Γαλλία Παρισι το καλοκαιρι!!!Βοηθεια....

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
Αλλο ενα θεμα για Παρισι και απο μενα..Το ξερω οτι εχετε γραψει πολλα αλλα ειναι πραγματικα πολλααα...Ελπιζουμε να παμε τον ιουλιο,θα μου πειτε νωρις ειναι ακομα αλλα θα ηθελα να βγαλω τα αναγκαια εξοδα(στο περιπου) για να ξερω ποσα να υπολογιζω...οποια βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη...ξενοδοχειο και πτησεις μαλλον θα τα κλεισουμε απο πρακτορειο αλλα μετα απο εκει??Διαβασα για καποιες καρτες που συμπεριλαμβανουν μεταφορα απο και προς αεροδρομιο και μετα αναλογα τις ζωνες..ποια θεωρειται οτι ειναι καλυτερη??orange ή visitparis??
με ενδιαφερει να μπορουμε να παμε disneyland μονμαρτη και στις βερσαλλιες..
Σιγουρα ειναι για ολες τις ζωνες αλλα ποια ειναι καλυτερη?

Υ.Γ. σορυ αν σας κουρασα.... thanks!!:lol:
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Βρε συ... γιατί να τα κλείσεις με πρακτορείο και να πληρώσεις τόσα χρήματα παραπάνω;! Είναι κρίμα, αλλά αν νομίζετε ότι είναι κόπος να το ψάξετε μόνοι σας, τότε οκ.
Πάντως, σε ενημερώνω ότι η easyjet σίγουρα θα δίνει και κάποια φθηνά.
Το ξενοδοχείο θα είναι οπωσδήποτε ακριβό, γιατί το Παρίσι είναι ακριβό ούτως ή άλλως.
 

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
Θα κλεισουμε με πρακτορειο γιατι ο φιλος μου δεν θελει να ταξιδευουμε με low cost εταιρειες,προτιμαει να δωσουμε 50 ευρω παραπανω και γιατι ενα καλο ξενοδοχειο(3 αστερων το λιγοτερο) ειναι πολλα τα λέφτα για να το κλεισουμε μονοι μας.οποτε καταφευγουμε στην λυση του πρακτορειου.Αλλωστε ετσι ειχαμε κλεισει και για το Λονδινο και ειχαμε μεινει πολυ ευχαριστημενοι...:p:p
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Ένα καλό ξενοδοχείο μπορεί να το βρείτε στην ίδια ή και χαμηλότερη τιμή μόνοι σας. Μπορεί ο πράκτορας να παίρνει απευθείας χαμηλότερη τιμή αλλά στο μεταπουλά ακριβότερα αρκετές φορές, ειδικά αν δεν είναι ένα από τα άμεσα συνεργαζόμενα. Τώρα αν εννοείτε για γκρουπ, τα ξενοδοχεία που διαλέγουν στο Παρίσι είναι κάτι άχαρα της δεκαετίας του 70, τις περισσότερες φορές γύρω από τον περιφερειακό.
 

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
οχι δεν εννοω ομαδικο.Θα μας κλεισουν μονο τα αεροπορικα και το ξενοδοχειο..ολα τα αλλα δικη μας υποθεση και μαλιστα δυσκολη!!!!!!!!!!!!
 

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Γεια σου nouli,

Θα πάω και εγώ Παρίσι τον Ιούλιο και έκλεισα με easyjet εισιτήρια στα 77ευρώ με επιστροφή από Θεσσαλονίκη. Δεν νομίζω ότι θα βρεις τέτοια τιμή σε άλλη εταιρεία.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.446
Likes
4.449
Ένα καλό ξενοδοχείο μπορεί να το βρείτε στην ίδια ή και χαμηλότερη τιμή μόνοι σας. Μπορεί ο πράκτορας να παίρνει απευθείας χαμηλότερη τιμή αλλά στο μεταπουλά ακριβότερα αρκετές φορές, ειδικά αν δεν είναι ένα από τα άμεσα συνεργαζόμενα. Τώρα αν εννοείτε για γκρουπ, τα ξενοδοχεία που διαλέγουν στο Παρίσι είναι κάτι άχαρα της δεκαετίας του 70, τις περισσότερες φορές γύρω από τον περιφερειακό.
Αυτό που λες ισχύει ορισμένες φορές, αλλά όχι πάντοτε... Μπορεί το πρακτορείο με το οποίο μίλησε να συνεργάζεται με κάποιο καλό ξενοδοχείο και ίσως σε συμφέρουσα τιμή!
Ορισμένα ξενοδοχεία τα οποία μέσω πρακτορείου είναι προσιτά, αν τα κλείσει κανείς μόνος του οι τιμές είναι απλησίαστες...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Γεια σου nouli,

Θα πάω και εγώ Παρίσι τον Ιούλιο και έκλεισα με easyjet εισιτήρια στα 77ευρώ με επιστροφή από Θεσσαλονίκη. Δεν νομίζω ότι θα βρεις τέτοια τιμή σε άλλη εταιρεία.
Καλά να πάθεις... τρεις ώρες με την Easy... μπρρρρ...
 
Μηνύματα
151
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Ταιβαν!
Ταξίδι-Όνειρο
Las Vegas
Ποσες μερες θα μεινεις?

Αν μεινεις κανα 5ημερο, θες οπωσδηποτε μια ολοκληρη μερα στην Disneyland και αλλη μια μερα για Bερσαλλιες... για να τα ευχαριστηθεις. Τις αλλες μερες θα συνδιασεις, Αιφελ,αψιδα,παναγια,μονμαρτη, γκαλερυ, λουβρο, οπερα, πινακοθηκη και οπωσδηποτε LA DEFENCE.

Yπολογισε με εισητηρια μετρο, εξοδα για αξιοθετα, φαγητα, καφεδες, νερο (ακριβο) περιπου στα 60-70 την ημερα.
Δεν σου εβαλα μεσα μπιχλιμπιδια που θα παρεις.

Εγω παντως τα γυρισα ολα αυτα που σου ειπα μεσα σε 2 μερες πλην disneyland
 

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
sorry κιολας αλλα τοσα λιγα?Ελεγα οτι θα βγαινουν παραπανω απο 100 την ημερα μεσα σε ολα αυτα που λες...Εσυ τι καρτα ειχες βγαλει??
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.162
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ποσες μερες θα μεινεις?

Αν μεινεις κανα 5ημερο, θες οπωσδηποτε μια ολοκληρη μερα στην Disneyland και αλλη μια μερα για Bερσαλλιες... για να τα ευχαριστηθεις. Τις αλλες μερες θα συνδιασεις, Αιφελ,αψιδα,παναγια,μονμαρτη, γκαλερυ, λουβρο, οπερα, πινακοθηκη και οπωσδηποτε LA DEFENCE.

Yπολογισε με εισητηρια μετρο, εξοδα για αξιοθετα, φαγητα, καφεδες, νερο (ακριβο) περιπου στα 60-70 την ημερα.
Δεν σου εβαλα μεσα μπιχλιμπιδια που θα παρεις.

Εγω παντως τα γυρισα ολα αυτα που σου ειπα μεσα σε 2 μερες πλην disneyland
1. Σιγα μην παει 5 μερες Παρισι και φαει μια μερα στις Βερσαλλιες, καλυτερα να μιην παει.
2. 60-70 θελει μονο για τρενο και εισοδο στη disneyland. Τις αλλες μερες ειναι καλα 60-70 ευρω, OK.
 
Μηνύματα
151
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Ταιβαν!
Ταξίδι-Όνειρο
Las Vegas
Εννοειται χωρις την Disneyland.

Το εισητηριο στην Disneyland εχει 53? εγω εκει το αφησα...

Εγω εκανα 5 ωρες και ετρεχα σα τρελος.... γιατι ειχα πτηση το απογευμα...
Αξιζει να κατσεις λιγο παραπανω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
885.978
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom