Γαλλία Παρισι-Eurodisney

Vaggosgr

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας, έχω αρχίσει να σχεδιάζω το ταξίδι μου στο Παρίσι που θα κάνω τον Ιουλίου και θα ήθελα κάποια βοήθεια/συμβουλές.

Όσο αφορά το ξενοδοχείο έχω βρει ένα πολύ φθηνό, είναι στο κέντρο και η τιμή του είναι στα 210 ευρό, 5 βράδια, δίκλινο.

Τα αεροπορικά είναι 153 ευρό.

θα ήθελα να με βοηθήσετε με τα εισιτήρια της disneyland, βρήκα για 1 πάρκο - 1 μέρα ότι είναι 65 το άτομο αλλά λέει ότι πρέπει να το κλείσεις ένα χρόνο πριν. Τι γίνεται άμα το κλείσω τώρα? κατά πόσο θα ανέβει το κόστος του?

Και τέλος θα ήθελα να μου πείτε κάποια μέρη που αξίζουν να επισκεφτώ (εκτός από τον πύργο του Eiffel και το μουσείο του Louvre).

Ευχαριστώ! :)
 
Last edited:

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ταξίδι-Όνειρο
USA roadtrip
θα ήθελα να με βοηθήσετε με τα εισιτήρια της disneyland, βρήκα για 1 πάρκο - 1 μέρα ότι είναι 65 το άτομο αλλά λέει ότι πρέπει να το κλείσεις ένα χρόνο πριν. Τι γίνεται άμα το κλείσω τώρα? κατά πόσο θα ανέβει το κόστος του?

Και τέλος θα ήθελα να μου πείτε κάποια μέρη που αξίζουν να επισκεφτώ (εκτός από τον πύργο του Eiffel και το μουσείο του Louvre).

Ευχαριστώ! :)
Καλησπερα! Εγω εκλεισα χθες εισιτηρια για Disneyland απο το http://www.fnactickets.com με 44 ευρω/ατομο για 1 παρκο, 1 ημερα.
Για αξιοθεατα δεν ξερω ποια αξιζουν αλλα θα σου πω σε ποια θα παω εγω..
Notre Dame-Saint Chapelle-Κηποι Λουξεμβουργου-Musee d'Orsay-Μονμαρτη- Πανθεον (πιθανον..)- και σε ολες τις λεωφορους/αψιδες/πλατειες κλπ που αξιζει να περπατησεις.. Αν εχει κανεις να προσθεσει κατι αξιοσημειωτο (ή και να αφαιρεσει, γιατι οχι; ) ειναι ευπροσδεκτος...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Όσο αφορά το ξενοδοχείο έχω βρει ένα πολύ φθηνό, είναι στο κέντρο και η τιμή του είναι στα 210 ευρό, 5 βράδια, δίκλινο.
Αν βρηκες τετοιο πραγμα εισαι πολυ κωλοφαρδος. Αν και υποψιαζομαι πως ειτε δεν κανει "μονο" 42€ τη βραδια, ειτε δεν ειναι ξενοδοχειο.

Και τέλος θα ήθελα να μου πείτε κάποια μέρη που αξίζουν να επισκεφτώ (εκτός από τον πύργο του Eiffel και το μουσείο του Louvre).
Συγγνωμη αλλα ειναι ακομα σε αυτα τα 2 αξιοθεατα εχεις πολυ δρομο και διαβασμα. Το καλο ειναι πως εχεις πολυ χρονο. Διαβασε λοιπον και τα ξαναλεμε.

Με τα εισιτηρια με μπερδεψες. Γιατι πρεπει να τα αγορασεις 1 χρονο πριν; C'est pas raisonnable!
 

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ταξίδι-Όνειρο
USA roadtrip
Με τα εισιτηρια με μπερδεψες. Γιατι πρεπει να τα αγορασεις 1 χρονο πριν; C'est pas raisonnable!
Αν θυμαμαι καλα, τα εισιτηρια απο την επισημη ιστοσελιδα ισχυουν για 1 χρονο απο την ημερομηνια αγορας και οχι για ΜΕΤΑ απο 1 χρονο.. Μαλλον μπερδευτηκες Vaggosgr
 

harmim

Member
Μηνύματα
56
Likes
9
Καλησπερα! Εγω εκλεισα χθες εισιτηρια για Disneyland απο το http://www.fnactickets.com με 44 ευρω/ατομο για 1 παρκο, 1 ημερα.
Για αξιοθεατα δεν ξερω ποια αξιζουν αλλα θα σου πω σε ποια θα παω εγω..
Notre Dame-Saint Chapelle-Κηποι Λουξεμβουργου-Musee d'Orsay-Μονμαρτη- Πανθεον (πιθανον..)- και σε ολες τις λεωφορους/αψιδες/πλατειες κλπ που αξιζει να περπατησεις.. Αν εχει κανεις να προσθεσει κατι αξιοσημειωτο (ή και να αφαιρεσει, γιατι οχι; ) ειναι ευπροσδεκτος...
Να σε ρωτησω αν αυτα τα εισητηρια ειναι οκ?Για ποιο λογο ειναι φθηνοτερα?Τα χρησιμοποιησες?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.017
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Να σε ρωτησω αν αυτα τα εισητηρια ειναι οκ?Για ποιο λογο ειναι φθηνοτερα?Τα χρησιμοποιησες?
Επειδή είχα τους ίδιους ενδοιασμούς με σένα τα έκλεισα απο το γαλλικό site της disneyland με τα ίδια λεφτά με το fnac και ησύχασα!
Χρησιμοποίησε το google translate και στο πεδίο που λέει διεύθυνση, επειδή πρέπει υποχρεωτικά να βάλεις τόπο κατοικίας Γαλλίας, βάλε την διεύθυνση του ξενοδοχείου σου.
Τα φθηνά (mini) ισχύουν μόνο για καθημερινές, τα μεσαία για σ-κ και τα ακριβά για περιόδους γιορτών και αργιών. Διάβασε όρους...
https://www.booktickets.disneylandp...vld=1&ecmp=n&affid=SECUTIX&tduid=32454335543R
 

Fanula

Member
Μηνύματα
89
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
NYC
Ταξίδι-Όνειρο
USA roadtrip
Επειδή είχα τους ίδιους ενδοιασμούς με σένα τα έκλεισα απο το γαλλικό site της disneyland με τα ίδια λεφτά με το fnac και ησύχασα!
Χρησιμοποίησε το google translate και στο πεδίο που λέει διεύθυνση, επειδή πρέπει υποχρεωτικά να βάλεις τόπο κατοικίας Γαλλίας, βάλε την διεύθυνση του ξενοδοχείου σου.
Τα φθηνά (mini) ισχύουν μόνο για καθημερινές, τα μεσαία για σ-κ και τα ακριβά για περιόδους γιορτών και αργιών. Διάβασε όρους...
https://www.booktickets.disneylandp...vld=1&ecmp=n&affid=SECUTIX&tduid=32454335543R
Που ακριβως βρηκες εισιτηρια στο επισημο site σε ιδια τιμη με το fnac?? Αυτα που βλεπω εγω εχουν διαφορα περι τα 20ευρώ...
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.017
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Που ακριβως βρηκες εισιτηρια στο επισημο site σε ιδια τιμη με το fnac?? Αυτα που βλεπω εγω εχουν διαφορα περι τα 20ευρώ...
Αν θα μπεις στο γαλλικό site, το link που σου εδωσα, η τιμή ειναι ακριβότερη μονο κατα 1€. Αν μπεις στο ελληνικό ή οποιοδήποτε άλλο, ειναι 20€ ακριβότερα γιατί δε σου βγάζει τα "mini" τύπου εισιτήρια, βγάζει μονο τα ακριβά.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
556
Likes
446
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Οταν κλεινεις μεσω του γαλλικου. αγγλικου κλπ site βαζεις την οδο και πολη σου κανονικα και χωρα αφηνεις τη Γαλλια,Ην.Βασιλειο κ.ο.κ. Αυτη ηταν η επισημη απαντηση τους και ετσι εκλεισα κι εγω.


Για καθε απορια υπαρχει chat online που βγαινει και σου απανταει καποιος.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.560
Likes
4.017
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Οταν κλεινεις μεσω του γαλλικου. αγγλικου κλπ site βαζεις την οδο και πολη σου κανονικα και χωρα αφηνεις τη Γαλλια,Ην.Βασιλειο κ.ο.κ. Αυτη ηταν η επισημη απαντηση τους και ετσι εκλεισα κι εγω.


Για καθε απορια υπαρχει chat online που βγαινει και σου απανταει καποιος.
Μπράβο! Τα κατάφερες δηλαδή έτσι; Καλά, αν ειναι το όνομα σωστό, ότι διεύθυνση κ να βάλεις δεν έχει σημασία. Στο εισιτήριο μονο το όνομα φαίνεται...
 
Μηνύματα
7
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
υπερσιβηρικός
Καλησπέρα σχεδιάζω να πάω Παρίσι διάβασα πολλά πιο πάνω αλλά έχω μπερδευτεί θα μπορούσε κάποιος να μου πει εν συντομία τι συμφέρει για την disneyland?Μπορώ να αγοράσω εκεί απευθείας εισιτήριο?Ξέρετε πόσο κοστίζει ή γενικά που μπορώ να μάθω τιμές?γιατί έχω βρει πολλά site και άκρη δεν έβγαλα....Επιπλέον για όσους έχουν επισκεφτεί το Παρίσι τι προτείνετε να δω και να επισκεφτώ?Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom