Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
παιδιά καλησπέρα σας!
θα μπορούσατε αν δεν σας κάνει κόπος να πείτε την άποψη σας και για το δικό μας ξενοδοχείο?
θα επισκεφτούμε το Παρίσι 3-10 Μαρτίου
http://www.booking.com/hotel/fr/res...cid=4;origin=disamb;srhash=3656249515;srpos=1
Μας βγαίνει στα 380 (μαζί με τους φόρους) για 7 βράδια ! Από ότι είδα στο google είναι στα 100 μέτρα από το μετρό . Επίσης έχει και super market κοντά αλλά και mcdonalds για πιο οικονομική μάσα :p !

από αυτά που διάβασα στο post το 11ο διαμέρισμα θεωρείτε καλή περιοχή! Απλά επειδή δεν μπορώ να προσανατολιστώ ακόμα πολύ καλά θα με βοηθούσε πολύ η άποψη σας ! :))))

υ.γ: η βαθμολογία του δεν είναι πολύ μεγάλη αλλά τα αρνητικά που γράφουν οι πιο πολλοί είναι ότι δεν έχει ανσανσέρ και το μπάνιο είναι μικρό! Κάτι που εμάς δεν μας ενοχλεί και πολύ :D
Ευχαριστώ και πάλι!
Καλημέρα!
Η περιοχή μια χαρά μου φαίνεται, το μετρό που είναι δίπλα μεγάααλο πλεονέκτημα και όσον αφορά την τιμή πολύ καλή για Παρίσι! Βέβαια δικαιολογείται η χαμηλή τιμή διότι όλο το δωμάτιο είναι λίγο μικρουτσικο (11 τ.μ.) και όχι μόνο το μπάνιο. Αν το θέλετε απλά για ένα ύπνο είναι μια χαρά! Μην χάσετε το κοιμητηριο Pere Lachaise, είστε σχεδόν δίπλα!! Επίσης αν πας Παρίσι γνωμη μου είναι να μην φας Mc Donalds... κριμα είναι! Αν θέλεις κάτι οικονομικό όλο και κάποιο φούρνο θα βρεις για να πάρεις ένα σνακ - σάντουιτς - κρουασαν στο χέρι αν πεινάς!

Χμμμ μόλις διαβασα κι εγώ τα σχόλια του trip advisor.... αν κοιτάξεις τις φωτό, ακόμα και κατσαρίδες έχουν φωτογραφίσει, βρώμικες και πανάθλιες τουαλέτες, ακόμα και τσιμπήματα από κοριούς...
 
Last edited by a moderator:

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
ναι και εμείς λόγο περιοχής-τιμής ενθουσιαστήκαμε στην αρχή! Μετά βέβαια είδαμε τα σχόλια στο trip και τις φωτογραφίες και τρομάξαμε :eek: ! Σε ποιες περιοχές κατά την γνώμη σου να επικεντρώσουμε το ψάξιμο? το budget μας για το δωμάτιο είναι 70-75 ευρώ τη μέρα :klaps:!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
ναι και εμείς λόγο περιοχής-τιμής ενθουσιαστήκαμε στην αρχή! Μετά βέβαια είδαμε τα σχόλια στο trip και τις φωτογραφίες και τρομάξαμε :eek: ! Σε ποιες περιοχές κατά την γνώμη σου να επικεντρώσουμε το ψάξιμο? το budget μας για το δωμάτιο είναι 70-75 ευρώ τη μέρα :klaps:!
Έχετε περιορισμένο budget, και κοιτάτε σχετικά νωρίς κατά την άποψη μου, τουλάχιστον για να κλέισετε κάτι με μη επιστρέψιμη τιμή. Ωστόσο από μία αναζήτηση αυτό φαίνεται κοντά στο εύρος τιμών σας και με καλές κριτικές:
http://www.hotelopia.de/infohotel.a...m_medium=online&utm_campaign=kayak_metasearch
 

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Για Παρίσι είναι λίγο χαμηλό το budget αλλά θα βρεις κάτι! Εμείς την πρώτη φορά που δεν μείναμε πολύ κέντρο, ήμασταν στο 13 διαμέρισμα και πάλι είχαμε βρει προσφορά ουαου με 80 ευρω το βραδυ! Μπορεί να ειναι λίγο μακρυά αλλά επειδή ήμασταν δίπλα στο μετρό ούτε που το καταλαβαμε! Ήταν ήρεμη περιοχή με πολλές καλές λύσεις για φαγητό! Δυστυχώς δεν θυμάμαι ονόματα.. Εγώ θα σου έλεγα να κοιτάξεις γενικα δωματιο πιο μεγάλο γιατί δύο άτομα σε δωματιάκι 12 - 13 τμ που παιζουν γενικά, θα ειναι ασφυκτικό!! (Παθός και μαθός!)
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Έχετε περιορισμένο budget, και κοιτάτε σχετικά νωρίς κατά την άποψη μου, τουλάχιστον για να κλέισετε κάτι με μη επιστρέψιμη τιμή. Ωστόσο από μία αναζήτηση αυτό φαίνεται κοντά στο εύρος τιμών σας και με καλές κριτικές:
http://www.hotelopia.de/infohotel.aspx?idMarket=6&landingpage=infohotel.aspx&DayIn=03&MonthIn=03&YearIn=2015&DayOut=10&MonthOut=03&YearOut=2015&coddest=PAR&codhot=213153&nro=1&nroom1=1;2;0&P_PARTNER_ID=135&utm_source=kayak&utm_medium=online&utm_campaign=kayak_metasearch
το ξενοδοχείο φαίνεται όντως πολύ καλό και σε πολύ καλή τιμή! Απλά με αυτό το site τι παίζει ? γιατί το αντίστοιχο ξενοδοχείο στο booking κοστίζει γύρο στα 800 ευρώ για εκείνες τις μέρες! βέβαια έχει την επιλογή για πληρωμή εκεί και δωρεάν ακύρωση !
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Θα συμβουλευα την λυση του διαμερισματος,νομιζω με αυτα τα χρηματα κατι καλλιτερο μπορεις να βρεις και να φτιαχνεις και κατι για φαγητο.Κοιτα τιμες στο airbnb..
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
το ξενοδοχείο φαίνεται όντως πολύ καλό και σε πολύ καλή τιμή! Απλά με αυτό το site τι παίζει ? γιατί το αντίστοιχο ξενοδοχείο στο booking κοστίζει γύρο στα 800 ευρώ για εκείνες τις μέρες! βέβαια έχει την επιλογή για πληρωμή εκεί και δωρεάν ακύρωση !
Συνεργάζεται με το TUI, μεγάλο τουριστικό πρακτορείο, οπότε φαίνεται αξιόπιστο, αν και δεν έχω προσωπικά κλείσει ποτέ από εκεί. Σε κάθε περίπτωση δε θα συνιστούσα προπληρωμή τόσο καιρό πριν, καθώς ποτέ δε ξέρεις τι μπορεί να συμβεί.

Για εναλλακτικές θα συμφωνήσω στην επιλογή ενός διαμερίσματος, καθότι δύσκολα θα βρείτε αξιοπρεπή και κεντρικά καταλύματα στα 70-5 ευρώ τη βραδιά.
 

paliakos

Member
Μηνύματα
68
Likes
163
καλημερα λεβεντες και λεβεντισσες...ενα απο τα παιδικα μου ονειρα λογικα θα γινει πραγματικοτητα σε λιγους μηνες...5ημερακι στο παρισι(4 βραδακια)...εχω διαβασει πααααρα πολλα...μπορειτε να μου πειτε 2-3 tips ...???2-3 ερωτησουλες...600 ευρω ειναι καλο μπατζετ για να περασουμε (ενα ζευγαρι) 4 βραδια???600 ευρω χωρις ξενοδοχεια και αεροπορικα,,,καθαρα ...το ψηνω να μεινω μονμαρτη...μας ταιριαζει πολυ...περιμενω απαντησεις...ευχαριστω...
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
φίλε paliako καλημέρα ! welcome to the club που λένε :bleh: . επειδή και εμείς (ζευγάρι) τον Μάρτιο θα επισκεφτούμε το Παρίσι θα ήθελες να μας πεις από αεροπορικά και ξενοδοχείο σε τι στάδιο βρίσκεστε? Επίσης 600 ευρώ εννοείς και για διάφορα μουσεία κτλ?

επίσης θα ήθελα να ρωτήσω με την σειρά μου τα παιδιά που είναι γνώστες του Παρισιού να μας πουν αν μπορούν ποιες περιοχές να αποκλείσουμε για διαμονή λόγο επικινδυνότητας κτλ ! Εμείς προσωπικά δεν έχουμε πρόβλημα το ξενοδοχείο μας να μην είναι εντελώς κέντρο αρκεί να βρίσκεται κοντά σε στάση μετρό !
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Θα συμβουλευα την λυση του διαμερισματος,νομιζω με αυτα τα χρηματα κατι καλλιτερο μπορεις να βρεις και να φτιαχνεις και κατι για φαγητο.Κοιτα τιμες στο airbnb..
στο airbnb έχει σπίτια ιδιωτών οι οποίοι τα νοικιάζουν ή λάθος κατάλαβα? φαίνονται αρκετά ενδιαφέρων και σε πολύ καλές τιμές ! Αλλά είναι αξιόπιστο να κλείσει κάποιος από εκεί δωμάτιο ?
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
στο airbnb έχει σπίτια ιδιωτών οι οποίοι τα νοικιάζουν ή λάθος κατάλαβα? φαίνονται αρκετά ενδιαφέρων και σε πολύ καλές τιμές ! Αλλά είναι αξιόπιστο να κλείσει κάποιος από εκεί δωμάτιο ?
Είναι το πλέον αξιόπιστο σάιτ για να διαμερίσματα. Στο Παρίσι έχω μείνει και σε διαμέρισμα που το έκλεισα από τη συγκεκριμένη σελίδα. Καλά θα είναι να ρίξεις μια ματιά στα faq για να λύσεις πιθανές απορίες σχετικά με την κράτηση κτλ.
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Σε ευχαριστώ πολύ thgr ! Φαίνεται να υπάρχουν πολλά απλά και όμορφα διαμερίσματα και σε πολύ καλές τιμές!Για εμάς που έχουμε περιορισμένο budget είναι ότι πρέπει!Εξάλλου δεν είμαστε και της πολυτέλειας !
Εννοείται ότι θα διαβάσουμε πρώτα τον τρόπο λειτουργίας του site με τις κρατήσεις !
Ευχαριστώ και πάλι!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom