Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

paliakos

Member
Μηνύματα
68
Likes
163
Να πω κι εγω παιδια μου ημερομηνιες...Κι εμεις 2 ζευγαρια,18 με 22 νοεμβριου...4 βραδυα...300 ευρω το πολυ μπατζετ για ξενοδοχειο ανα ζευγαρι...Ειχα ρωτησει και πριν καποιες μερες,,,600 ευρω καθαρα(χωρις αεροπορικα,ξενοδοχεια) ειναι καλο μπατζετ για 4 βραδυα για ενα ζευγαρι...Οποτε μπορειτε απαντατε.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
5 βραδια αρχες Δεκεμβρη. Μαξιμουμ 400 ευρω το ζευγάρι
Κοιτάξτε για κανένα ξενοδοχείο στο Montparnasse. Υπάρχουν μερικά που φαίνονται αξιοπρεπή σε αυτή την τιμή.

Να πω κι εγω παιδια μου ημερομηνιες...Κι εμεις 2 ζευγαρια,18 με 22 νοεμβριου...4 βραδυα...300 ευρω το πολυ μπατζετ για ξενοδοχειο ανα ζευγαρι...Ειχα ρωτησει και πριν καποιες μερες,,,600 ευρω καθαρα(χωρις αεροπορικα,ξενοδοχεια) ειναι καλο μπατζετ για 4 βραδυα για ενα ζευγαρι...Οποτε μπορειτε απαντατε.
Για τις ημερομηνίες σας http://www.hoteldeblois.com/ αυτό έχει νορμαλ κριτικές στο tripadvisor και είναι εντός του ποσού που διαθέτετε. Δεν είναι ιδιαίτερα κεντρικό αλλά η τοποθεσία είναι ασφαλής και υπάρχουν καλά εστιατόρια τριγύρω.

Αν θέλετε κάτι πιο κεντρικό καλό είναι να αποταθείτε και στη λύση του διαμερίσματος, όπως προτάθηκε παραπάνω.
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
@angelo_kav
Δες αυτό. Μέτριο, καθαρό, φτηνό, σε πολύ καλή περιοχή. Μην παραλείψεις να επισκεφτείς αυτήν.

@paliakos
Είναι λίγο σχετικό. Νομίζω θα είσαι ΟΚ.
Το έχω κάνει με τόσα, αλλά δεν θα το ξαναέκανα. Για φαΐ μπορείς να την βγάλεις και με 2-3 πανίνι την ημέρα (4-5 ευρώ έκαστο) αλλά μην γυρίσεις λέγοντας πως είδες το Παρίσι. Απέφυγέ το.
Τουλάχιστον 1 φορά την ημέρα πήγαινε σε κάποια brasserie και παρήγγελνε και ένα κρασί να δοκιμάζετε. Με 70-80 το ζευγάρι νομίζω θα φάτε ΟΚ. Για πρωϊνό σε φούρνους και για μεσημεριανό...πατατάκια. Ότι περισσεύει σε καφέδες και μουσεία.
Αν μου αρχίσετε όμως τους Pierre herme και la duree, καήκατε.

Χαμός με το Παρίσι τώρα που ήρθε η ανάπτυξη. Έτσι μου έρχετε να αγγαρέψω κάποιον να μου φέρει 2-3 κιλά comte γιατί φέτος δεν με βλέπω να τρώω.
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Για διαμέρισμα με δύο χωριστά δωμάτια γνωρίζει κανείς κάτι??
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
paris.jpg
Untitled2.jpg


παιδιά καλησπέρα σας ! Θα ήθελε για ακόμη μία φορά την βοήθεια σας!! Μας βγήκαν τα μάτια τις προηγούμενες μέρες να ψάχνουμε για δωμάτια και διαμερίσματα που να είναι μέσα στο budget μας! Μετά από ξεκαθάρισμα περίπου 100 διαμερισμάτων καταλήξαμε σε αυτά τα 23 (25 είναι βασικά αλλά μου ξέφυγαν 2 στον χάρτη :p ) ! Θα μας βοηθούσε πάάάάάάρα πολύ αν κάποιος που γνωρίζει μας συμβούλευε ποια να αποκλείσουμε λόγο περιοχής ( επικινδυνότητα , παρακμή κτλ) ! Όλα είναι μέσα στο budget μας (άλλα λίγο πιο οικονομικά άλλα λίγο πιο ακριβά) αλλά από τα σχόλια που έχουν αλλά και τις φωτογραφίες είναι τα πιο καλά που θα μπορούσαμε να βρούμε!

Για να μην κάθομαι και βάζω 25 Links και σας παιδεύω τα αρίθμησα στον χάρτη οπότε εύκολα να πείτε ποιους αριθμούς να σβήσουμε :D !
όταν καταλήξουμε στα top 10 τότε θα βάλω και link!
Ευχαριστώ και πάλι !
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Προσωπικά θα προτιμούσα κοντά στον Σηκουάνα.. 9, 12 (που έχουν και μετρό δίπλα), 18, 22 και μετά τα κοντινά τους που έχουν μετρό κοντά..
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
Και εμάς αυτές θα ήταν οι πρώτες επιλογές απλά το μόνο που με προβλημάτισε ,είναι ότι διάβασα για κοντινά τετράγωνα στο Πομπιντού στα οποία συχνάζουν ναρκομανείς και ιερόδουλες! είναι κάποια συγκεκριμένη περιοχή ή δεν θα πρέπει να μας ανησυχεί?
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
View attachment 62462 View attachment 62463

παιδιά καλησπέρα σας ! Θα ήθελε για ακόμη μία φορά την βοήθεια σας!! Μας βγήκαν τα μάτια τις προηγούμενες μέρες να ψάχνουμε για δωμάτια και διαμερίσματα που να είναι μέσα στο budget μας! Μετά από ξεκαθάρισμα περίπου 100 διαμερισμάτων καταλήξαμε σε αυτά τα 23 (25 είναι βασικά αλλά μου ξέφυγαν 2 στον χάρτη :p ) ! Θα μας βοηθούσε πάάάάάάρα πολύ αν κάποιος που γνωρίζει μας συμβούλευε ποια να αποκλείσουμε λόγο περιοχής ( επικινδυνότητα , παρακμή κτλ) ! Όλα είναι μέσα στο budget μας (άλλα λίγο πιο οικονομικά άλλα λίγο πιο ακριβά) αλλά από τα σχόλια που έχουν αλλά και τις φωτογραφίες είναι τα πιο καλά που θα μπορούσαμε να βρούμε!

Για να μην κάθομαι και βάζω 25 Links και σας παιδεύω τα αρίθμησα στον χάρτη οπότε εύκολα να πείτε ποιους αριθμούς να σβήσουμε :D !
όταν καταλήξουμε στα top 10 τότε θα βάλω και link!
Ευχαριστώ και πάλι !
18, 22, 9 από μένα (υπάρχουν κι άλλα που είναι βολικά, αλλά το θέμα είναι να καταλήξετε σε λίγα, οπότε σε θέμα τοποθεσίας, αυτά θα προτιμούσα εγώ).
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Και εμάς αυτές θα ήταν οι πρώτες επιλογές απλά το μόνο που με προβλημάτισε ,είναι ότι διάβασα για κοντινά τετράγωνα στο Πομπιντού στα οποία συχνάζουν ναρκομανείς και ιερόδουλες! είναι κάποια συγκεκριμένη περιοχή ή δεν θα πρέπει να μας ανησυχεί?
Ο λόγος που δεν έβαλα το 12 στη λίστα. Γύρω από την Boulevard Sevastopol υπάρχουν τέτοιοι χαρακτήρες, όπως και κοντά στο Les Halles. Επικίνδυνα δε θα έλεγα πως είναι απλά δεν είναι πολύ ωραία αισθητικά. Μία σχετική συζήτηση στο tripadvisor για το θέμα: http://www.tripadvisor.com.au/ShowT...e_St_denis_Dangerous-Paris_Ile_de_France.html
 

vasilisD

Member
Μηνύματα
292
Likes
92
ευχαριστούμε πολύ marquis! οπότε ήδη μπορούμε να περιορίσουμε την λίστα μας :) ! από τους υπόλοιπους αριθμούς θα πρέπει να ανησυχούμε για κάποια λόγο περιοχής? Το ρωτάω για τον λόγο ότι είναι όλα διαμερίσματα οπότε άλλα είναι πιο ευρύχωρα άλλα πιο κοντά σε μετρό και μαγαζιά (super market κτλ)!
οπότε δλδ αν κάποιο είναι από τα πιο μακρινά που έχω σημειωμένα αλλά πολύ καλό διαμέρισμα κτλ θα θέλαμε να ξέρουμε αν η περιοχή είναι κομπλέ :))) ! Αν μπορούσες να μας βοηθήσεις λίγο σε αυτό θα είμαστε υπερκαλυμμένοι !
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Εγώ απο τότε που μυήθηκα στην Mouffetard δεν την αλλάζω (22,23).
Les Halles δεν μου αρέσει καθόλου για βράδυ (12). Θα το απέφευγα.
22,23 απο εμένα αλλά και το 9 είναι σε καλή περιοχή για πρώτη φορά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.979
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom