Πλατεία Κατάλυσης Συντάγματος - part 2

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.170
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Φαντασου που εχουμε φτασει!!! Να μιλαμε για γονεις που ωθουν τα παιδια τους στα ναρκωτικα την ιδια στιγμη που μιλαμε για γονεις που τους ωθουν στην αστυνομια!
Ξερουν οτι τα παιδια τους θα καταντησουν ετσι.
Κυριως την εμπορια ναρκωτικων εννοουσα manelaki. Ασε που ειναι και μερικοι που εχουν εσοδα και απο τις δυο δουλειες. Γι' αυτους τους γονεις τι να πεις; Αριστοι γνωστες του επαγγελματικου προσανατολισμου. Εξασφαλιζουν για τα παιδια τους 2 αξιοζηλευτες εργασιες.

Ασχετο αλλα επειδη το εμαθα σ' αυτο το τοπικ: maltakia Παυλο σε λενε ρε; Χρονια Πολλα για χτες.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.497
Δηλαδή για να καταλάβω και γω, λέτε ότι δεν χρειάζεται η Ελλάδα αστυνομία και στρατό η ότι χρειάζεται καλύτερη αστυνομία και στρατό...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.170
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δηλαδή για να καταλάβω και γω, λέτε ότι δεν χρειάζεται η Ελλάδα αστυνομία και στρατό η ότι χρειάζεται καλύτερη αστυνομία και στρατό...
Χρειαζεται και αστυνομια και στρατο. Με αλλο αντικειμενο, με αλλα μυαλα και να υπηρετουν διαφορετικους σκοπους απο αυτους που υπηρετουν σημερα.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.497
Χρειαζεται και αστυνομια και στρατο. Με αλλο αντικειμενο, με αλλα μυαλα και να υπηρετουν διαφορετικους σκοπους απο αυτους που υπηρετουν σημερα.
πολύ ενδιαφέρουσα η άποψή σου tripakia μπορείς να μα το κάνεις πιο λιανά τι αστυνομία θα ήθελες και τι στρατό;
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ασχετο αλλα επειδη το εμαθα σ' αυτο το τοπικ: maltakia Παυλο σε λενε ρε; Χρονια Πολλα για χτες.
Αν και off δεν μπορώ να είμαι αγενής.
Ευχαριστώ (αν και όπως καταλαβαίνεις με τις ονομαστικές εορτές δεν τα πάω και πολύ καλά).
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Το μέλος elefinor θα μας λείψει για μία εβδομάδα, είχε προειδοποιηθεί.
JohnyE, την επόμενη θα τον ακολουθήσεις.



Υπενθυμίζω πως οτιδήποτε θεωρούμε πως μας προσβάλει, το κάνουμε report, δεν απαντάμε στο ίδιο ύφος, ούτε κάνουμε δημόσιες παρατηρήσεις στην διαχείριση.

Οποιοσδήποτε έχει απορίες, pm.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
πηγα να φαω σε γνωστη ταβερνα της Καλαματας και προσεξα πως ελειπε ο μεγαλος γιος.
Ρωτησα την μανα και μου ειπε εεεε το παιδι πια μενει Αθηνα,παντρευτηκε.
Α,πηρε Αθηναια..λεω εγω.
Οχι καλε,δικια μας πηρε αλλα μπηκε στα ΜΑΤ εκει το παιδι...
Αφωνη εγω,συνεχιζει η μανα..Αφησε και μας πανω στη σαιζον,ανησυχουμε κι ολα αλλα τι να κανουμε..ΗΤΑΝ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ..
Ειπε κανεις τιποτα?Φραγκατος ηταν ο κυριος,μες τη φιρμα ντυμενος,αμαξαρα κι ετσι.
Αλλα ειπαμε,ειχε ονειρο το παιδι..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.170
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
πολύ ενδιαφέρουσα η άποψή σου tripakia μπορείς να μα το κάνεις πιο λιανά τι αστυνομία θα ήθελες και τι στρατό;
Απλο.
Ενα στρατο για τη φυλαξη των εθνικων συνορων και μονο, αποστασιοποιημενο απο κομματα και παραταξεις. Επαγγελματικο, καλα εκπαιδευμενο και οργανωμενο.
Αστυνομια για την παταξη του κοινου εγκληματος και για την προστασια του πολιτη και μονο.
Δεν εχει δουλεια κανενας απο τους δυο στις διαδηλωσεις.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Σημερα καμμια 15ρια φυλαγανε το αγαλμα του Τρουμαν.
Στα σκαλια ξαπλωμενη νεαρη υπο καποια επηρρεια,δεν το περνω κι απανω μου τι ακριβως.
Χασκογελανε και ψιλοφλερταρουνε..μεχρι που αποφασιζουν να κλεισουν καθετο δρομο.
Τοτε πλακωνονται με τους φουκαραδες που μπλοκαρονται..
Ωσπου να φυγει το ταξι ειχαν αρχισει τα μπινελικια..
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Στην πόλη μου απόψε γίνεται πανηγύρι!!!!!!
Η πλατεία οπως και κάθε βράδυ ειναι γεμάτη κόσμο!!
πολλοί παμε μαζί με τους σκύλους μας..
ονειρεύομαι τη μέρα που θα ενωθούμε όλες οι πλατείες, που ο κόσμος θα γίνει ένας καυτός χείμαρος στους δρόμους και θα παρει στο πέρασμα του όλα τα αποβράσματα που χρόνια τώρα υποτιμούν την νοημοσύνη,την ανεκτικότητα και την υπομονή αυτου του λαού!!!
οξω πούστηδες απο την παράγκα!!!!!!!!!!!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.497
Απλο.
Ενα στρατο για τη φυλαξη των εθνικων συνορων και μονο, αποστασιοποιημενο απο κομματα και παραταξεις. Επαγγελματικο, καλα εκπαιδευμενο και οργανωμενο.
Αστυνομια για την παταξη του κοινου εγκληματος και για την προστασια του πολιτη και μονο.
Δεν εχει δουλεια κανενας απο τους δυο στις διαδηλωσεις.
Μα αυτός είναι ο σκοπός τους και το αντικείμενό τους η άμυνα της χώρας και η προστασία του πολίτη...Το αν το κάνουν σωστά αυτό είναι προς συζήτηση δηλαδή τα άλλα μυαλά που λες πιο πάνω...Και αν εσύ η εγώ η ο πατέρας σου η ο maltakias που υποτίθεται έχουμε άλλα μυαλά, σωστά δηλαδή, και δεν στέλνουμε τα παιδιά μας τότε ποιος περιμένεις να το κάνει και πως περιμένεις να μπούν εν πάσει περιπτώσει τα άλλα μυαλά σε αστυνομία και στρατό....Ο σκοπός και το αντικείμενό τους δεν είναι το πρόβλημα αλλά οι άνθρωποι που ενεργούν γι αυτά...
Και γω πιστεύω ότι δεν έχουν δουλειά και οι δύο στις διαδηλωσεις αλλά άμα δεν είχε ΜΑΤ εχθες θα καιγόταν ακόμα η βουλη και μπορεί να είχαμε και νεκρούς..
Σε κανένα νοήμονα άνθρωπο δεν αρέσει να βλέπει τα ΜΑΤ να χτυπάνε ανυπεράσπιστους πολίτες, και οι σωστές δημοκρατίες δεν χρειάζονται ΜΑΤ, αλλά απ' όσο ξέρω όλες έχουν...και όταν η Δημοκρατία ξεθωριάζει μιμείται την Δικτατορία..
 

North66

Member
Μηνύματα
4.311
Likes
5.067
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Προτείνω αλλαγή του τίτλου του θέματος σε: 'Ο μονόλογος του maltakias εναντίον των μπάτσων'.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.280
Μηνύματα
886.315
Μέλη
38.948
Νεότερο μέλος
nicktherigk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom