι (παρατεινομενο)!!!!!!!!

Ετσι για να σκασουν απο το κακο τους μερικοι μερικοι!!!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ναι, βγαζω το αχτι μου που ολο το καλοκαιρι δεν μπορεσα να χαρω τη θαλασσα. Αλλα με 32 βαθμους μου δινει την ευκαιρια ο Σεπτεμβρης να το κανω...
Αυτο παλι τριπυ ..χαρα στο κουραγιο σου!!!!
Γιαυτο λενε οτι μερικα επαγγελματα δεν μπορουν να τα κανουν ορισμενοι ανθρωποι .Οπως αλλοι λενε ..δε θα μπορουσα ποτε να ειμαι εκπαιδευτικος ..εγω λεω:καλοκαιρι να χρειαζεται να δουλευω σε μερη οπου βλεπω οτι αλλοι περνανε καλα ,κολυμπανε ,τρωνε και πινουν?Με ΤΙΠΟΤΕ!!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.110
Αυτο παλι τριπυ ..χαρα στο κουραγιο σου!!!!
Γιαυτο λενε οτι μερικα επαγγελματα δεν μπορουν να τα κανουν ορισμενοι ανθρωποι .Οπως αλλοι λενε ..δε θα μπορουσα ποτε να ειμαι εκπαιδευτικος ..εγω λεω:καλοκαιρι να χρειαζεται να δουλευω σε μερη οπου βλεπω οτι αλλοι περνανε καλα ,κολυμπανε ,τρωνε και πινουν?Με ΤΙΠΟΤΕ!!!
Κάποτε το έλεγα και 'γω αυτό... "Τι? Να δουλεύω καλοκαίρι? Ποτέ!" και είναι η μεγαλύτερη μπαρούφα... διότι και ως ιδιωτικός υπάλληλος δεν δουλεύεις καλοκαίρι? Απλά έχεις την ψευδαίσθηση ότι με τις 10-15 ημέρες της άδειάς σου "κάθεσαι το καλοκαίρι"...Αντιθέτως όλοι εκείνοι που ασχολούνται με τα τουριστικά επαγγέλματα τραβάνε ένα ωραίο αραλίκι 4-5 (μη σου πω και 6) μήνες...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Κάποτε το έλεγα και 'γω αυτό... "Τι? Να δουλεύω καλοκαίρι? Ποτέ!" και είναι η μεγαλύτερη μπαρούφα... διότι και ως ιδιωτικός υπάλληλος δεν δουλεύεις καλοκαίρι? Απλά έχεις την ψευδαίσθηση ότι με τις 10-15 ημέρες της άδειάς σου "κάθεσαι το καλοκαίρι"...Αντιθέτως όλοι εκείνοι που ασχολούνται με τα τουριστικά επαγγέλματα τραβάνε ένα ωραίο αραλίκι 4-5 (μη σου πω και 6) μήνες...
Βεβαια ειναι αλλο πραγμα να δουλευεις υπαλληλος το 8ωρο, δεκαωρο, δωδεκαωρο και να 'χεις και τα ΣΚ ή εστω ενα ρεπο τη βδομαδα και 10-15 μερες διακοπες... κι αλλο να δουλευεις απο τις 7π.μ μεχρι τις 12 τα μεσανυχτα καθε μερα, 7 μερες τη βδομαδα χωρις κανενα ρεπο και με παυση μονο 2 ωρες το μεσημερι 2-3 φορες τη βδομαδα. Επι 4 συνεχομενους μηνες και με θερμοκρασιες 30+. Αν δεν το συνηθισεις απο μικρος, δεν παλευεται, στο λεω εκ πειρας...
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
. Επι 4 συνεχομενους μηνες και με θερμοκρασιες 30+. Αν δεν το συνηθισεις απο μικρος, δεν παλευεται, στο λεω εκ πειρας...
Είναι φρίκη. Τον υπόλοιπο χρόνο κάθεσαι?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Είναι φρίκη. Τον υπόλοιπο χρόνο κάθεσαι?
Οχι αλλους 2 μηνες ασχολουμαι με προετοιμασιες και πιο χαλαρο προγραμμα. Επισης απο Οκτωβρη μεχρι Μαη κανω αλλη δουλεια αλλα εκει ειμαι πολυ χαλαρα (ελευθερο ωραριο και αδειες).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.444
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom