Παραλιες που αγαπησαμε....

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Οχι αλλους 2 μηνες ασχολουμαι με προετοιμασιες και πιο χαλαρο προγραμμα. Επισης απο Οκτωβρη μεχρι Μαη κανω αλλη δουλεια αλλα εκει ειμαι πολυ χαλαρα (ελευθερο ωραριο και αδειες).
Αν είχες την επιλογή τι θα προτιμούσες λες? Όπως δουλεύεις μέχρι τώρα ή ένα κανονικό ωράριο όλο τον χρόνο με την κανονική 20-25 ημερών άδεια?
Από περιέργεια ρωτάω σόρι κιόλας!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αν είχες την επιλογή τι θα προτιμούσες λες? Όπως δουλεύεις μέχρι τώρα ή ένα κανονικό ωράριο όλο τον χρόνο με την κανονική 20-25 ημερών άδεια?
Από περιέργεια ρωτάω σόρι κιόλας!
Κοιτα, αν με ρωτουσες περσυ θα σου 'λεγα το δευτερο χωρις καμμια σκεψη. Μη σου πω πως τα βραδια ονειρευομουν πως τα παρατουσα ολα κι εβρισκα μια δουλεια με νορμαλ ωραριο και 700 ευρω το μηνα και την περνουσα ζαχαρη.
Τωρα για να ειμαι ειλικρινεις αν τα παρατησω δεν θα μπορεσω να ανταπεξελθω στους φορους και στα τελη που πρεπει να πληρωσω. Ασε που βρισκεις δουλεια τη σημερον ημερα...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αγαπημένες παραλίες..
Από Ελλάδα το Γαιδουρονήσι (ή Χρυσή) , η Καλογριά στη Χαλκιδική και παρόλο τον κόσμο και τα σκάφη το Ναυάγιο στη Ζάκυνθο.
Από εξωτερικό η Ρινκόν στον Άγιο Δομήνικο

Η Xpu-ha στο Μεξικό να χτυπιέται με το ισλα Μουχέρες

και από Ασία οπωσδήποτε οι Φιλιππίνες , Diniwid , Kota ή Dumaluan , δε μπορώ να επιλέξω:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Πολυ καλες και οι ελληνικες παραλιες...αλλα...

αν ηθελα να ναυαγησω καπου θα ηθελα σ`αυτη τη μη τουριστικη,πεντακαθαρη,διαγευστατη,ζεστη,και ρηχη θαλασσα που εχω κολυμπηση μεχρι σημερα :D



GTS και go2dbeach....ζηλευω...λεμεεεεε....!!!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Go2 μας πεθανες πρωινιατικα!!!!
Οσο για το αλλο θεμα που συζητατε παραπανω ..ειναι οπως εχει συνηθισει καποιος οπως ειπε ο Λορδος.
Και ο καθενας μιλαει συμφωνα με τη δουλεια κ τα βιωματα του.
Καλομαθε η γρια στα συκα (για την αφεντια μου μιλαω ) εκπαιδευτικοι και οι δυο μου γονεις ..το ιδιο και εγω ..οποτε ...
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
kanataki.jpg

αγαπημενη λακωνικη παραλια...:D

fakistra1.jpg

αγαπημενη πηλιορητικη παραλια...:D
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Για δωσε στιγμα για την πρωτη παραλια !
ακρωτηριο μαλεα.....περναμε νεαπολη, περναμε αλλα 2 χωρια προς τα νοτια, φτανουμε τελος δρομου.....εκει υπαρχει ενα απολιθωμενο δασος

ANA-Walking_Greece

εκει βρισκονται 2-3 μικροσκοπικοι κολπισκοι....τον εναν τον βλεπεις στη φωτο...αν ποτε πας προς ελαφονησο/νοτια λακωνια να φροντισεις μια επισκεψη προς τα εκει:D
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Πολύ ωραία φαίνεται mfish!!

Κλεό το σωστό είναι να ανοίξουμε θέματα με παραλίες από διάφορες περιοχές της Ελλάδας για να είναι όλες μαζί μαζεμένες και να τα χρησιμοποιούμε όταν είναι να πάμε διακοπές. Άντε ξεκίνα.
 

kosvik

Member
Μηνύματα
121
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Εγκρεμνοι λευκαδα
κουκουναριες σκιαθος
Εφταλου λεσβος
Παραδεισος Θασος
Σιμος ελαφονησος
Χιλιαδου ευβοια
Κριαριτσι,χαλκιδικη
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
συνεχιζω με παραλιες τις πελοποννησου, αντε και εκει κοντα

voidokoilia.jpg
βοιδοκοιλια

pounta.jpg
λακωνια απεναντι απο ελαφονησο

kaladi.jpg
κυθηρα καλαδι
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Βεβαια ειναι αλλο πραγμα να δουλευεις υπαλληλος το 8ωρο, δεκαωρο, δωδεκαωρο και να 'χεις και τα ΣΚ ή εστω ενα ρεπο τη βδομαδα και 10-15 μερες διακοπες... κι αλλο να δουλευεις απο τις 7π.μ μεχρι τις 12 τα μεσανυχτα καθε μερα, 7 μερες τη βδομαδα χωρις κανενα ρεπο και με παυση μονο 2 ωρες το μεσημερι 2-3 φορες τη βδομαδα. Επι 4 συνεχομενους μηνες και με θερμοκρασιες 30+. Αν δεν το συνηθισεις απο μικρος, δεν παλευεται, στο λεω εκ πειρας...
απολυτα σωστό , και εγω εκ πειρας μιλαω ... και οι 4 μηνες μπορει να γινουν και 6 !! εξαρταται σε ποιο τομεα του τουρισμου δουλευεις ....
το νομισμα εχει παντα 2 οψεις ....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.006
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom