Αυστρία Παρθενικό ταξίδι Ευρώπη - Βιέννη

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Ετσι λεγεται?Εκκλησια των καπουτσινων?Και βρισκεται εκει που εγραψες,Tegetthoffstrasse(οδος ειναι?)
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Τωρα να σου κανω πλακα και να βρισκεται αλλου....δεν νομιζω!!!!Συγκεκριμενα λεγεται Kapuzinerkirche.Tegetthoffstrasse 2 (Strasse=οδος),παραλληλος της Kaerntner Strasse και ο δρομος που συνδεει την Albertinaplatz(Platz=πλατεια) με την Neuer Markt.Aπεναντι βρισκεται η μια εκ των εισόδων του ξενοδοχειου Ambassador -η αλλη ειναι επι της Καertnerstrasse-.Εισοδος ενηλικων 5 Euro.
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
pigi-dikaiou,δεν σου ειπα οτι μου κανεις πλακα,απλα δεν καταλαβα καλα & επειδη οπως εχω ξαναγραψει γραφω αναλυτικα τις πληροφοριες που μαθαινω σε μπλοκ για να μπορεσω να το οργανωσω σωστα.Παντως σ ευχαριστω.
 

GODOFWAR

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
να ρωτησω και εγω κατι...να με συγχωρεσετε αν εχει αναφερθει και πιο πισω..:)...απο νυχτερινη ζωη πως τα παει η βιεννη ?? για λιγες μερες ειναι καλα φανταζομαι...αλλα για να μεινεις εκει καποιους μηνες, σαν ελληνας θα πεσεις σε καταθλιψη ?? η θα βολευτεις???
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
κάτι θα βρεις, ο άνθρωπος μπορεί να ζήσει χωρίς νυχτερινή ζωή ;)
 

GODOFWAR

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
δεν αντιλεγω......αλλα οσο να πεις, για εναν ελληνα και μαλιστα νεο, παιζει σημαντικο ρολο......:)
 

rebellos

Member
Μηνύματα
163
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΝΝΗ
Παιδιά επιβεβαιώνω για 1516! Ωραία μπυραρία... Επίσης πολύ ωραία κοντά στο belvedere , Salmbrau!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
να σου πω, είμαι 3 χρόνια στην Κρακοβία, και μπορώ να πω πως κάλιστα, το πέρασα αυτό, δε έχω κάποιο πρόβλημα.
 

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλιανές άνδεις για σκι!
να ρωτησω και εγω κατι...να με συγχωρεσετε αν εχει αναφερθει και πιο πισω..:)...απο νυχτερινη ζωη πως τα παει η βιεννη ?? για λιγες μερες ειναι καλα φανταζομαι...αλλα για να μεινεις εκει καποιους μηνες, σαν ελληνας θα πεσεις σε καταθλιψη ?? η θα βολευτεις???
Ανάλογα πώς ορίζεις τη διασκέδαση.Αν θέλεις τσιφτετέλια και σπασμένα πιάτα,δεν νομίζω να βρεις.Clubs με μοντέρνα μουσική θα βρεις πάμπολα,και μπυραρίες επίσης να παίζουν καλή μουσική.
 

GODOFWAR

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
θελω να πω, οτι απο αυτα που εχω ακουσει κατα καιρους, η κεντρικη ευρωπη( αυστρια,ελβετια, ισως γερμανια), απο νυχτερινη ζωη, ειναι χιλιομετρα μακρυα απο μας....δεν ειπα οτι θα παω στη βιεννη, να ειμαι στα μπουζουκια καθε βραδυ μεχρι το πρωι, αλλα δεν θα μου αρεσε καθολου να θελω να βγω το βραδυ, και να νιωθω σαν ''φυλακισμενος'' σε σχεση με αυτα με τα οποια μεγαλωσαμε.δεν ξερω αν γινομαι κατανοητος, αλλα π.χ. , θα μου ειναι πολυ δυσαρεστο, αν θα πρεπει να γυρναω σπιτι απο τις 12-1 , γιατι δεν κυκλοφορει ψυχη μετα απο αυτες τις ωρες.....και το ξαναλεω, δεν περιμενω σε καμια περιπτωση να βρω αυτο που γινεται στη ελλαδα......
 

Stathis37

Member
Μηνύματα
137
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Austria Stubaital για ski
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλιανές άνδεις για σκι!
Αρκεί να σου πω ότι είχα πάει Φεβρουάριο του 2011,και Κυριακή πρωί βγήκα να πάρω το τραμ να πάω στο μετρό,στην περιοχή Schottentor στις 06:00 με -8οC κι εκείνη την ώρα έβγαιναν από ένα club εντυπωσιακές πιτσιρίκες (για...πιτσιρίκους δεν κοίταξα,δε με απασχόλησε!!!) από 17-25 ετών,με σορτσάκια,μίνι-ότι έχει απομείνει,και ψυλοτάκουνα.Ιδίως τα ψυλοτάκουνα έδιναν κι έπαιρναν!!!
 

GODOFWAR

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
μαλιστα......δηλαδη απο οτι μου λετε, δεν χρειαζεται να με απασχολει το θεμα...σιγουρα δεν θα κακοπερασω:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.284
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom