Αυστρία Παρθενικό ταξίδι Ευρώπη - Βιέννη

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Εμεις εχουμε κλεισει στο Beethoven Hotel,στο κεντρο της Βιεννης.Εκτος οτι φαινεται πολυ ομορφο,διαβασα καλες κριτικες,βολευει πολυ για τα μεσα μεταφορας,το πρωινο ειναι μεσα στην τιμη & η περιοχη ειναι απ τις καλες της πολης!Μπες για να δεις τιμες την περιοδο που θελεις.
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Για Αυγουστο(3 νυχτες)με πρωινο,290 ευρω(δικλινο).
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Παιδια,εκανα super τελικα που τα εκλεισα(αεροπορικα+ξενοδοχειο)τωσο νωρις!Τωρα που κοιταξα τιμες,δεν υπαρχει πια η πτηση που εκλεισα αλλα με αλλες εταιριες την συγκεκριμενη μερα που ηθελα εχει περισσοτερο απ τα διπλα χρηματα & το ξενοδοχειο εχει ανεβασει τιμη!
 

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλησπερα!!! Σε 2 μερες φευγω για βιεννη!! Προκειται για το πρωτο ταξιδι μου στο εξωτερικο που καταφερα να οργανωσω μονη μου χαρη στις δικες σας πληροφοριες!!! Αγχωνομαι λιγακι βεβαια αν θα τα καταφερω εξισου κ εκει...;) Θα ηθελα να κανω τις τελευταιες μου ερωτησεις λοιπον:
1)Για τις μερες που θα ειμαι εκει στην οπερα εχει werther(νομιζω του goethe ειναι), der rosenkavalier(strauss), juwelen(μπαλεττο). τι προτεινετε απο αυτα?σκεφτομαι οτι θα εχει ενδιαφερον το τελευταιο κ βρηκα οικονομικα εισιτηρια με 25ευρω.
2)Για Μπρατισλαβα αν θελω να παω με ποταμοπλοιο πρεπει να κλεισω νωριτερα η γινεται εκεινη τη στιγμη? ισχυει οτι πας κ melk k krem με ποταμοπλοιο μεσω Δουναβη? Ειναι ωραια αυτα τα 2?
3)Τα μουσεια τι ωρα κλεινουν?
4)Αξιζει μια βολτα baden κ μαγιερλιγκ?μεσα σε 4 μερες βεβαια δεν ξερω αν γινονται ολα...
5)Απο παρκα εχω βρει: donanpark,altedonan,staatpark,burggarden,volkgarden.ξερετε κατι αλλο?
6)Επιτρεπεται να γυρνας στο κεντρο της πολης με ποδηλατο?
7)Εχει παει καποιος τετοια εποχη περιπου ωστε να ξερει πανω κατω καιρικες συνθηκες?Δεν ξερω ουτε τι ρουχα να παρω για εκει...
Ευχαριστω πολυ!!!! Οποιος ξερει κατι απο αυτα ας μου απαντησει γιατι οι μερες πλησιαζουν.....
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
1)Για τις μερες που θα ειμαι εκει στην οπερα εχει werther(νομιζω του goethe ειναι), der rosenkavalier(strauss), juwelen(μπαλεττο). τι προτεινετε απο αυτα?σκεφτομαι οτι θα εχει ενδιαφερον το τελευταιο κ βρηκα οικονομικα εισιτηρια με 25ευρω.
Το έργο Werther του συνθέτη Jules Massenet είναι βασισμένο πάνω στη νουβέλα Die Leiden des jungen Werthers του Γκαίτε. Το δεύτερο, Ο Ιππότης με το ρόδο, είναι του Richard Georg Strauss και η τελευταία παράσταση που σε ενδιαφέρει είναι μια παράσταση με χορό πάνω σε μουσική των: Franz Schubert, Johann Sebastian Bach, Johannes Brahms και Igor Strawinski. Κατά τη γνώμη μου, το τελευταίο θα σου "κάτσει" πιο καλά, ιδιαίτερα αν δεν είσαι συνηθισμένη σε αυτού του είδους τη μουσική.
 

dimitra_tg

Member
Μηνύματα
128
Likes
12
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Ευχαριστω παρα πολυ bahari!!! Μαλλον εκει θα καταληξω οπως ειπες!
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ξέρετε αν η όπερα της Βιέννης έχει παραστάσεις τον Ιούλιο;Γιατί στο site μου δίνει παραστάσεις μέχρι Ιούνιο και μετά Σεπτέμβρη.

Θα μείνουμε στο Intercity hotel και μετά απο τη Βιέννη θα πάμε Βουδαπέστη οπότε μας συμφέρει να πάρουμε το τρένο απο το Westbanhof ή να πάμε με λεωφορείο;Να κλείσουμε εισιτήρια με τρένο απο τώρα αν πάμε μ'αυτό;
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Thanasisu2 ξέρεις που μπορώ να βρω τις παραστάσεις του Ιουλίου;Ξέρεις αν το τρένο δέχεται συναλλαγή με προπληρωμένη;
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
για παραστάσεις δε ξέω, και το τρένο δέχεται
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom