Βουλγαρία Πληροφορίες για Μπάνσκο

Nitrous

Member
Μηνύματα
149
Likes
115
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
στις ταβερνες οι τιμοκαταλογοι ειναι και στα αγγλικα γραμμενοι? η μονο στα βουλγαρικα??
 

maria30

Member
Μηνύματα
238
Likes
734
Επόμενο Ταξίδι
??????
Και στα αγγλικα και σε μερικα και στα ελληνικά, δεν θα έχεις πρόβλημα πολλοί σερβιτόροι μιλάνε και ελληνικά,
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
παντως οι ανθρωποι εκει και η αντιμετωπιση τους προς εμας ειναι απλα ελεεινη.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Η αντιμετώπιση είναι ελεεινή μόνο προς τους Έλληνες ή προς όλους τους τουρίστες?
 

PopiTzil

Member
Μηνύματα
89
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
...........
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία,Κούβα..
Καλημέρα! Υπάρχει μήπως καμιά πρόσφατη πληροφορία για κανένα καλό ξενοδοχείο στο Μπάνσκο;;; Έχω δει διάφορα, όμως άλλο οι φωτογραφίες στα site και άλλο κάποια προσωπική εμπειρία! Λέμε να πάμε με την παρέα χωρίς κάποιο ταξιδιωτικό γραφείο...
 

maria30

Member
Μηνύματα
238
Likes
734
Επόμενο Ταξίδι
??????
Η αντιμετώπιση είναι ελεεινή μόνο προς τους Έλληνες ή προς όλους τους τουρίστες?
Προ όλους και όχι μόνο στο Μπάνσκο, απλά δεν έχουν παιδεία σε τίποτα και για τίποτα, άσε τι να λέμε ....
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
σε ολους φερονται ετσι ειναι ελεεινοι τυχοδιωκτεςκαι εγκληματιες.εχω μεγαλωσει στην χειροτερη περιοχη της αθηνας εχω δει τα παντα αλλα αυτο εκει δεν περιγραφοτανε.μεχρι και μπραβους στα σουβλατζιδικα που ανεβοκατεβαζαν τις τιμες οποτε θελανε ειδα!!!!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Καλημέρα! Υπάρχει μήπως καμιά πρόσφατη πληροφορία για κανένα καλό ξενοδοχείο στο Μπάνσκο;;; Έχω δει διάφορα, όμως άλλο οι φωτογραφίες στα site και άλλο κάποια προσωπική εμπειρία! Λέμε να πάμε με την παρέα χωρίς κάποιο ταξιδιωτικό γραφείο...
Μειναμε προσφατα στο lucky bansko και το βρήκαμε πολύ καλο...είναι καινουριο και με μοντερντα αισθητική ,έχει και αρκετα καλο spa...το προτεινω ...βεβαια και το kempinsky ειναι σιγουρα μια πολύ καλη επιλογη..
οσο για τη συμπεριφορα των ανθρωπων εκει ,δεν αμφισβητω κανενα,για να το λέτε ,έτσι θα έγινε αλλά μηπως πεσατε στην περιπτωση?εγω δεν μπορω να πω οτι αντιμετωπισα αγενεια ή ασχημη συμπεριφορα ....οσο για το φαγητο, γυρω στα 20 με 25 ευρω το φαγητο για 2 άτομα....
 

PopiTzil

Member
Μηνύματα
89
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
...........
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία,Κούβα..
Μειναμε προσφατα στο lucky bansko και το βρήκαμε πολύ καλο...είναι καινουριο και με μοντερντα αισθητική ,έχει και αρκετα καλο spa...το προτεινω ...βεβαια και το kempinsky ειναι σιγουρα μια πολύ καλη επιλογη..
οσο για τη συμπεριφορα των ανθρωπων εκει ,δεν αμφισβητω κανενα,για να το λέτε ,έτσι θα έγινε αλλά μηπως πεσατε στην περιπτωση?εγω δεν μπορω να πω οτι αντιμετωπισα αγενεια ή ασχημη συμπεριφορα ....οσο για το φαγητο, γυρω στα 20 με 25 ευρω το φαγητο για 2 άτομα....
Σε ευχαριστώ πολύ Dafni!! Έχοντας γυρίσει αρκετά την Βουλγαρία (από Βάρνα, Νεσέμπερ, Σόφια κ.α πολλααα) έχω να πω ότι η συμπεριφορά τους ήταν πολύ καλή κ δεν αντιμετώπισα καμία δυσκολία ποτέ. Βέβαια παντού υπάρχουν εξαιρέσεις!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εμεινα στο Hotel Katarino πιο εξω απο το Bansko. Ωραια θεα, υπεροχο σπα και πουλμανακι να μας πηγαινοφερνει μεχρι τις πιστες. Μαλλον αγελαστους θα χαρακτηριζα τους Βουλγαρους που ασχολουνται με τον τουρισμο και ολιγον "τα ζωα μου αργα". Katarino Hotel
 

stavrosm

Member
Μηνύματα
61
Likes
36
Το Μπανσκο πριν απο 10 χρονια ηταν ενα κλασικο βουλγαρικο χωριο μονο με εσωτερικο τουρισμο και ξαφνικα απο τη μια μερα στην αλλη βρεθηκαν ολοι να κανουν τους ταβερνιαρηδες τους ξενοδοχους και και γενκως να πουλανε τουριστικες υπηρεσιες. Λογικο ειναι να συμβεινουν και οτι ευτραπελα συμβαινουν,το ιδιο πιστευω θα γινοταν κι εδω αμα ξαφνικα ενα χωριο γινοταν το κεντρο ενδιαφεροντος του χειμερινου τουρισμου της νοτιοανατολικης ευρωπης. Το 2000 1 τ.μ γης κοστιζε 10-15 ευρω και το 2007 εφτασε 150-200 ευρω με βασικους συντελεστες αυτης της ανοδου εμας και τους αγγλους. Παντως υπαρχουν και αλλα μερη στη Βουλγαρια εκτος απο το Μπανσκο ισως και καλυτερα για τους φαν του σκι.
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
πηγα να παρω ενα ζευγαρι παπουτσια με 35 ? και τους ειπα να κανουν εκπτωση και με πεταξε με τις κλοτσιεσ εξω λεγοντας μου οτι ντροπιαζω την χωρα μου!εριξα μετα και εγω μια κλοτσια στην στιβα με τα παπουτσια φανταστειτε σε τι σημειο εφτασα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.431
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom