Γαλλία Παρισι-Disneyland

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
annoulita100 said:
Η τιμή καλή είναι,το θέμα είναι πως δεν προλαβαίνεις να γυρίσεις και τα 2 πάρκα σε 1 ημέρα.
Εξαρτάται τι θέλει να δει κανείς. Αν θέλει να πάει σε όλα σαφώς και δεν προλαβαίνει, αλλά αν κάνει επιλογή ορισμένων μια χαρά θα προλάβει. Και τα δύο τα πάρκα είναι φοβερά.
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
317
Likes
753
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδόρ
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Εξαρτάται τι θέλει να δει κανείς. Αν θέλει να πάει σε όλα σαφώς και δεν προλαβαίνει, αλλά αν κάνει επιλογή ορισμένων μια χαρά θα προλάβει. Και τα δύο τα πάρκα είναι φοβερά.
Δίκιο έχεις όπως το θέτεις αλλά πρέπει να ληφθεί στα υπόψην και ο κόσμος που πιθανόν να έχει(και αυτό εξαρτάται από τη μέρα και την περίοδο που θα επιλέξει να πάει).
 

evi_kpln

Member
Μηνύματα
50
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Εξαρτάται τι θέλει να δει κανείς. Αν θέλει να πάει σε όλα σαφώς και δεν προλαβαίνει, αλλά αν κάνει επιλογή ορισμένων μια χαρά θα προλάβει. Και τα δύο τα πάρκα είναι φοβερά.
Όντως εξαρτάται τι θέλει να δει κανείς.. Για απλή βόλτα με είσοδο στα βασικά και φυσικά χωρίς τις τεράστιες ουρές που λογικά θα υπάρχουν σε medium-high season άνετα γυρίζεται.. I did it χωρίς τα πολύ risky παιχνίδια γιατί δεν είναι το φόρτε μου, μήνα Φεβρουάριο..
 

dianaeman

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
την ημερομηνια που πηγα(και σου ειπα συγκεκριμενες ημερες 5 ημερες στα μεσα φεβρουαριου )ισχυε αυτο που σου ειπα.το εκανα εγω!το ειπα ωστε να βοηθησω.εγραψα επισης οτι δε γνωριζω για ποσο θα ισχυει.οποτε μη ριχνεις τα βαρη σ εμενα φιλε μου.βαλτα με αυτους!:roll:
 

leetsi

Member
Μηνύματα
26
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
την ημερομηνια που πηγα(και σου ειπα συγκεκριμενες ημερες 5 ημερες στα μεσα φεβρουαριου )ισχυε αυτο που σου ειπα.το εκανα εγω!το ειπα ωστε να βοηθησω.εγραψα επισης οτι δε γνωριζω για ποσο θα ισχυει.οποτε μη ριχνεις τα βαρη σ εμενα φιλε μου.βαλτα με αυτους!:roll:

Το θέμα έχει λήξει. Προφανώς το έκανες για να βοηθήσεις αλλά αυτό δε σημαίνει ότι, δεν ήταν λάθος αυτό που έγραψες.
Αν κοιτάξεις τα μηνύματά σου, έγραψες ότι η προσφορά ισχύει μέχρι τέλος Μαρτίου. Εκεί υπήρξε το θέμα καθώς υπήρξε απάντηση σε αυτό την οποία δεν είδα και έμεινα στα λεγόμενά σου. Δεν είναι θέμα να τα βάλω με κάποιον ή να ρίξω βάρος. Ότι έγινε έγινε ούτως ή άλλως. ΞΑΝΑΕΙΠΑ, ότι εγώ φταίω πρωτίστως που δεν έλεγξα καλύτερα το αν κάποιος γράφει ανακρίβειες ή αλήθειες. :rolleyes:
 

tsico

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Disney Hotels

Καλησπέρα στην παρέα και από μένα,
Ξέρει κάποιος να μου πεί εάν μπορώ να κλείσω διαμονή σε ξενοδοχείο της Disneyland κάνοντας κράτηση με αγγλική διεύθυνση (που ανήκει σε φίλο μου Έλληνα που διαμένει Λονδίνο);
Το ρωτάω επειδή η διαφορές στις τιμές είναι τεράστιες, αλλά και επειδή απ' ότι είδα στη φόρμα της κράτησης δεν ζητάνε ιθαγένεια (nationality) του πελάτη αλλά χώρα διαμονής (country).

Ξέρει κάποιος αν γίνεται;
Ευχαριστώ προκαταβολικά
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.162
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν πολυκαταλαβα γιατι εχει διαφορα στην τιμη αναλογα με τη χωρα διαμονης, αλλα γιατι να μην μπορεις; Σαμπως θα σου ζητησουν λογαριασμο ηλεκτρικου να δουν που μενεις; Οποια διευθυνση θες βαζεις. Αμα λαχει βαλε και στο Σουδαν.
 

tsico

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Δεν πολυκαταλαβα γιατι εχει διαφορα στην τιμη αναλογα με τη χωρα διαμονης, αλλα γιατι να μην μπορεις; Σαμπως θα σου ζητησουν λογαριασμο ηλεκτρικου να δουν που μενεις; Οποια διευθυνση θες βαζεις. Αμα λαχει βαλε και στο Σουδαν.
Κι' όμως εάν προσπαθήσεις να κάνεις κράτηση επιλέγοντας χώρα UK, θα δεις πως χρεώνει σχεδόν μισή τιμή απ' ότι θα χρέωνε εάν την έκανες επιλέγοντας ως χώρα Ελλάδα ή Κύπρο!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Κι' όμως εάν προσπαθήσεις να κάνεις κράτηση επιλέγοντας χώρα UK, θα δεις πως χρεώνει σχεδόν μισή τιμή απ' ότι θα χρέωνε εάν την έκανες επιλέγοντας ως χώρα Ελλάδα ή Κύπρο!
Απο πιο σαιτ κλεινεις το ξενοδοχειο?Τοσο πολυ?
Μηπως,μπερδευεις λιρες με ευρω?
Και παλι δεν ειναι μιση τιμη....
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.162
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δικιο εχει, η εκδοση της σελιδας αν επιλεξεις Ελλαδα σου βγαζει πιο ακριβες τιμες απο τις τιμες αν επιλεξεις uk. Αλλα μπορεις να βαλεις ο,τι θες...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
αχ παιδια γύρισαααα!Ευτυχώς δεν χιόνισε όταν ήμουν εκεί απολαυσα και τη disney, δεν είχε υπερβολικό κόσμο και ειλικρινά το χαρηκα καλυτερα και απο παιδι, ναι ναι καθε φορα σκεφτομουν μηπως πασχω απο καρδια και μεινω εκει στα σκοταδια καθως το αναφερουν παντου..αν εχεις προβληματα υγειας μπλα μπλα μπλα..
το walt disney studio ειναι οτι πρεπει για τις ηλικιες μας, το αλλο μονο καναδυο εχει που προσφερουν συγκινησεις.
 

christina kot

Member
Μηνύματα
51
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Έχω βρει εισητηρια 59ε μεσω internet για disneyland.. να τα κλείσω ή υπάρχει περιπτωση να βρω στα καταστήματα που υπάρχουν στο Παρίσι πιο φθηνά?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
885.966
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom