Ποιος δεν θα κάνει καθόλου καλοκαιρινές διακοπές?

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Ο τίτλος τα λέει όλα.
Χαρμάνια όλου του φόρουμ ενωθείτε να καταθέσουμε εδώ τον καημό μας!!

Γιατί δεν πάτε φέτος διακοπές; Ε; Γιατί;;
1. Τα φάγατε(με) μαζί με τον Πάγκαλο και δεν ύπάρχει σάλιο;
2. Φυλάτε το επίδομα αδείας για να το καταθέσετε υπέρ πατρίδος και δουνουτου από Σεπτέμβρη όταν φτάσουν τα σημειώματα της εφορίας;
3. Δεν ξέρετε τι έχετε αλλά δουλεύετε εντατικά να συσσωρεύστε κι άλλα ; (σ' αυτήν την κατηγορία εντάσσεται το αφεντικό μου).
4. Βαρεθήκατε τα ταξίδια; (ξέρω έναν καλό ψυχίατρο που μπορεί να βοηθήσει)
5. Σας καθηλώνουν κάποιες υποχρεώσεις ή προβλήματα;
6. Μαζεύετε λεφτά και άδεια για κάποια άλλη εποχή;
7. Άλλο (διευκρινίστε)

Άντε, για πείτε.
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
διακοπές γιοκ για εμένα. Αλλά παράπονο δεν έχω. Από το να βρίσκομαι στις πήχτρα παραλίες με έστειλαν για δουλειά σε άλλη χώρα, οπότε κάνω εδώ τις εκδρομές μου τα σαββατοκύριακα. Η πικρή αλήθεια όμως είναι ότι όντως μου λείπει η θάλασσα. 3 χρόνια έχω να κολυμπήσω σε θαλασσινό νερό :(
Επισης, γενικώς προτιμώ να παίρνω τις διακοπές μου όταν οι άλλοι εργάζονται και να δουλεύω όταν οι άλλοι λιάζονται. Οπότε δεν το παίρνω και τόσο βαριά. Γύρω στο Νοέμβριο όμως προβλέπω ότι θα χρειαστώ επειγόντως διακοπές...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Το καλοκαίρι προτιμώ μικρές αποδράσεις εντός συνόρων (Σ/Κ μαζί με καμμιά πΠαρασκευή ή Δευτέρα). Ειδικά Αύγουστο δεν θα σκεφτόμουνα ποτέ να είμαι στις παραλίες μαζί με τη μισή Αθήνα. Αφήνω κατά μέρους ότι στη δουλειά είναι περίοδος χαλαρή...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Νούμερο 6
προτιμώ να φεύγω χειμώνα που κανένας δεν θέλει άδεια και έτσι μπορώ να την κοπανάω ενάμισι μήνα με τις ευλογίες τους...
στα χανιά ζω. που να τρέχω τώρα το καλοκαίρι..
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Νούμερο 6
προτιμώ να φεύγω χειμώνα που κανένας δεν θέλει άδεια και έτσι μπορώ να την κοπανάω ενάμισι μήνα με τις ευλογίες τους...
στα χανιά ζω. που να τρέχω τώρα το καλοκαίρι..
συμφωνω και επαυξανω. δεν απαντω τωρα για την παρτη μου γιατι λιαζομαι στην παραλια, η θαλασσα ειναι υπεροχη, θα τα πουμε το βραδυ
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Nούμερο 5 : ειμαι Χαλκιδική και δουλεύω ωσάν το σκυλί μέχρι τις 4 το βράδυ, 12ωρα καθημερινά, χωρίς ούτε ένα ρεπό, χωρίς ούτε διακαίωμα καν για λουμπάγκο.
Αν ξυπνήσω νωρίς καμιά φορά πάω για κανα θερμό λουτρό στην Αγια Παρασκευή -για να προλάβω το λουμπάγκο- . Ονειρεύομαι το σπιτάκι μου ......................... 25 + σήμερα...
 

shristod

Member
Μηνύματα
135
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο?
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Τώρα μας πάτησες τον κάλο, με σύζυγο ετοιμόγεννη + έχουσα δυσκολία στη μετακίνηση, διακοπές στο μπαλκόνι μας :D

Υπομονή, γεμίζουμε μπαταρίες για την επόμενη χρονιά, παρέα με το μπέμπη!
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
αχ....! και μεις διακοπες πακετο, θα τη βγαλουμε σπιτι , γεννησαμε το δευτερο μπεμπε:):):):) και ειναι μολις 40 ημερων αρα παιζει αυπνια, κλαματα και ξενερωμα που θα μεινουμε σπιτι.θα ταξιδεψουμε νοητα μαζι με αυτους που λενε κατι για μπαλι κατι για ταυλανδες.......:(:(:(:(:(:(
 

jpsih

Member
Μηνύματα
243
Likes
110
Επόμενο Ταξίδι
???
αχ....! και μεις διακοπες πακετο, θα τη βγαλουμε σπιτι , γεννησαμε το δευτερο μπεμπε:):):):) και ειναι μολις 40 ημερων αρα παιζει αυπνια, κλαματα και ξενερωμα που θα μεινουμε σπιτι.θα ταξιδεψουμε νοητα μαζι με αυτους που λενε κατι για μπαλι κατι για ταυλανδες.......:(:(:(:(:(:(
να σου ζησει..

και εγω κανω φοβερες διακοπες.. πηρα καινουριο μαγιο φετος και εχω κανει μονο 3 μπανια.. εντασσομαι στην κατηγορια 8: δουλευω σαν το σκυλι
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Παρολο που ως γνωστον η ελλαδα ποτε δεν πεθαινει, η πατριωτικη μου συνειδηση επιβαλλει το 2 σαν λογικη συνεπεια του 1, κατα το αλλος γ...ει αλλος πληρωνει. Η ψυχικη μου υγεια προς το παρον με κραταει μακρια απο το 4. Τελικα το 6.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom