Γαλλία Περιοχή διαμονής/Οικονομικά ξενοδοχεία στο Παρίσι

nontas

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.
Φαντάζομαι το μετρό έχει συνέχεια δρομολόγια οπότε θα μπορούμε να μετακινηθούμε άνετα με αυτό,ε?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Οι τελευταιοι συρμοι φτανουν στο τερμα στις 1 και 15 καθημερινες 2 και 15 ΣΚ. Εχει συνεχεια, ΣΚ και αργιες λιγο πιο αραια δρομολογια. Για 2-3 στασεις ειναι καλυτερο τις περισσοτερες φορες να πηγαινεις με τα ποδια γιατι αν πας με το μετρο θα φτασεις πιο αργα συνηθως.
Το πρωτο ξενοδοχειο που ζητας ειναι το αισχος το ιδιο. Εχω μπει σε δωματιο του. Τα αλλα 2 δεν τα ξερω. Παντως οι περιοχες δεν ειναι και ο,τι καλυτερο αλλα αμα βρεις προσφορα σε κανενα καλο κλειστο δεν τρεχει τιποτα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
1. Αν προτιμάτε μουσεία και άλλα αξιοθέατα, προτιμότερο είναι να μείνετε στα προάστια που είναι στη νότια ακτή του Σηκουάνα, ενώ αν προτιμάτε μαγαζιά και ψώνια, στη βόρεια πλευρά, αφού, αν θυμάμαι καλά το Λούβρο, το Hotel de Ville και το μνημείο Les Invalides είναι μόνο στη βόρεια πλευρά.Για την Μοντμάρτη και τη Sacre Coeur, όπου και να μένετε, απαιτείται μετρό KAI περπάτημα (ανηφόρα και σκαλάκια). Η Παναγία των Παρισίων είναι στο νησάκι μέσα στο Σηκουάνα, οπότε οκ...

:)
Σιγουρα δεν θυμασαι καθολου καλα...
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Καλησπέρα! Έχω κλείσει για Παρίσι 5 μέρες το Σεπτέμβρη και έχω αρχίσει να κοιτάω για ξενοδοχείο. Οι τιμές αρκετά υψηλές λόγω εποχής που πάω. Προς το παρόν έχω κοιτάξει το Hotel De Suez Paris - OFFICIAL SITE - 2 STAR near Notre Dame με συνολικό κόστος 625 ευρώ. Σούπερ τοποθεσία. Είδα και το Parc Hotel Paris - Hotel 2 etoiles - Hotel Paris - Porte d'Orleans - Parc des Expositions - Accueil με αρκετά δελεαστική τιμή 475 ευρώ. Και τα 2 είναι με δυνατότητα ακύρωσης. Είναι πολύ μακριά από το κέντρο? Εσείς τι λέτε?
 

AndyG

Member
Μηνύματα
78
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία-Αυστρία...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες..!!!
Εμείς ήμασταν Παρίσι τον Απρίλιο και μείναμε στο Hotel de Suez. Άψογη τοποθεσία δίπλα ακριβώς στο μετρό, αρκετά ικανοποιητικό σε μέγεθος δωμάτιο αλλά το βασικό είναι ότι ήταν πεντακάθαρο. Στο προτείνω ανεπιφύλαχτα!!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλησπέρα! Έχω κλείσει για Παρίσι 5 μέρες το Σεπτέμβρη και έχω αρχίσει να κοιτάω για ξενοδοχείο. Οι τιμές αρκετά υψηλές λόγω εποχής που πάω. Προς το παρόν έχω κοιτάξει το Hotel De Suez Paris - OFFICIAL SITE - 2 STAR near Notre Dame με συνολικό κόστος 625 ευρώ. Σούπερ τοποθεσία. Είδα και το Parc Hotel Paris - Hotel 2 etoiles - Hotel Paris - Porte d'Orleans - Parc des Expositions - Accueil με αρκετά δελεαστική τιμή 475 ευρώ. Και τα 2 είναι με δυνατότητα ακύρωσης. Είναι πολύ μακριά από το κέντρο? Εσείς τι λέτε?
Eφόσον πάτε Παρίσι για 5 μέρες, και ιδιαίτερα αν είναι η πρώτη σας φορά στην πόλη, ασυζητητι να διαλέξετε το πρώτο ξενοδοχείο καθώς είναι σε απείρως κεντρικότερη και βολικότερη περιοχή. Αν θέλετε στείλτε και ένα e-mail ρωτώντας αν μπορούν να σας χαμηλώσουν λίγο την τιμή, πότε δε ξέρετε.
 

Fairydust

Member
Μηνύματα
176
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Ιρλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το πρώτο είναι σε άψογη τοποθεσία και τσεκαρισμένο! Το δεύτερο είναι λίγο πιο χαμηλά και σε όχι τόσο κεντρικό σημείο! Θα σου πρότεινα να μείνεις στο Hotel de Suez.Η περιοχή κοντά στη Σορβόνη είναι πολύ περιποιημένη δίνοντας σου αρκετες επιλογές για φαγητό, καφέ,διασκέδαση!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Paris...

Θέλετε να μείνετε όσο πιο κέντρο γίνεται, πιο κεντρικά κι από κεντρικά?
Το κέντρο του Παρισιού, γεωγραφικά, ιστορικά, κλπ, είναι η πλατεία μπροστά από τη Notre Dame, στο Ile de la Cite. Στη μιά πλευρά της πλατείας είναι η Notre Dame, στην άλλη περνάει ο Σηκουάνας, στην Τρίτη είναι τα κεντρικά της αστυνομίας, και τι μένει? Η τέταρτη... εκεί, βρίσκεται το Hotel Dieu, το παλιότερο και γνωστότερο νοσοκομείο της πόλης... Μέσα στο οποίο, λειτουργεί ο ξενώνας για τους συγγενείς των ασθενών... Ο οποίος δεν είναι και τόσο αποκλειστικός για τους συγγενείς, μπορεί να μείνει ο οποιοσδήποτε. Μην περιμένετε μεγάλες ανέσεις, βέβαια... : Hotel-Hospitel.com
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Ναι η πρώτη μας σκέψη ήταν να μείνουμε όσο πιο κεντρικά γινόταν. Τελικά λόγω καλής προσφοράς που βρήκαμε κλείσαμε δίπλα ακριβώς στην πλατεία ιταλίας στο Ξενοδοχείο Coypel, Παρίσι, Γαλλία - 598 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! - Booking.com με 80 ευρω τη βραδυά σε superior με δυνατότητα ακύρωσης. Το μετρό δίπλα εξυπηρετείται με 3 γραμμές. Αν βρω κάτι καλύτερο σε καλή τιμή θα το ακυρώσω. Πως σας φαίνεται αυτή η επιλογή μου?
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Η περιοχή είναι μια χαρά, έχω μείνει κάποιες φορές place d'Italie, είναι σχετικά κοντά στο κέντρο και θα βρεις πολλά μέρη για φαγητό, ποτό, καφέ ....
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Paris...

Θέλετε να μείνετε όσο πιο κέντρο γίνεται, πιο κεντρικά κι από κεντρικά?
Το κέντρο του Παρισιού, γεωγραφικά, ιστορικά, κλπ, είναι η πλατεία μπροστά από τη Notre Dame, στο Ile de la Cite. Στη μιά πλευρά της πλατείας είναι η Notre Dame, στην άλλη περνάει ο Σηκουάνας, στην Τρίτη είναι τα κεντρικά της αστυνομίας, και τι μένει? Η τέταρτη... εκεί, βρίσκεται το Hotel Dieu, το παλιότερο και γνωστότερο νοσοκομείο της πόλης... Μέσα στο οποίο, λειτουργεί ο ξενώνας για τους συγγενείς των ασθενών... Ο οποίος δεν είναι και τόσο αποκλειστικός για τους συγγενείς, μπορεί να μείνει ο οποιοσδήποτε. Μην περιμένετε μεγάλες ανέσεις, βέβαια... : Hotel-Hospitel.com
:shock:
Μήπως είναι λίγο στενάχωρο το κλίμα όμως;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.903
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom