Αυστρία Σλοβακία Πληροφορίες για ταξίδι Βιεννη-Μπρατισλάβα

Dimitra gian

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
το παιδι που εγραψε την ιστορια που μεταφερθηκε το ποστ μου ελεγε 14 :) εβαλες στα
to:
from:
γτ δεν εχω καταλαβει τπτ
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Το εισητήριο κοστίζει 14 ευρώ πάνε -έλα και συμπεριλαμβάνει τη χρήση λεωφορείων στη Μπρατισλάβα
το παιδι που εγραψε την ιστορια που μεταφερθηκε το ποστ μου ελεγε 14
Το μηνυμα που διαβασες ειναι απο το μαιο του 2009...απο τοτε μεχρι τωρα εχει αυξηση 2 ευρω...συμβαινουν και αυτα:)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.049
Με Εurolines η διαδρομη αεροδρομιο Μπρατισλαβας- κεντρο Μπρατισλαβας- Βιεννη με 7,5 ευρω. Με 13 αν κλεισεις με επιστροφη. Δρομολογια καθε 2 ωρες. Οι τιμες ειναι φρεσκοτατες
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Αν πας με τρένο δεν χρειάζεται να κλείσεις από ίντερνετ.Πάνε στο γκισέ και ζήτα ένα εισιτήριο μετ'επιστροφής για Μπρατισλάβα.16€ κοστίζει όπως είπε ο @fotast παραπάνω.
 

PanagiotaCh

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γνωρίζει κανείς ή ακόμα καλύτερα έχει ταξιδέψει με τα Flix Bus ;Βρήκα την αντίστοιχη διαδρομή στα 15 ευρώ πήγαινε-έλα.
 

Dimitra gian

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
οποτε παμε στο σιδηροδρομικο σταθμο και ζηταμε ενα εισητιριο για βιεννη με επιστροφη και αυτο κανει 16 ευρω ?? και εχει ανα δυο ωρες?? η ανα μια ωρα?? επισης γνωριζει κανεις ποσο κοστιζει το εισιτηριο του μετρο στη Βιεννη και γενικα αν η ζωη ειναι πιο ακριβη ειτε απο τη δικη μας ειτε απο τις Βρυξελλες πχ
 

kourkoumbini

Member
Μηνύματα
140
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Lisboa :)
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Πας στο σταθμό των ΚΤΕΛ (αν μπορούμε να τα πούμε έτσι) και παίρνεις το εισιτήριο. Εγώ νομίζω πήγαινελα είχα δώσει 14 και συνήθως τα δρομολόγια είναι ανά 1.30 ώρα -εξαρτάται όμως, γιατί πχ. το σκ μπορεί να είναι ανά 2ωρο.

Γενικά η ζωή στη Βιέννη είναι πανάκριβη. Το εισιτήριο έκανε 2.20 η διαδρομή. Αν αντέχεις το περπάτημα, πόδια. Το καλύτερο μέσο (μαθαίνεις και την πόλη ;) )
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Έκλεισα να πάμε οικογενειακώς το Πάσχα στη Βιέννη. Θα πετάξουμε προς και από το αεροδρόμιο της Μπρατισλάβας στο οποίο προσγειωνόμαστε την Πέμπτη στις 19.35' και απογειωνόμαστε στις 20.00' της Τρίτης, οπότε θα έχουμε συνολικά 5 διανυκτερεύσεις. Τι προτείνετε λοιπόν, να μείνουμε όλες τις μέρες στην Βιέννη (την οποία σημειωτέον εγώ και το παιδί επισκεπτόμαστε πρώτη φορά, ενώ ο σύζυγος έχει ξαναβρεθεί εκεί κανα δυο φορές για δουλειά) ή να κάνουμε και μια διανυκτέρευση στην Μπρατισλάβα; Αξίζει την "ταλαιπωρία" δεδομένου ότι θα έχουμε και τον μικρό μαζί (οπότε και περισσότερη διαδικασία στο πακετάρισμα - ξεπακετάρισμα); :rolleyes:
 

kourkoumbini

Member
Μηνύματα
140
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Lisboa :)
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Ολες στη Βιέννη. Ισως στο γυρισμό, να έφευγα νωρίς το πρωί από Βιέννη για μια βόλτα στη Μπρατισλάβα πριν το αεροδρόμιο. Εγώ μισή μέρα έκατσα -δεν είδα πολλά, αλλά υποθέτω πως αρκούσε για Μπρατισλάβα. (Και γω πριν το Πάσχα είχα ΄πάει ;) )
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.808
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom