Γαλλία Παρισι-Disneyland

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
παιδια γνωριζει καποιος πως μπορω να βρω τις τιμες των ξενοδοχειων του παρκου σε τιμες ευρω?

Στο επισημο site στην αρχικη σελιδα πατας χωρα επιλογης Ελλαδα και στα βγαζει στα Ελληνικα και σε Ευρω..κρατηση δεν μπορεις να κανεις γιατι δεν ξερω και εμενα μου την εχει δωσει και ψαχνω τουριστικο για να κλεισω εισητηρια και ξενοδοχεια! Αν εχει κανενας καμμια ιδεα ας με διαφωτισει!!
 

markoniko

Member
Μηνύματα
48
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Βερονα, Βενετια
Αφού το πρόγραμμά σου περιλαμβάνει Eurodisney τότε συμφέρει να μείνεις μέσα στο συγκρότημα (σχετικά φτηνά καταλύματα και δίπλα στο πάρκο) . Δεδομένου δε ότι το ξενοδοχείο θα το χρησιμοποιήσεις μόνο για ύπνο (ειδικά αν πας μόνο για 1 ημέρα) μην φοβηθείς να προτιμήσεις και ένα απο τα "φτηνά" ξενοδοχεία του συγκροτήματος (είναι καθαρά και απλά δεν σου προσφέρουν πολυτέλειες που ούτως ή άλλως λόγο της κούρασης δεν θα απολαύσεις στα υπόλοιπα ξενοδοχεία).
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Αφού το πρόγραμμά σου περιλαμβάνει Eurodisney τότε συμφέρει να μείνεις μέσα στο συγκρότημα (σχετικά φτηνά καταλύματα και δίπλα στο πάρκο) . Δεδομένου δε ότι το ξενοδοχείο θα το χρησιμοποιήσεις μόνο για ύπνο (ειδικά αν πας μόνο για 1 ημέρα) μην φοβηθείς να προτιμήσεις και ένα απο τα "φτηνά" ξενοδοχεία του συγκροτήματος (είναι καθαρά και απλά δεν σου προσφέρουν πολυτέλειες που ούτως ή άλλως λόγο της κούρασης δεν θα απολαύσεις στα υπόλοιπα ξενοδοχεία).
εννοεις τα ξενοδοχεια διπλα στα παρκα?εχω κανει κρατησει σε ενα (kyriad ) και μαλλον εκει θα καταληξω γιατι, οπως αναφερεται και παραπανω, με τα ξενοδοχεια του παρκου δε βγαζω ακρη!!
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Βολευτηκαμε απο ξενοδοχειο..βρηκαμε ενα μεσα στο παρκο γιατι θα εχουμε και τα παιδια και θελουμε οι αποστασεις να ειναι κοντινες για ο,τι χρειαστει!:)
 

nontas

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Καλημέρα παιδιά!
Μια ερώτηση και απο μένα μιασ και φαίνεται να το κατέχετε το θέμα με τα εισητήρια για την disneyland.
Φευγω Σάββατο πρωί για Παρίσι, δηλαδή σε 3 μέρεσ απο σήμερα. Αν κλείσω τα εισητήρια μέσω internet (αφου παρέχει και κάποια έκπτωση) θα προλάβουν να μου τα στείλουν ηλεκτρονικά μέχρι την παρασκευή? Για να μπορέσω να τα εκτυπώσω και να τα έχω μαζί μου.
Και μια δεύτερη ερώτηση...Αν δεν κλείσω εισητηρία μέσω internet μπορω να τα αγοράσω απο κάποιο σημείο του Παρισιού, καποιο κατάστημα ίσως εκτός απο τα εκδοτήρια στην disneyland?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

maria84

Member
Μηνύματα
90
Likes
42
Τη στιγμή που θα κλείσεις ηλεκτρονικά το εισητήριό σου,θα σου έρθει απευθείας στο mail σου η επιβεβαίωση της κράτησης.Να περάσεις τέλεια:)
 

stathisg

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλώς σας βρήκα , είμαι νεος στο φόρουμ, θα ήθελα λιγάκι την βοήθεια στο παρακάτω :
Σε μελλοντικό ταξίδι στην Disneyland Παρίσι με παιδιά σκεφτόμαστε την προμήθεια αγορά των εισητηρίων διαδικτυακά. Ομως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι τα εισητήρια για τα παιδιά, λόγω μη επιθυμίας μας να ανέβουμε στα θεάματα ως ενηλικοι.
Το ερώτημα είναι μπορεί κανείς να μπεί στα πάρκα μόνο με τα εισητήρια των παιδιών και να μην χρησιμοποιεί τα θεάματα;
Είναι δυνατόν σε περίπτωση που απαιτείτε παρουσία ενήλικου να πάρει μόνο ο ένας γονέας εισητήριο;
Τέλος είδα ότι καλό ειναι για δυο ημέρες να πάρει κανείς το εισητήριο για τα 2 πάρκα . Απόψεις - εμπειρίες ;

Ευχαριστώ προκαταβολικά;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τα εισιτήρια είναι για την είσοδο στο πάρκο, επομένως η απάντηση στην ερώτησή σου αν μπορείς να πάρεις εισιτήριο μόνο για τα παιδιά, είναι όχι.

Τώρα αν μείνεις 2 μέρες καλό είναι να πάρεις τίκετ και για τα 2 πάρκα, ναι.
 

stathisg

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Αρα θες δεν θες πρέπει να παίξεις ;)
Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
Αξίζει τελικά να τα κλείσει κανείς Online ? και μάλιστα φέτος έχουν κάποια εισητήρια εορταστικα των 20νομίζω ετών... έχει κανείς εμπειρία;
 

ELGEO2

Member
Μηνύματα
732
Likes
693
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
πέρασμα καρακορουμ
τα εισιτηρια ειναι για την εισοδο σας στο παρκο οπως αναφερθηκε πιο πανω .η εκταση των παρκων ειναι μεγαλη και αξιζει να τα επισκεφθειτε ολα ..μην μπερδευτεις και πιστεψεις οτι ειναι το λουνα παρκ της γειτονιας μας. εκει πραγματικα χανεσαι στα πολλλλα παιχνιδια και στα υπεροχα παρκα . ολοι γινονται παιδιά και δεν σταματουν να παιζουν και να ανεβαινουν σε οτιδηποτε παιχνιδι υπαρχει ...πιστεψε με οτι εσυ θα ανεβεις σε περισσοτερα παιχνιδια απο τα παιδιά σου και εσυ τελικα θα το χαρεις περισσσσοτερο απο τα παιδια σου ..εκει δεν υπαρχουν ηλικιες . εκει ειναι ολοι παιδια ανεξαρτητως ηλικιας ...καλα να περασετε ..
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Το ερώτημα είναι μπορεί κανείς να μπεί στα πάρκα μόνο με τα εισητήρια των παιδιών και να μην χρησιμοποιεί τα θεάματα;
Είναι δυνατόν σε περίπτωση που απαιτείτε παρουσία ενήλικου να πάρει μόνο ο ένας γονέας εισητήριο;
Τέλος είδα ότι καλό ειναι για δυο ημέρες να πάρει κανείς το εισητήριο για τα 2 πάρκα . Απόψεις - εμπειρίες ;
Δεν έχω ακούσει ποτέ για κάτι τέτοιο που αναφέρεις με τα εισιτήρια .Ρίξε μια ματιά και εδώ
ειδικές προσφορές
αν υπήρχε τέτοια δυνατότητα λογικά θα την αναφέραν άσε που εγώ δεν βλέπω ούτε καν έκπτωση να υπάρχει στους γονείς.και τα 2 πάρκα μου άρεσαν πάντως.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.897
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom