"Ποια είναι για εσάς η πιο ωραία παραλία στην Ελλάδα?"

Ποία είναι η καλύτερη για εσάς παραλία και γιατί;


  • Total voters
    142
  • Poll closed .

maraki_83

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ψήφισα 5 :Αντιπαξους,Καβουρότρυπες,Αρμενιστή,Εγκρεμνους και Ελαφονήσι στα Χανιά.
Απορώ: ούτε μια απο Δωδεκάνησα ?απο Επτάνησα ?

Τι εννοείς από Επτάνησα?? Η Λευκάδα και οι Αντίπαξοι στα Επτάνησα είναι...!! Εκτός αν παρανοώ την απορία σου!!!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Τι εννοείς από Επτάνησα?? Η Λευκάδα και οι Αντίπαξοι στα Επτάνησα είναι...!! Εκτός αν παρανοώ την απορία σου!!!
Ναι, ενώ απο Δωδεκάνησα έπεσε διάνα! Η Κάρπαθος τι είναι, ανεξάρτητο κράτος? χαχαχαχα Και αν άξιζε να είναι μια υποψήφια, είναι, τα Άπελλα.
 

anika

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ωκεανια
Δεν υπάρχει στην Ελλάδα άλλο μέρος που να έχει πάνω απο 50 όμορφες παραλίες την μια δίπλα στην άλλη ,γιαυτό και ψήφισα την αγαπημένη μου Χαλκιδική.Συμφωνώ για τις περισσότερες παραλίες που υπάρχουν στην λίστα ότι είναι πολύ ώραίες .
 

anika

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ωκεανια
Ναι, ενώ απο Δωδεκάνησα έπεσε διάνα! Η Κάρπαθος τι είναι, ανεξάρτητο κράτος? χαχαχαχα Και αν άξιζε να είναι μια υποψήφια, είναι, τα Άπελλα.
Ενώ την Ρόδο με το πρασονήσι φάτσα καρποσταλ το έβαλαν ?
Πάντως μιας και ανέφερες για ανεξάρτητο κράτος αλήθεια η Κρήτη τι λέει ? γιατί την βάζουν ανεξάρτητα απο Ελλάδα,μήπως κατι μου ξεφεύγει η φταίει το προσεχες δημοψήφισμα ?
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Τι εννοείς από Επτάνησα?? Η Λευκάδα και οι Αντίπαξοι στα Επτάνησα είναι...!! Εκτός αν παρανοώ την απορία σου!!!
Και η Κεφαλλονιά!!
Ναι, ενώ απο Δωδεκάνησα έπεσε διάνα! Η Κάρπαθος τι είναι, ανεξάρτητο κράτος? χαχαχαχα Και αν άξιζε να είναι μια υποψήφια, είναι, τα Άπελλα.
Πω!πω!! τι έπαθα ,χρειάζομαι επειγόντος διακοπές .......μάρτυρες μου και οι δύο :haha::haha::haha:
 

maraki_83

Member
Μηνύματα
36
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Πω!πω!! τι έπαθα ,χρειάζομαι επειγόντος διακοπές .......μάρτυρες μου και οι δύο :haha::haha::haha:
ΟΚ!! Εγώ είμαι μάρτυρας ... την άδεια σου όμως δεν μπορώ να στην υπογράψω!!! Καλές διακοπές λοιπόν ... και καλή ξεκούραση!! Προτείνω πάντως στις διακοπές να μη λύσεις ούτε σταυρόλεξο!!! :haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
ΟΚ!! Εγώ είμαι μάρτυρας ... την άδεια σου όμως δεν μπορώ να στην υπογράψω!!! Καλές διακοπές λοιπόν ... και καλή ξεκούραση!! Προτείνω πάντως στις διακοπές να μη λύσεις ούτε σταυρόλεξο!!! :haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha::haha:
Κιεσύ να περάσεις καλά ,καλό καλοκαίρι :D:D:D
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
τα φαλασαρνα στα χανια να βαλετε... ειναι νομιζω απο τις top
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
που ειναι οι υπολοιποι?δεν θα ψηφισουν????αντε!!!!!!!και απο οτι βλεπω ηδη ξεκιναει να ξεχωριζει ο νικητης!!!και με το δικιο του......
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ετσι μπραβο...ετσι μπραβο!Το εχω πει και αλλου :Ο Σιμος ειναι στα μερη μου κοντα αλλα το Ελαφονησι .......ξεχωριζει.
 

Kostas.b

Member
Μηνύματα
15
Likes
11
Μια παραλια κατα την αποψη μου θα πρεπει να εχει καθαρα και διαφανα νερα η αμμος ή το βοτσαλο να διατηρουνται σε αριστη κατασταση και το ολο τοπιο να ειναι ετσι φιαγμενο απο την φυση που να σου προκαλει δεος με το που θα την δεις δηλαδη να παθεις ζημια.
Ευτυχως για μας και για την Ελλαδα τετοιες υπαρχουν πολλες γνωστες και αγνωστες, πολυσυχναστες κι ερημικες, επωνυμες κι ανωνυμες.
Απο τις προτεινομενες ξεχωρισα την βοιδοκοιλια που πραγματικα οταν βρεθηκα εκει μου εκανε τρομερη εντυπωση αφου μοιαζει σαν μια τεραστια στρογγυλη πισινα μ' ενα ανοιγμα στην ακρη της.
Απο αυτες που δεν υπαρχουν στην ψηφοφορια εγω θα ελεγα οτι το νησι της Ανδρου διαθετει μια σειρα απο λιγοτερες γνωστες στο ευρη κοινο παραλιες οπως ο Ζορκος το Βιταλι η μικρη και η μεγαλη Πεζα και φυσικα μια απο τις ομορφοτερες αν οχι η ομαρφοτερη του Αιγαιου την Αχλα.
Ευτυχως γι' αυτην ο κακοτραχαλος δρομος των ενεα χιλιομετρων που χρειαζεται καποιος να διανυσει προκειμενου να παει εκει και τα αρκετα μποφωρ του νησιου που αποτρεπει τα daily cruise καραβακια του νησιου να κανουν καθημερινες εκδρομες κρατησε ανεπαφη την καταπληκτικη αυτη παραλια απο την καταστροφικες και χωρις ελεος απο τον ανθρωπο παρεμβασες
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom