Αυστρία Σλοβακία Πληροφορίες για ταξίδι Βιεννη-Μπρατισλάβα

Yiannis_84

Member
Μηνύματα
69
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Χανιά!
Ταξίδι-Όνειρο
Ριο Ντε Τζανειρο
θα ηθελα μερικες πληροφοριες για την βιεννη και την μπρατισλαβα. οποιος ξερει να μου πει παρακαλω πολυ!:)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Υπάρχουν πάρα πολλές πληροφορίες στο forum, ειδικά για Βιέννη. :D

Ξεκίνα την αναζήτησή σου στα παρακάτω links και μετά επανέρχεσαι με πιο συγκεκριμένες ερωτήσεις και αναζήτηση ειδικών πληροφοριών.

Για Βιέννη:
Βιέννη - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
Ευρώπη - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
http://www.travelstories.gr/glossary/17833-%E1%F5%F3%F4%F1%DF%E1.html

Για Μπρατισλάβα:
Ευρώπη - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος

fapmaster24

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Παιδιά θα κλείσει το γραφείο Μ. Παρασκευή κ Δευτέρα = 4ήμερο όμορφο για ταξίδι.Μπορεί να ζητήσω και μια μέρα bonus αν χρειάζεται.
Θέλω να πάω μια επίσκεψη στον ξάδερφό μ στην Βιέννη και ψάχνω αεροπλάνα και είναι όλα γύρω στα 200. Μήπως μπορεί να μου πεί κάποιος από σας αν έχω καποια έκπτωση επειδή έχω πάσο (είμαι φοιτητής)??
+ θέλω να πάρω το εισητήριο αύριο αλλά να το αγοράσω cash κ όχι μέσω internet και έτσι ψάχνω καποιο μέρος στην αθήνα για να το αγοράσω. Έχω βρει την vivatravel.gr το οποίο εκδίδει εισητήρια στο mall στο μαρουσι αλλά θα το προτιμήσω τελευταίο επειδή είδα οτι ειναι η πτήση παρασκευή με τρίτη στα 205eu.

ευχαριστώ εκ των προτέρων όσων έχουν τη διάθεση να βοηθήσουν
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
205 ευρώ, μια χαρά είναι για το τρίμερο
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.004
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Τετραήμερο πάνω στο Πάσχα στη Βιέννη, 2 βδομάδες πριν (οι περισσότερες πτήσεις έχουν γεμίσει εδώ και μήνες), το βρίσκεις μόνο 200 ευρώ και κάνεις και το δύσκολο? Τι άλλο θα δούμε...
 

Menelaos83

Member
Μηνύματα
103
Likes
88
Εγω εχω σκοπο να ταξιδεψω με πλοιο απο βιεννη για μπρατισλαβα και πιστευω θα ειναι πιο ομορφο αποτι με τρενο.Απλα θα ηθελα να ξερω αν γενικα στις μετακινησεις με τρενα και πλοια ειναι απαραιτητο το διαβατηριο.Εγω εχω σκοπο να παω βουδαπεστη μετα βιεννη και απο βιεννη να κανω και μια βολτα προς μπρατισλαβα.Κριμα ειναι να δωσω 80 ευρω χωρις λογο.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Εγω εχω σκοπο να ταξιδεψω με πλοιο απο βιεννη για μπρατισλαβα και πιστευω θα ειναι πιο ομορφο αποτι με τρενο.Απλα θα ηθελα να ξερω αν γενικα στις μετακινησεις με τρενα και πλοια ειναι απαραιτητο το διαβατηριο.Εγω εχω σκοπο να παω βουδαπεστη μετα βιεννη και απο βιεννη να κανω και μια βολτα προς μπρατισλαβα.Κριμα ειναι να δωσω 80 ευρω χωρις λογο.
Την ιδια ακριβως πορεια θα ακολουθησω κι εγω τον Αυγουστο με μια μικρη επεκταση στο Λιντς.Το θεμα του διαβατηριου δεν μ εχει απασχολησει γιατι τυχαινει να εχω αλλα νομιζω οτι δεν χρειαζεται.Καλυτερα ομως να δωσει τα φωτα του καποιος που ειναι σιγουρος.
 

Menelaos83

Member
Μηνύματα
103
Likes
88
Εγω θα παω αρχικα βουδαπεστη για4 μερες και μετα βιεννη αλλες 5 οποτε ενα τουρ στη μπρατισλαβα ειναι το ιδανικο.Θα πηγαινα σαλτσμπουργκ αλλα ειναι μακρια και δεν συμφερει για μονοημερη.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom